Албанија, Турција, Хрватска, Словенија ...пријатели

Член од
27 мај 2008
Мислења
163
Поени од реакции
29
Ne mislim ja da su Makedonci glupi, niti sam ikad tako mislio, ali sam iznenadjen tolikom mrznjom prema Srbima, ovo da mi je neko pricao ne bi mu verovao.
Mislim da nije u redu da ni sa jednim susedom niste u dobrim odnosima, ali vi najbolje znate, i ako mislite da imate interesa da tako bude onda nema problema, gledajte vase interese, postujem to!
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Mislim da nije u redu da ni sa jednim susedom niste u dobrim odnosima
Епа не е во ред...Србија прети на Македонската црква...неосновано.

Преку чиј гроб си подавате рака со грција?!
 
B

Borg_Drone

Гостин
Не станува тука збор за интерес, јас пример до пред некое време немав којзнае колку против Србите, но кога видов и кај вас некои работи што се случуваат(како на пример вашето братство со Грците и оние смешните пароли "Косово је Србија Македонија е Грчка") а и оние идиотските изјави на Антимос солунскиот митрополит.. дека Македонија е дел од Србија тогаш си реков.....чекај.....овие имаат договорено нешто меѓу нив...
Да не зборам што до ден денес кај вас во Србија има доста случаеви кои ги негираат Македонците и викаат дека се Јужни Срби.......а и црквата што не ни ја признавата....
Па Србин кој ви е крив човеку што стигнавте на ова дереџе...
На крај крајава, Македонија и самиот знаеш дека ви има помогнато многупати, почнувајќи од 1991 година, па ембаргото што ви го воведе цел свет.....и вие пак кај Грците.....
Е тоа така неможе.....
Јас не викам дека нема исклучоци во Србија има и добри луѓе кои ги сакаат пример Македонците, јас немам ништо против тие луѓе, јас имам доста пријатели и од Србија и од Бугарија, ама кога нешто ќе ви каже човек што е реално треба тоа да го прифатите да го ставите прстот на главата и да кажете..


"А бе чекајте луѓе што правиме, зошто вака им правиме на Македонците, па ова го немаат заслужено они."
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.666
Поени од реакции
5.349
Ne mislim ja da su Makedonci glupi, niti sam ikad tako mislio, ali sam iznenadjen tolikom mrznjom prema Srbima, ovo da mi je neko pricao ne bi mu verovao.
Mislim da nije u redu da ni sa jednim susedom niste u dobrim odnosima, ali vi najbolje znate, i ako mislite da imate interesa da tako bude onda nema problema, gledajte vase interese, postujem to!
A што ќе кажеш на тоа дека дедо ми има загинато од српскиот окупатор?Поради тоа што се викал Србин..Мислеле војниците дека се зафркава со нив, и го убиле?На поделбата во 1912 година?На пукањето на Шешељ на прославата во Прохор Пчински за Илинден?На изјавите на Шешељ дека Македонија ќе ја освои за 3 дена?На инфилтрирањето на Јован Вранишковски да ствара раздор во МПЦ за СПЦ да завладее на овие Црковни простори?На секоја година условувањето, што неможиме да си го славиме Илинден на Прохор Пчински?За тоа што сме кај вас познати како Јужни срби?Што собата во која е одржан АСНОМ сега е претворена во кујна?За такво соседство правиш муабет?И уште милион работи кои ме мрзи да ги пишувам..Извинете, ама не ми треба...Кога ќе сватите дека ние не сме срби, ниту бугари ниту грци ниту албанци..НИЕ СМЕ МАКЕДОНЦИ! И КОГА ЌЕ СЕ ИЗВИНИТЕ ЗА СИТЕ ЗЛОДЕЛА НАНЕСЕНИ ВРЗ НАС, ТОГАШ ЌЕ ВИ БИДИ ПРОСТЕНО...ИСУС НЕКА БИДИ СО МАКЕДОНИЈА!
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Ne mislim ja da su Makedonci glupi, niti sam ikad tako mislio, ali sam iznenadjen tolikom mrznjom prema Srbima, ovo da mi je neko pricao ne bi mu verovao.
Mislim da nije u redu da ni sa jednim susedom niste u dobrim odnosima, ali vi najbolje znate, i ako mislite da imate interesa da tako bude onda nema problema, gledajte vase interese, postujem to!
И ја бев изненаден благопријатно од Србија, посебна благодарност за свиркањето на Македонските претставници на Евровизија, се чудам што ги натерало Србите на такво нешто:toe:

И не станува збор за “мржња“ туку само реципроцитет.
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
1.428
Поени од реакции
43
И не станува збор за “мржња“ туку само реципроцитет.
Нажалост, точно е.

Нашата реакција е типично српска. Толку многу имаме попримено од србите. Ќе треба да поминат 500 години, па да бидеме како Израел, Словенија или Ирска - самите да ги диктираме настаните - наместо, како сега, да ја копираме до влакно губитничката политика на Србија - чекај другите да ти прават нешто, па потоа реагирај, најчесто навредено и со повлекување во самиот себе, депресија, тага и разочараност што никој околу тебе “не е фер“.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Нажалост, точно е.

Нашата реакција е типично српска. Толку многу имаме попримено од србите. Ќе треба да поминат 500 години, па да бидеме како Израел, Словенија или Ирска - самите да ги диктираме настаните - наместо, како сега, да ја копираме до влакно губитничката политика на Србија - чекај другите да ти прават нешто, па потоа реагирај, најчесто навредено и со повлекување во самиот себе, депресија, тага и разочараност што никој околу тебе “не е фер“.
Со сета почит, ама некако многу МЕКИ ставови имате кога е во прашање Србија.

До сега на сите им се восхитувавме и ги остававме да не газат, ништат, понижуваат на кој начин стигнат.
А ние покажаме малку заби тогаш сите шокирани, па зашто, ама ми сви вас волимо, сакам те македонијо, скопље најбоље људи, македонче сакам те, курци палци.

Со малку самосвест и себичност барем за момент ние Македонците одвнатре стануваме покомпактни, посложни, поотпорни на сите срања од надвор.
Многу заслуга за тоа имаат сите околу нас.

Многу космополити во време кога сите не ебат, не чини. Или планираме да ги фатиме на кондиција па да се уморат од ебење.

Малце повеќе внимание на нас самите да обрнеме, а тој што заслужил ќе ја добие мојата почит.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
Ne mislim ja da su Makedonci glupi, niti sam ikad tako mislio, ali sam iznenadjen tolikom mrznjom prema Srbima, ovo da mi je neko pricao ne bi mu verovao.
Mislim da nije u redu da ni sa jednim susedom niste u dobrim odnosima, ali vi najbolje znate, i ako mislite da imate interesa da tako bude onda nema problema, gledajte vase interese, postujem to!
тзв. Македонци боље да се баве са шиптарима него именом, било би им доста паметније. Уместо да се уједињавају са Србима и Грцима против шиптара они као да раде за њих. А са Грцима имамо дебеле искуства пријатељства...
А Македонце као народ не поштујем и ценим .
А да нема Грчке неби ни било можда данас РС, то може скоро сваки човек РС да потврди.
Колико су само школа, путева, цркава,... финансирали! ихаа. А да не говорим колико су у међународној политици нас подржали. Тако да...ту нема дилеме кога подржавам. :uvo: :uvo:

Па друже не сме ние такозвани Македонци, НИЕ СМЕ МАКЕДОНЦИ...
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
„Што јужније, то тужније“...:ebenje:
 

Станоја

The Patriot
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.322
Поени од реакции
29
Сите одеднаш ни станаа пријатели УПМ што ке беше ова...
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Сите одеднаш ни станаа пријатели УПМ што ке беше ова...
Не е одеднаш, туку е одамна, на никоја соседна земја никогаш не и одговарало даа постои макеоднија и да постојат македонци.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.666
Поени од реакции
5.349
Не е одеднаш, туку е одамна, на никоја соседна земја никогаш не и одговарало даа постои макеоднија и да постојат македонци.
Токму така..Србија не е ништо поназад од грција, и од Бугарија..Ама за инат, ние пак постоиме..И ќе постоиме...
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Albancive se prepukuvaat so grcine preku nas, no ne od sto mnogu ne` sakaat. Na 30% albanska teritorija, albancite se malcinstvo, najmnogu vo juzna Albanija, kade 70% od naselenieto se vlasi, grkofili vlasi i grci, koi ocigledno nastojuvaat da se otcepat dodeka Albanija se` uste ne se stabilizira. I ke se otcepat, poznavajki gi grcistana.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom