Каков стол користите додека седите пред компјутер?

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Изборот на правилен стол е од големо значење посебно ако поминувате долги часови седејќи пред компјутер. Јас имам сменето преку 10 столови од причина што ниту еден не ми се погодил до сега (кичмата ми знае). Искрено најпрактчни испаднаа тарпезариските, озбилно. Се мислам дали да земам од тие канцелариските фотејљи што се вртат, уште таква не сум пробал.

Што мислите кој е најправилен избор на стол за работа пред компјутер?
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
јас имам надрван...овај дрвен:)
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Пари за убав стол пред компјутер... штознам низ глава ми поминуваат милион други работи кои можат да се купат за истите пари.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456

Овој да ти кажам го меркам одамна ми изгледа за добар стол дури и за заспивање:)што често се случува кај мене.
Иначе имам од оние што ги ставаат по реклами за детски соби

И океј беше, се додека седењето пред компјутер не прерасна во спиење пред компјутер
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Toj шо си го постирал чини повеќе него компјутерот, ама како здравјето е најважно, не треба да се штеди, посебно ако пред компјутер поминуваме поголем дел од времето од денот.

Јас конечно се удомив на една асална канцелариска столица (што се врти :))) ). Фала богу.
 

TheBestTipster

Избраниот
Член од
8 март 2008
Мислења
2.387
Поени од реакции
97
На троножец седам ...:nesum:
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Имам сличен на тој што е наведен во првиот пост, не е толку анатомски направен, но сепак е како прописна канцелариска фотеља. И да, удобен е и се заспива :)
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Користам фотеља...незнам зошто ептен се вклопува со масата зошто е голема и се е супер,браво за брат ми и неговото уредување на компјутеров.Сега и може да се спие покрај него...kiki:
 

TinyGiant

што сакам
Член од
9 април 2008
Мислења
236
Поени од реакции
3
kancelariska fotelja. Morase da se zeme nesto pokvalitetno od plasticno stolce za letnikovec. Mnogu vreme se pominuva pred kompjuter i boli grb, gz...
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
јас седам на фотелја, и баш ми е убо... па и за спиење:tv:


ова беше најблиску шо можев да го најдам за 2 минути на гугл
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Плав. И се врти. :pipi:Го малтретирам во слободно време, ама ич не ми предизвикува болки. Иако не ретко паѓам од него додуше... Ама добар си е. :pipi:
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
Очите ми се црвени како на врколак или друго суштество од “онај свет “ и во вратот чувствувам речиси спондилозни болки. Дефинитивно треба да го сменам трпезарискиот стол и да ставам некој поудобен за пред комјутер. Или само да се тргнам од пред комјутер.:potsmev:
 
Член од
11 февруари 2008
Мислења
173
Поени од реакции
17
Очите ми се црвени како на врколак или друго суштество од “онај свет “ и во вратот чувствувам речиси спондилозни болки. Дефинитивно треба да го сменам трпезарискиот стол и да ставам некој поудобен за пред комјутер. Или само да се тргнам од пред комјутер.:potsmev:

Ја ипак би ти препорача столот да си го смениш.:pos2::pos2::pos2::pos2:

Иначем си користам фотеља и мн. ми е удобна. И за спиење не е лоша:helou:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Стандарден стол на вртење. Кога ќе му ја погодиш висината и местоположбата на наслонот кој истотака се поместува доаѓа доволно удобно. Дефинитивно подонро него порано кога седев на обичен стол.
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
ИмАМ Ептен удобна фотелја... Пробав еден ден на стол да седам али не ми беше згодно.. и пак си ја донесов фотелјата... малце повеке дели од мебелот ама гајле ми е .. важно удобна ми е.. :) толку е голема шо и преспивам онака стуткана на неа некогаш...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom