Резултати од Избори 2008

Статус
Затворена за нови мислења.

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
A, so e rabotata sega. Pregi vodese DPA ubedlivo i gledav na TV slavea, sega obratno DUI vodi so 9 000 glasovi?
Ne ocekuvav tolkava razlika vo korist na VMRO. Vo Strumica cela raja pregeska bese izlezena na centar,tava bese nevideno. 85% se pinci.Anarhija,krsat, mavat....
Пинци-опинци-селани.... аха, ти сметаат селаните?

Селска влада сме што ќе ни правиш :toe:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Навистина нема аир од коментирање тука со вас. Да се помисли човек три пати дали може да пише нешто што при здрави очи гледа, затоа што ќе биде демантиран од луѓе кои живеат за и од телевизиите. Јас сум слепа, а А1 и Канал 5 се нашата вистина.:nesvest:
Ај терајте си ќејф, бегам јас од тука.

п.с. Не поддржувам ниту една партија, дека сите се исто лајно. Ако човек е против ВМРО, не мора одма да му залепите на чело СДСМ.:uvo:
Добро Дивајн, не почнувај дискусија за после да се повлечеш ко да те навредил некој со своето мислење.

Еве ти во пракса она на кое целам:

Сите ни ги поставуваат мирните и регуларни избори како 9 критериум, како must be доколку сакаме позитивна оценка за евентуален влез во НАТО или ЕУ.

Албанците пак, велат дека тие не сакаат да живеат во Македонија која е надвор од тие структури, каде што еве Албанија веќе влезе делумно а Косово е протектрат со гаранции од истите.
Алудираат на “федерализација“, на делење на земјава поради таа причина.

Македонците исто така сакаат да бидат дел НАТО и ЕУ и прават се што е потребно и повеќе за го остварат тој стремеж.

Наместо истото да го прават Албанците, тие се факторот кој ги спречува двете заедници да добијат она за кое се залагаат.

Е,сега во што е иронијата.

Што Албанците, а и дел од СДС, се спремни цената за влез во НАТО и ЕУ да ја платат Македонците откажувајќи се од името и идентетот,јазикот итн.

И тоа да биде нашиот тикет.

Зашто ние Македонците да го плаќаме цехот, за некој кој нема ни грам разбирање?
 
Член од
16 мај 2008
Мислења
452
Поени од реакции
2
Него гледам само во Теарце, сарај и особено тетово убедливо водство на дпа, другото воглавно беше водство на дуи ама процентите воглавно се од 2 до 20 %.
Инаку баш приметив, односно ми падна во око, абе ПДП не зема ниту едно пратенчко место?
дај боже да не зема, и они се превртливи како тито...

Ќе биде интересно да се види со колку пратеници ќе остане сдс. рада се пофали демек коалицијата ќе опстоела, ама не ми се верува, со луѓе како тито и стојан. Оваа коалиција гадно ќе ги кошта сдс, изгубија пратеници а не добија гласови од нивните коалициони пратнери

Од друга страна, од каде сдс доби 200,000 гласови??? Малцинствава можда вмешале прсти тука. Не гледам како сдс можеше да има толку гласови без нивна помош. Овде Вмро можеби згреши што ги зеде во коалиција.....Штета што нема анализа колку од секоја националност гласал за Вмро/сдс. Ќе беше интересно ова да се анализира...
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Него, кој е пратеникот од ПЕИ?

Фијат или Рахиќ?
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Пинци-опинци-селани.... аха, ти сметаат селаните?

Селска влада сме што ќе ни правиш :toe:
Ne mi smetaat ama me nervirat, a toa isto ti doaga. E takva vlada ke sme pak sega toa e.Treba edukacija i kulturizacija na pogolemiot del Vmro-ovci.Tesko vo Evropa so niv.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.398
Поени од реакции
5.673
A, so e rabotata sega. Pregi vodese DPA ubedlivo i gledav na TV slavea, sega obratno DUI vodi so 9 000 glasovi?
....
Nauceni sme nie so ovie od DPA , ustvari tie se rodeni gubitnici , i vo 1998 , a i vo 2006 , vlegoa vo vlada iako bea gubitnici , isto i sega , ukradoa , ubija , zaplasuvaa , kupuvaa , polnea , i na kraj sepak izgubija .
DPA deneska ukrade nad 15.000 glasovi.
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Кварк кажав и претходно и пак ќе кажам, ако има дуи докази дека имало нерегуларност (полнење кутии, вооружени активисти кои агитираат), дуи има право и треба да го искористи правото да жалба за прегласување и таму, а ако не се направи прегласување тогаш има право да тужи и правнички да бара прегласување. И кој и да им такви докази мора тоа да го направи, бидејќи ако не го направи сам со преќутувањето ја подржува таа пракса на нерегуларности која на сите ни штети.
Baci ja imam dokazi kamoli dui, a bidi siguren najmnogu imaat strancive, taka da ke vidime, utre e nov den.

Треба да се запрашаме само до кога ќе бидеме заложници на Албанците?
Не сме само ние заложници на Албанците. Има и Албанци кои се заложници на Албанците.
I nie ( albancite ) i makedoncite sme zaloznici na "albancite" i "makedoncite".
 

Dr_ViRuS

DarkSide with green light
Член од
9 јануари 2006
Мислења
1.076
Поени од реакции
28
Навистина нема аир од коментирање тука со вас. Да се помисли човек три пати дали може да пише нешто што при здрави очи гледа, затоа што ќе биде демантиран од луѓе кои живеат за и од телевизиите. Јас сум слепа, а А1 и Канал 5 се нашата вистина.:nesvest:
Ај терајте си ќејф, бегам јас од тука.

п.с. Не поддржувам ниту една партија, дека сите се исто лајно. Ако човек е против ВМРО, не мора одма да му залепите на чело СДСМ.:uvo:
Во вистинкиот свет посоти 1 и 0. ако не си 1 тогаш си 0 и обратно.
Зборот средина не постои. Јас така го сваќам светот секоја друга неутралана изјава не е виситина тука начин да се скрие вистината
Неутралност не постои!!!

Ќе речеш бев на избори го поништив ливчето неутрална сум и затоа имам одоговор.

Со секое поништено ливче од Македонски гласач се намалува процентот на гласовите на Македонските партии значи правиш дупла
штета . Овој потек е за мали деца!!!

Ако одиш на избори направи го вистинскиот избор бидејки од тебе зависи.

И крајната варијанта гласав за "Светото во Боја" за лугето кој неможат да успеат во големите партии.

Одговор:

Кога бев мал шлапав во кал....
Но секогаш пра-дедо ми ми разкажуваше приказни една од нив беше
Ако си прачка , сите ќе те кршат ако си сноп од прачки никој нема да те крши .
Поради тој факт помалите партии ги сметам за анти-македонски протиц моите интереси.

Во нашиот случај видејки човекот е единствено животно кое размислува и има долготрајна меморија сме "стадо".
Се надевам дека "овчарот" ќе знае кога да не молзи , кога да не шета, кога да не рани.

Со среќа , памет, почитување на коренот, математика нека и е на новата влада.

П.С

Мака ми е што не изгуби Зоран Заев во градот Струмица некој ќе рече зошто многу направи за Струмица .

Најчесто чумолигите (курвите) се нашминкани и се прават дами , вистинската жена има едно лице и се труди да го покаже квалитетот а не атрибутите за жал Зоран Заев има повеќе лициња .
Го сметам за човек за широко подржувач на криминалот но овде не местото тоа е мое лично мислење.

Поздрав до Албанците и во Струмица има многу оружје , но се знае каде му е местото и за што се употребува следниот пат пробајте на избори со пенкало
 
Член од
16 мај 2008
Мислења
452
Поени од реакции
2
Ne mi smetaat ama me nervirat, a toa isto ti doaga. E takva vlada ke sme pak sega toa e.Treba edukacija i kulturizacija na pogolemiot del Vmro-ovci.Tesko vo Evropa so niv.
Вас ви треба едукација да разликувате добро од лошо. Не биди безобразен. Вашата сељачка арогантност која не се темели на ништо ве донесе тука. Мислете вие дека сте паметни иако не можете да донесете раст на економија и мислете дека сте паметни иако не знаете да добиете избори.

Talk is cheap
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Ne mi smetaat ama me nervirat, a toa isto ti doaga. E takva vlada ke sme pak sega toa e.Treba edukacija i kulturizacija na pogolemiot del Vmro-ovci.Tesko vo Evropa so niv.
Епа ќе не трпиш, сакал неќел едноставно ова селското во мене ме кочи да ти изнакажам се што ми побуди со овој пост.

А едукација од губитници НЕ ФАЛА.

А културата си ја покажавте во кампањата (онаа КРЕТЕНСКАТА реклама).
 

Cyber Knight

House music
Член од
16 мај 2007
Мислења
785
Поени од реакции
186
Нека ни е вечна победата, нека ни е вечна владата! Македонија направи прав избор! Неофицијално сега имавме некој состанок во регионален, ДПМНЕ-64 пратеника, СДСМ-28... Добро е и до 28 што стигнаа...:uvo:
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Него, кој е пратеникот од ПЕИ?

Фијат или Рахиќ?
Фијат дефинитивно само лабуништа го праи пратеник него а да не збориме за другите :pos::pos:
колку шо разбрав двајца ќе има од пеи... 5 000 гласа носеле 1 пратеник, а овие имет 12 000.
и бтв... охрид имаше 1500 гласа пеи... не е заебанција:helou:

и, нешто што дискутиравте погоре... стварно има луѓе што немет леб да јадат, немет работа... али зато имет стоеденки во распаѓање излепени со никола во кои и на кои можат да се соберат едно добри 8 души и да вејат знамиња, да викет... и слични активности... кога гледав некој примери стварно ми беше ептен чудно и смешно...
и плус некое момиче шо било во штабон на сдс во охрид е на болница
некој камен се фрлил преку пенџере и ја погодил в гла. само шо сигурно не се фрлил сам...
имат стварно луѓе шо не размислувет... имет нешо во глајне и то им е... немат нишо да ги премислит и шо и да се десит едно е за нив изборот... е во овие имат многу од тие споменати сељаци или како и да ги нарековте...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom