На митингот на ВМРО ДПМНЕ во Охрид околу 600 автобуси од цела Македонија

Статус
Затворена за нови мислења.

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Не бе Битуше, јас секогаш безрезервно му верувам во неговите аргументирани изнесувања, ретко некој како него да изнесува факти и аргументи :back:

Јас дури и верувам дека ги изброил сите 600 автобуси, а верувам и колите дека ги броел, оние самоиницијативно што оделе...:back:

Златен е тој, а и најлесно му е, како client компјутер у мрежа, „рутерот“ му контролира сообраќај, му ги филтрира мислите, секое влијание од надвор кое може да го промени неговото ирационално восприемање на извртени вистини, подложи на firewall...

Љуби га мајка :kolicka:

:pos: :pos: :pos: :pos:
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
1.952
Поени од реакции
14
Parite doagjaat kako donacii od firmi.
Sto da pravime sto DPMNE ima mnogu simpatizeri i finansieri (zadovolni firmi od uspesnoto vladeenje na DPMNE), a SDSM ima 10 pati pomalku simpatizeri.
Onie od SDSM mnogu gi zaboli vcera koga vo Ohrid imase 30.000 luge na mitingot na DPMNE, a kaj niv samo 3000. :pos: :pos: :pos:
No toa treba da im bide potstrek na SDSM da rabotat, da imaat inicijativi i planovi za razvoj na Makedonija, a ne samo da izmisluvaat lagi i besmislici za DPMNE, sto e cisto ogovaranje od najnisko nivo. Se dodeka SDSM se odnesuva malogragjanski i nisto ne raboti, se todogas ke tone podlaboko vo kalta. A toa ke bide se dur vo SDSM na rakovodni mesta ima maalski ogovaracki, a ne sposobni luge.
Планови и иницијативи за развоја на Македонија? Епа имаше јас како што се сеќавам и планови и иницијативи во парламентот, а не ДПМНЕ да се жали дека опозицијата не работела ништо кога тие самите не можеа да си обезбедат кворуми за работа. Кој закон што сакаа не го донесоа? Која е работата на опозицијата? Да укажува на грешките на владата, да поднесува закони за доброто на граѓаните кои на владата не и текнува да ги поднесе. Закон за најниска плата, за стечајните работници. Колку кампањи се направија само и дали е тоа нормално да се трошат толкави пари само за кампањи, а реално тие да се со мал ефект. Епа извини но сепак се работи за пари од мој џеб, мои даноци кои јас ги плаќам за да се чуствувам сигурен во оваа држава и да знам дека ќе имам сигурна работа, а не да се чудам како ќе преживеам. Искрено живеам многу полошо, бидејќи ништо не ми е сигурно во денешно време. Власта моментално е кај ДПМНЕ не е кај СДСМ, значи ДПМНЕ треба да работи, а не само да се слика и да вика дека нешто работи.
Како за споредба ќе ти ја дадам Хрватска, погледај вести една недела на некоја од нивните телевизии и ќе видиш колку време и колку пати нивниот премиер се појавува на телевизија. Мене искрено ме иритира тоа што Груевски мора да го има секој ден на телевизија и само да се фали и шета. Нека седи и нека работи у влада. Не е работата на премиерот да се шета тука да ја води државата, има луѓе кои се задолжени за тоа и тие нека го прават тоа, а само со кампањи и сликање не може да пркнеме.
 

Попај

Буржоазија
Член од
10 јуни 2006
Мислења
699
Поени од реакции
9
Јас живеам во Ресен и еден час гледав како постојано поминуваат колони со автобуси од Струмица, Штип, Кавадарци, Скопје, Битола и др градови. ако не се лажам јас пред мене видов можеби триста до четиристотини кои поминаа низ Ресен. Срамота!

Во Штип немаше автобуси од СКопје, тоа можам сигурно да ти го потврдам.

А,што курац те боли колку автобуси биле? Или ајде почни да им броиш парите во кампањата
Прв ден - Охрид 500 000 евра...To be continued. На крај извести ја публиката на кајгана.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
300 (автобуси и комбиња заедно) беа сигурно, беа испаркирани од зградана Печијаре, па надолу до Жито Леб кај гимназијана. Имаше и доста коли, раштркани насекаде низ град. Толку од мене, сега бројте колку биле до сабајле.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.264
Поени од реакции
5.278
Jas kolku sto uspeav da prebrojam imase 20 avtobusi samo od Kumanovo , a imase i mnogu so koli.
Sega racunaj 20 x 50 = 1000 dusi x 10 evra minimalno patni trosoci , toa ti e 10.000 evra.
Kaj gi naogjat ovie pari tphuuu , pa i Microsoft ke propadne so olkavi trosoci , a koga se znae deka ova ke trae 3 nedeli , za 3 nedelni vakvi trosoci i USA ke propadne :P :)
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
One And Only креативен си братче, нема шо. Свака част озбилно:back:

Сепак, пробај ги и овие...Нови биле и ептен ефективни викаат
 
Член од
27 март 2007
Мислења
735
Поени од реакции
316
Од Велес тргнаа 4 автобуси, не ни дадоа ни пари а ни јадење. Затоа можете да јадете колку сакате гомна но тоа е.
СДС ваков митинг на ТВ можат само да гледаат.
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
One And Only креативен си братче, нема шо. Свака част озбилно:back:

Сепак, пробај ги и овие...Нови биле и ептен ефективни викаат
Што ти значи искуство, кажи ада, а!!
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
297 ??? Za sokce i senvic vo ovaa siromasna zemja mozes da napolnis 2000 avtobusi. Bev svedok minatoto leto vo Struga kako se organizira prevoz do Krusevo.
Moze vie da se zaebavate kolku sakate, ama seto toa e mizerno i zalno za kolku malku se prodavaaat sirokite narodni masi.
Pazi mu misla na premierot:
- ne se prodavame za poln stomak
ama so polno mese kako negovoto lesno e da se palamudi, a vsusnost manipulira tokmu so praznite stomaci. Neka se simne dole da raboti za 6000 den. i da ceka prilika nekoj na nekoi izbori da go provozi gratis do Ohrid i da mu dade edno Jupa i sendvice so kapm salama.
Не е важно колку автобуси биле, сигурен сум дека давале нешто за јадење и пиење по пат на членовите. За пари ти можеш да се надеваш колку сакаш дека имало ама за жал не е така. Поголем дел од тој народ дошол поради мака што сдсм ја нанесе изминативе години.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Секако, сите сакаат да шетаат низ охрид кога има митинг и не се поминува низ град.
Автобусите пристигнаа од 3, така да имаја цело попладне да се рашетаваат низ Охрид. Немој да ми речиш дека барем 80% не дојдоа на шетња, а успут и на митинг.
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Баш да ви кажам те да го поправам Ван енд онли вчера немав што да праам и си седев на патарина гостиварска... па преку 3оо автобуси поминаа и додај ги тие 800 од ван енд онли станува замашлива бројакава.. ги додадов пош ак поминале низ гостивар не ќе можел тој да ги види од ресен освен ако нема запрепастувачки соколови очи.
башка по 10 евра на секој внатре... инаку да ви кажам една тајна... пола од тие 300 автобуси беа празни.. само со бројка да им бодат очи на сдс... ама шшшшш не кажувајте им
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.022
Поени од реакции
607
Абе како што кажа фантом.Се на се околу 300 автобуси беа не бламирајте со бројки
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Абе како што кажа фантом.Се на се околу 300 автобуси беа не бламирајте со бројки
абе фантом ги видел само тие што иделе од кај гостивар/кичево... а тие низ ресен што деле а ?а?
јас му верувам на д ван енд онли... дека имало 800

башка еве една информација што у никој случај не е шпекулација.. поради дефицитот на автобуси биле позајмувани од Косово
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom