На митингот на ВМРО ДПМНЕ во Охрид околу 600 автобуси од цела Македонија

Статус
Затворена за нови мислења.

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
абе аманте сте претерале... по колку автобуси имат секое јп во градојве од македонијава... ????
и бтв... дај кажите како можам бесплатно од охрид скопје да поодјдам со вакви автобуси...:vozbud:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Не му кажувај за тие 300 од Скопје, тие во Ресен не ги видел, СЕГА ЌЕ ТРУБИ 900 БИЛЕ.:pos::pos:
Утре подетално за регистерските броеви на 900те автобуси.... во Шпиц де се разбира :pos:
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Утре подетално за регистерските броеви на 900те автобуси.... во Шпиц де се разбира :pos:
:pos::pos:Поред секој регистерски број ќе биде и фотографија приложена, нема заебанција се си е документирано.:cug:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
П.С. Го чекаме АБЦ да ни каже точна бројка на автобусите од Прилеп...број на регистрација...итн итн... :)
Од Прилеп имаше само 4 автобуси и најмалку 80 000 луѓе останаа на зборните места помалку негодуваќи зошто и за нив не беа обезбедиле место.Полицијата спречи 4-5 инциденти кога симпатизери и членови на ДПМНЕ скоро се испотепаа со членови на АБЏП за да купат билети кон Охрид со неколкуте вонредни линии кој беа пуштени специјално за овој несекојдневен настан во Охрид.Коалицијата СОНЦЕ на почетокот од денот си касаше од мадиња,но подоцна се радуваа кога сфатија дека членството во ДПМНЕ преминува во “движење“,наместо сериозна партија во која ќе членуваат одреден број на граѓани.Вака испаѓа дека за многу краток период скоро сите граѓани на Македонија задолжително ќе имаат членска книшка на ДПМНЕ и тоа ќе им дојде нешто слично како лична карта од која и ќе нема потреба да се има доколку се поседува членска книшка на ДПМНЕ.:toe:
 

Cyber Knight

House music
Член од
16 мај 2007
Мислења
785
Поени од реакции
186
само што дојдов од Охрид со 801-от автобус кој ни беше во квар:vozbud:каква ти е математиката со 600 автобуси жити мајка?! имаше 200 преку сила 250 автобуси и се делеа банички со сирење а ако вашите членови и симпатизери ги мамат со пари и храна тоа не значи дека е пракса и во другите политички партии! само знам дека во Охрид имаше премногу премногу луѓе а изглеа тоа ве боли и почнувате да ширите дезинформации! ке се видиме на први:smir:
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Ја само што дојдов, беа точно 763 автобуса и 2 комбиња...мене ми дадоа 297 евра за моето присуство.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Ја само што дојдов, беа точно 763 автобуса и 2 комбиња...мене ми дадоа 297 евра за моето присуство.
Барем стави наводници оти некој ќе ти ја злоупотреби оваа твоја изјава на форумов,некогаш и негде.:smir:
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Ја само што дојдов, беа точно 763 автобуса и 2 комбиња...мене ми дадоа 297 евра за моето присуство.
297 ??? Za sokce i senvic vo ovaa siromasna zemja mozes da napolnis 2000 avtobusi. Bev svedok minatoto leto vo Struga kako se organizira prevoz do Krusevo.
Moze vie da se zaebavate kolku sakate, ama seto toa e mizerno i zalno za kolku malku se prodavaaat sirokite narodni masi.
Pazi mu misla na premierot:
- ne se prodavame za poln stomak
ama so polno mese kako negovoto lesno e da se palamudi, a vsusnost manipulira tokmu so praznite stomaci. Neka se simne dole da raboti za 6000 den. i da ceka prilika nekoj na nekoi izbori da go provozi gratis do Ohrid i da mu dade edno Jupa i sendvice so kapm salama.
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Охрид окупиран од членовите на ДПМНЕ. Повеќе од 600 автобуси беа довлечкани до Охрид, им биле нудени по 10 евра на човек и храна. Прашањето е од каде пари за ваква кампања? Да не е случајно од стегнатиот даночен систем во Македонија?
Bladas nesto ili taka od centralata ti rekoa?
 

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
28
Темава е излишна за коментар.
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
1.952
Поени од реакции
14
Па информацијата за автобусите беше на сите вести, зарем не гледате. И јас истото би го рекол како обичен граѓанин: Од каде пари за сите тие автобуси? Во изборниот закон се знае колку точно треба да се потроши од избирач? А ВМРО - ДПМНЕ го потроши тоа и пред да почне кампањата. Нема веза не сум партиски член нит па ме интересираат кампањиве, но сепак тие пари се од мој џеб дадени и само чекам да видам што ќе се случи понатаму. До каде може да иде лудоста на ВМРО - ДПМНЕ, и како што рече интел добра е мислата на премиерот нема што. Сите тресат празна слама, но сепак многу работи се забораваат и барем еднаш да бидеме објективни. Што е многу, многу е.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Bladas nesto ili taka od centralata ti rekoa?
Не бе Битуше, јас секогаш безрезервно му верувам во неговите аргументирани изнесувања, ретко некој како него да изнесува факти и аргументи :back:

Јас дури и верувам дека ги изброил сите 600 автобуси, а верувам и колите дека ги броел, оние самоиницијативно што оделе...:back:

Златен е тој, а и најлесно му е, како client компјутер у мрежа, „рутерот“ му контролира сообраќај, му ги филтрира мислите, секое влијание од надвор кое може да го промени неговото ирационално восприемање на извртени вистини, подложи на firewall...

Љуби га мајка :kolicka:
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Па информацијата за автобусите беше на сите вести, зарем не гледате. И јас истото би го рекол како обичен граѓанин: Од каде пари за сите тие автобуси? Во изборниот закон се знае колку точно треба да се потроши од избирач? А ВМРО - ДПМНЕ го потроши тоа и пред да почне кампањата. Нема веза не сум партиски член нит па ме интересираат кампањиве, но сепак тие пари се од мој џеб дадени и само чекам да видам што ќе се случи понатаму. До каде може да иде лудоста на ВМРО - ДПМНЕ, и како што рече интел добра е мислата на премиерот нема што. Сите тресат празна слама, но сепак многу работи се забораваат и барем еднаш да бидеме објективни. Што е многу, многу е.
Parite doagjaat kako donacii od firmi.
Sto da pravime sto DPMNE ima mnogu simpatizeri i finansieri (zadovolni firmi od uspesnoto vladeenje na DPMNE), a SDSM ima 10 pati pomalku simpatizeri.
Onie od SDSM mnogu gi zaboli vcera koga vo Ohrid imase 30.000 luge na mitingot na DPMNE, a kaj niv samo 3000. :pos: :pos: :pos:
No toa treba da im bide potstrek na SDSM da rabotat, da imaat inicijativi i planovi za razvoj na Makedonija, a ne samo da izmisluvaat lagi i besmislici za DPMNE, sto e cisto ogovaranje od najnisko nivo. Se dodeka SDSM se odnesuva malogragjanski i nisto ne raboti, se todogas ke tone podlaboko vo kalta. A toa ke bide se dur vo SDSM na rakovodni mesta ima maalski ogovaracki, a ne sposobni luge.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom