На митингот на ВМРО ДПМНЕ во Охрид околу 600 автобуси од цела Македонија

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Ne gi najdov, tuku toa bese realnost mozes da prasas bilo koj antibugarash koj zivee vo ohrid, sekoj moze da ti kaze sto se slucuvalo sinokja, tepackite pomegju vmrodpmne i vmro np, krsenjeto niz plostadot, fatenite narkomani koi dosle so avtobusi na dpmne... samo pustoto nemame medium koj ne evladin za da objavi vakva informacija
Кој се тие статистичари дај извор еднаш , или овие овде охриѓани на форумов кои кажаа колку автобуси имало се бугараши ????????
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Готов си стари... припремај селидба в Софија :pos:

inaku ada i ovie bile namameni so sedvici :).................................. lesno e da mamis gladni....MAMATOROT togas moze da bide bilo koj ..... :) ...duri i nekoj germanski doktorant... :)
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Хммм...се согласивте ли околу бројот на автобуси?
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
800 автобуси :pipi:

Лелеее до крај колку еврејча ќе соберам уф уф.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Concrete.. дојде да си ја одбраниш девојката АБЦ хмм.. а риал херо! :)
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
bravo za Zoran Zaev samo toj zasluzuva da ja vodi drzavava da se zeme primer Strumica vo kakov grad prerasna zasramete se drugite politicari dajte sansa na mladiot kadar ne se vie istite apazi

ajde da videme kakov odgovor ke dadete na ovaa tema ajde ve cekam site
Се срамиме, се срамиме... а на кој кадар лепи ?? Кој млад кадар го имате вие ?
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Јас како што знам од пријатели од охрид , имало околу 20-25 автобуси ... како прво 600 автобуси нема во цела Македонија , кај ви е мозокот да отворите ваква тема ...
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Колку и да се, наши да се.
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Јас како што знам од пријатели од охрид , имало околу 20-25 автобуси ... како прво 600 автобуси нема во цела Македонија , кај ви е мозокот да отворите ваква тема ...
Znaci nisto od spektakularniot broj na prisutni turisti.
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
Јас живеам во Ресен и еден час гледав како постојано поминуваат колони со автобуси од Струмица, Штип, Кавадарци, Скопје, Битола и др градови. ако не се лажам јас пред мене видов можеби триста до четиристотини кои поминаа низ Ресен. Срамота!

Во Штип немаше автобуси од СКопје, тоа можам сигурно да ти го потврдам.
i jas sum od resen , ama zaminav za ohrid so svoe vozilo i nikoj ne mi dade 10 evra.......tuku nesto vo resenov vi se tresat nozete c c c c.
btw ova sto probuvas da go izneses ovde e samo krik na dolgogodisniot nacin na razmisluvanje i prtaktikuvanje na vlast od strana na sdsm, ako si doblesen kazi kako AGROPLOD koga imase mitinzi na SDS -PREDAVNICKA gi terase vrabotenite za raka da odat na miting, kako zastanuvaa pred glasacki mesta vo koli i so spisoci da belazat koj od ``vasite`` familii izlegole na glasanje, kako frcea telefoni pritoa gazejki go intelektot na gragjaninot nalozuvajki slucajno da ne zgresi vo zaokruzuvanjeto.

rezime.........mamo, mamo mi ja ukradoja topkata daj reci im da mi ja vratat c c c c c c c
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.248
Поени од реакции
5.221
Najniskiot sloj vo drzavata e so VMRO , i zatoa so po eden sendvic odat kaj da gi povika partijata , i po pratenicite i po clenovite Vmro e najselacka partija , so prazno glavi politicari , detski um , i po izgled maloletni.
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
Najniskiot sloj vo drzavata e so VMRO , i zatoa so po eden sendvic odat kaj da gi povika partijata , i po pratenicite i po clenovite Vmro e najselacka partija , so prazno glavi politicari , detski um , i po izgled maloletni.
brate...ne sme krivi so sme mnogu....c c c c c c

aragantnosta na ``visiot sloj`` ne producira nas prostive i maloumnive )))))
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Najniskiot sloj vo drzavata e so VMRO , i zatoa so po eden sendvic odat kaj da gi povika partijata , i po pratenicite i po clenovite Vmro e najselacka partija , so prazno glavi politicari , detski um , i po izgled maloletni.

Подобро да не навлагаме... во “умовите“ на ДПА и ДУИ, ќе се разочараме ептен.

Синонимот за примитивност и децениско уназадување дава оценки за Македонците.

П.С. Не си греши душата Огледалце .. тој неможе да ти биде “брат“.
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
Подобро да не навлагаме... во “умовите“ на ДПА и ДУИ, ќе се разочараме ептен.

Синонимот за примитивност и децениско уназадување дава оценки за Македонците.

П.С. Не си греши душата Огледалце .. тој неможе да ти биде “брат“.

lol, mnogu sum pod vlijanie na GANDI , zatoa )))))
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Јас како што знам од пријатели од охрид , имало околу 20-25 автобуси ... како прво 600 автобуси нема во цела Македонија , кај ви е мозокот да отворите ваква тема ...
А да не биле комбиња,кој уште малку па ќе се претворат во автомобили за на крај да излезе дека сите на митингот во Охрид заминале со сопствени велосипеди.Ем ефтино,ем еколошки здраво!:pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom