Избори 2008 - последен ден пред изборниот молк

Статус
Затворена за нови мислења.

CurvaSud_Milan

rossoner4life
Член од
21 март 2008
Мислења
622
Поени од реакции
4
Значи факт е дека на централните митинзи во Скопје секогаш имало и ќе има автобуси од внатрешноста. Затоа што да го наполниш плоштадот само со Скопјани е мишн импосибл!!! Истото важи и за завршните митинзи, на СДСМ кој ќе биде во Куманово и на ДПМНЕ кој ќе биде во Струмица. И таму ќе се носат автобуси, сосема логично, да се покаже сила пред да почне молкот.

Разликата меѓу СДСМ и ДПМНЕ е што освен на овие два митинзи СДСМ не однесе ни еден автобус во другите градови, се случуваше по некое комбе да отиде , но тоа беше ретко и сепак е комбе а не автобус. За разлика од ДПМНЕ кои со 50-100 автобуси си ја шетаа цела Македонија, со исклучок на Охрид каде имаше скоро 300!!!
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
излегов од керамидница и дамла ме удри....нападнати сме...помислив

додека размислував да свртам и да соберам се младо и старо за одбрана на мајка македонија...тогаш ми кликна....

абе не се германците...преродбата била.....од почетокот кај фас цел паркинг кај саем над стотина автобуси...кај калето фул...некој кажа и на партизанска ги имало....

и се ова добро зачинето со келешите кој со влаша пиво се звереа пред камера на а1.....

остај парите што се потрошени..најмал проблем..идиотштината кулминираше на плоштад....далеку сме од западаот..далеку од затворените промоции и прослави...далеку од селските автобуси и пијани митинзи....далеку богами...

а сега ај по едно пиво и МАКЕДОНИЈА МАКЕДОНИЈА....или претпочитате да ги соблечеме штиклите и машните....
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Гласајте за Сонцињата, огин да ве изгори! :)
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
СДСМ постојано зборат за стечајците, и за тоа како оваа влада не го решила нивниот проблем.

А ќе кажат ли зошто тие не го решија истиот до 2006.?
И штом до тогаш не успеале, од каде гаранција дека во евентуален нов мандат ќе успеат?
Дали гаранцијата и објаснувањето се наоѓа во програмата што ја НЕМААТ?
Zosto Gruevski ne ja resi do vcera istoriskata nepravada. Trebase stecajcite da spijat vo park 2 godini ?
Gi upatuvase kaj Petkovski on da im go resi problemot bidejki toj im vetil.
Sega vo predizborie davenikot se fakja za slamka.


Se ubavo napisal Latas ,ama ne se osvrnal na lakostava na Grujo kolku pari e ?
 

nako

No1
Член од
22 јануари 2006
Мислења
918
Поени од реакции
35
Зевс, јас би го поставил некако од друга гледна точка прашањето и дискусијата:
- Значи ВМРО додека е на власт има и за пензионерите, стечајците, компјутери за средните училишта, ваучери по 200еу за дипломците... а богами има и за сендвичи и автобуси и митинзи да прави.
Алал да им е на луѓете, барем парите не си ги стават во џеб, што би се рекло од народ за народ.
 
Член од
18 ноември 2007
Мислења
609
Поени од реакции
41
:helou:Не сум политички определена , не сум радосна за се ова что и се случува на МАКЕДОНИЈА. Но ми се смачи да ги слушам постојаните обвинувања . Кај сонце освен нападите ,дека вмро не направило ништо, др. не слушам , дека ке не внесат во нато тоа е само утопија ,вмро /иако не ни е розово /сепак направија нешто , за жал трета опција немаме .:smir:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Zosto Gruevski ne ja resi do vcera istoriskata nepravada. Trebase stecajcite da spijat vo park 2 godini ?
Gi upatuvase kaj Petkovski on da im go resi problemot bidejki toj im vetil.
Sega vo predizborie davenikot se fakja za slamka.


Se ubavo napisal Latas ,ama ne se osvrnal na lakostava na Grujo kolku pari e ?
Подобро некогаш, отколку никогаш.

СДСМ ни во предизборието не го направија тоа.
А, како партија со лева, социјална ориентација, стечајците, и општо социјалните проблеми, треба да им биде приоритет број еден.

Важното е дека договор е постигнат. Факт.
СДСМ не го направи тоа. Уште еден факт.
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Ама не е тоа целта на темата, видиш.

Треба сеа као да се згрозиш(иако нема од што), да се направиш наудрен дека секоја партија го прави тоа, и да не гласаш за ВМРО.
Тоа ќе да е поентата на "серознава" тема.
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Stecajcite ne se OVCI, FAKT.
1vi Juni se kje razjasni.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Извинете што ќе се вметнам...А кој ги направи стечајците, стечајци?
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Stecajcite ne se OVCI, FAKT.
1vi Juni se kje razjasni.
Па не се овци...Иако "еден" министер во вашата влада се дрзна да ги нарече заштитени бели мечки.

А, баш зошто не се овци, знаат кои беа оние кои ги донесоа до ова дереџе.
Не беше толку одамна кога "црвената буржоазија", преку незаконска приватизација ги запечати судбините на овие луѓе.

Па, кај сега некој се обидува да ја санира катастрофата оставена од СДСМ, уште и не ви чини. Или сакавте уште малку да ги доутепате стечајците?
Bada Bing напиша:
Власите од СДСМ, that is:pipi:
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Vas vi trebaa znacvi 6 godini, 4 od 98 do 2002 i 2 od 2006 do 2008 za da 5 dena pred izbori gi resite stecajcite..i ubedena si deka go napravivte vistinskiot poteg. Pa do vcera Grujo im vikase "videte toa so Tito, on vi veti"
Imase edna srpska vika: ' kasno stize Marko na Kosovo'

ps. Ne mi smeta sto e resen problemot, bas me raduva zosto stavrno se grev tie luge.
Pokvarenosta nema da vi se isplati kako sto ocekuvate.Toa sakam da ti kazam.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Аха...Значи СДС ги направи стечајците, стечајци...ок.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom