Избори 2008 - последен ден пред изборниот молк

Статус
Затворена за нови мислења.

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Vo Strumica bez avtobusi SDSM imase povekje luge od Skopje. A tek vo vtornik na plostad Makedonija kje se vidi koj e pobednik vo kecot.
Сигурен си? Беше во Струмица? Не би рекол дека немаше понекое возило кое превезува повеќе од 5 патници...И по градот имаше и многу патнички автомобили со не-Струмички регистрации, а како за државен празник, уште дента, голема раздвиженост од непознати фаци...
Тоа е луѓе!
Шетаат автобуси и други возила, различно обоени...избори се ближат, кампањата е во полн ек!
Нема партија (од овие поголемите) која не носи каравани по митинзите, а посебно на оние со кои отвараат или затвараат кампањата.
Туку...ситно остана...ќе заврши и ова...
Незнам зошто ве чудат автобуси.
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
15 години си гледал 17-18 годишни деца(што впрочем се главно гласачко тело на една партија :icon_bigg) како пијани на својата матура викаат. Ок :icon_roll

Интел како ти е да бидеш партиски БОТ што претежно се расправа по цел ден со деца што веројатно се дојдени тука да ќарат пичка или да се расправаат за спорт. Ќе употребам збор на Зевус што се однесува на тебе... КУПУС.

Heheheh, zborot e moj ne na Zevsus, a se odnesuva tokmu za takvi kako tebe. Klasiko kupusagiska, odi lokaj z'ta i zobaj zelka.
Patem ovde ako si dosol da kjaris picka si go utnal forumot, a i za sport isto. Ova e forum za politika. I ne, ne se raboti za 17-18 godisni deca, tuku za onie koi gi isprakjaat do hotelite. Ajde toa neka se deca, a kolku svadbi se sjebani od bolni kvazi-Patrioti znaes li ?
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.583
Поени од реакции
89
Heheheh, zborot e moj ne na Zevsus, a se odnesuva tokmu za takvi kako tebe. Klasiko kupusagiska, odi lokaj z'ta i zobaj zelka.
Patem ovde ako si dosol da kjaris picka si go utnal forumot, a i za sport isto. Ova e forum za politika. I ne, ne se raboti za 17-18 godisni deca, tuku za onie koi gi isprakjaat do hotelite. Ajde toa neka se deca, a kolku svadbi se sjebani od bolni kvazi-Patrioti znaes li ?
Зобај зелка :music3: Сега со стереотипи ли почнавме :nesum:
А и за ова ли имаме графа ?? Би требало вака да биде:
1. Свадби уништени од сообраќајки.
2. Свадби уништени од пожар.
3. Свадби уништени од болни квази-патриоти. :pos:
Не се нервирај за такви луѓе ко мене, стар си ќе те стегне срце.:back:

Извини мала заебанција. Ако може да продолжиме со нормална дискусија.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Наредна навреда према прекрасните сарми од зелка кои ги јадев пред малку ќе резултира со банирање од тема.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Најглупава тема оваа година.Канта,канта,канта...
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Пуштете бе нешто и превозниците да заработат....
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Пуштете бе нешто и превозниците да заработат....
Мислиш по некоја меѓуградска или градска линија,да ја одржуваат со распаднати автобуси?:toe:
 

joki

Погана Паганка
Член од
1 февруари 2006
Мислења
1.054
Поени од реакции
16
Zevsus, сонце...
Седи те молам, зар не ја знаеш клиентелата на Сонцата? Што си се фатил за два-тројца црни наши, кога цело Велмеј и цело Дебарца беше Охрид на митинг за СДСМ. Не знам за другите региони, али навака сите сељаци (ноу офенс) чекаат зраци од сивите, намуртени облачиња на чело со тетка Рада. Не сакам никого да деградирам, али кога си се фатил со предводниците на преродбата, мора да ти бидат посочени поклонениците на Сонцето.
А за автобусите, колку непотребна драматика. Најпрво, белким свесен си дека позади партииве стојат гигантски фирми со дебел ќеш, а башка што немало и нема да има влада што не користи денари од државната каса.
/me се смешка цинично...
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Дали некој знае како госпоѓата Рада и нејзините сончковци ќе не внесат во НАТО и ЕУ за 6 месеци?
Мислам конкретно, што ќе превземат?
Промена на име?
И ако да, дали само за меѓународна употреба или и во Уставот ќе има измени?
Патем, штом се толку способни за евро-атлантстски интеграции, каде беа тие во 1992/93, кога земјите од Источна Европа аплицираа,да побараат официјално членство за Македонија во тие структури? Конечно, зошто аплицирањето го изведе владата на Љубчо во '99., а не нивната претходно?

Би била благодарна ако некој ми ги одговори овие прашања. Нормално со факти.
Ме интересираат, затоа што се однесуваат на главната карта со која Сонце настапува во предизборието, а сепак не дава конкретни одговори.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Ада изгледа твоето мислење ќе биде последно во оваа тема :)
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Од темава заклучивме:

Бегајте луѓе од автобусите ренесансни,не качувајте се на нив, туку качете се на авионот кој носи до Сонцето*. Во авионот нема пилот, но барем ќе ве однесе до вжештената маса (која одблиску е страшно слична на пеколот).

*оној кој ја гледал комедијата "Има ли во авионот пилот", може сликовито да си ја претстави ситуцијата на авион кој јуриша кон Сонцето. Е, така и "Сончевите" прават.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.398
Поени од реакции
21.960
На вечер читам дека Груевски се договорил со стечајците: http://www.vecer.com.mk/?ItemID=93133D4D7622394696240AF0F4C62526

Значи се помалку им останува на програмата на СДСМ (ако воопшто имаше) и изгледа Грујо по малку ја правит обсолет. Сега уште економската агенда од СДСМ да е остварит (намалувајне на даноците за бензин) и уште евро-атлантската агенда ќе и останет на СДСМ.

Ех до каде стигнавме, со 3 чекори да ја скинеш „програмата“ на противникот :tapp:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
На вечер читам дека Груевски се договорил со стечајците: http://www.vecer.com.mk/?ItemID=93133D4D7622394696240AF0F4C62526

:tapp:
СДСМ постојано зборат за стечајците, и за тоа како оваа влада не го решила нивниот проблем.

А ќе кажат ли зошто тие не го решија истиот до 2006.?

И штом до тогаш не успеале, од каде гаранција дека во евентуален нов мандат ќе успеат?
Дали гаранцијата и објаснувањето се наоѓа во програмата што ја НЕМААТ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom