Лига на шампиони 2008-2009

Статус
Затворена за нови мислења.

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Уфф ајде нека почне шо побрзо мора еал да освои титула овва сезона.
А за куп уефа како тргнало милан тешко да земе титула.
Уствари гарант нема да змат.Пак некој ќе направи некое си изненадување.Секој година се дешава тоа ама може и не.
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Море оваа година и Серија А е интересна , Милан се бори за опстанок :smir: .
Како што е тргнало и ќе ја изгубат борбата :pos: :pos: Со Јувентус во група овој пат мора да ги растуреме!
 
А

Адриано

Гостин
Интер,Челзи,Реал и Манчестер се меѓу главните фаворити според мене за оваа сезона!
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
Интер,Челзи,Реал и Манчестер се меѓу главните фаворити според мене за оваа сезона!
ја би ги додал тука и ливерпул , мора сериозно да се смета на нив
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.667
Поени од реакции
11.370
Грешка си ја предосеќам дека другата година ке гледаш Уефа :baeh:
Јас можеби ќе гледам, ама сепак поинтересно ќе ми биде Лига на Шампиони. :pipi:

Ливерпул ќе стигне до финале, а ние таму ќе ги испљаскаме едно убаво. :pusk:
Инаку, јас едвај чекај да почне, неможам да издржам веќе, мака ми е што утре не сум втора смена на школо, за побрзо да помине времето, ама тоа е.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Абе што ви е???Кој и да освои ќе мора да игра бараж со Милан,иначе не се важи титулата!!!Ајде нека ја осетат малце химната на Уефа Куп,и тие двајцата мрднати коментатори на ОБН.Абе златен Калински пак ке си го слушам после година дена пауза...:pos2::pos2:
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
оваа година кој сака нека освои ЛШ... освен Ливерпул (за да не ги приближи на Милан) и Реал (за да не се одалечи од Милан) :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.290
Интересна ке биде де пошто сепак само поминати се 2 кола,затоа без летање во облаци :helou:
Не летам во облаци , али покрај таква конкуренција . . . Лече ,Каљари ,Киево ,Реџина ,а и екипата со која го изгубија директниот дуел ,Болоња ,тешко ,тешко .

Иначе , Лигата на Шампионите е место каде играат најквалитетните екипи во светот , се нема респект кон гигантите така да името на клубот денес и не е толку релевантно за да се гледа интересен фудбал , а извини што ке те соочам со реалноста , али со тоа што го гледавме минатата сезона од твојот Милан , а и оваа година на почетокот , на моменти се прашувам како успеаа да се пласираат и во УЕФА Купот . :smir:
 
А

Ајсшутер

Гостин
Абе што ви е???Кој и да освои ќе мора да игра бараж со Милан,иначе не се важи титулата!!!Ајде нека ја осетат малце химната на Уефа Куп,и тие двајцата мрднати коментатори на ОБН.Абе златен Калински пак ке си го слушам после година дена пауза...:pos2::pos2:
А Баерн играше со Манчестер бараж за да му се важи титулата незнам може играле ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom