"Сонце": за 6 месеци Македонија ќе стане членка на НАТО и ќе добие датум за ЕУ

Член од
12 септември 2008
Мислења
359
Поени од реакции
4
imaa sansa oni makedonija da ja vnesat vo nato od 1992-1998 i od 2002-2006 pa nego napravija toa.
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
1.428
Поени од реакции
43
Да го цитирам уште еднаш concrete:

Имаа шанси, но претпочитаат валканата работа да му ја остават на некој друг.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Да го цитирам уште еднаш concrete:

Имаа шанси, но претпочитаат валканата работа да му ја остават на некој друг.
Цитатот се однесува на ДПМНЕ или на СДС,или на обете партии?
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
Nekoj treba da ja "ZAKOLE" Makedonija.......sdsm i Brane se mnoogu fini za takva "gnasna" rabota...toa im go ostavaat na patriotite.... :)
Па според ова би требало влезот на Македонија во НАТО е смрт.Ама несме уште полноправна членка, а кога ке бидеме несе знае ,а дотогаш уште живееме за срекја на некого.:helou:
 

demmian

Попиванов
Член од
9 јули 2008
Мислења
1.613
Поени од реакции
53
По темата:веќе сум песимист дека за кратко време ќе станеме членка на НАТО,за ЕУ не се ни надевам.Постојаните барања кои ЕУ ги наметнува без никаква основа,а кои меѓудругото се претерано неиздржани,е знак дека Европејците многу-многу не не милуваат.Последната глупост,а која воедно е неиздржано барање од страна на ЕУ е таа дека за влез во ЕУ ќе треба секое дете во Македонија да биде со максимум 3 расипани заби.Бог да чува од вакви наметнати услови и барања.Барем в лице нека ни речат:,,Не ве сакаме вас Македонците во Европска Унија,,за барем ние граѓаните на Македонија да ја концизираме оваа неизвесност.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Па според ова би требало влезот на Македонија во НАТО е смрт.Ама несме уште полноправна членка, а кога ке бидеме несе знае ,а дотогаш уште живееме за срекја на некого.:helou:
Makedonija kako MAKEDONIJA NA MAKEDONCITE ne moze da vleze ni vo NATO , nitu vo bilo koj EU kenef.....nitu bilo kade....... znaci nekoj treba da ja PREKRSTI, t.e. da ja "PREPORODI" t.e. da ne IZBRISE od spisokot na zivite drzavotvorni nacii , a toa treba da bide EPTEN NACIONALIST i MAKEDONSKI PATRIOT......inaku NEMA DA VAZI, postojano nekoj ke moze takvata odluka da ja osporuva,ako dzelatot ne e NAJMAKEDONEC, pa sega pocni da sobiras :)
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Makedonija kako MAKEDONIJA NA MAKEDONCITE ne moze da vleze ni vo NATO , nitu vo bilo koj EU kenef.....nitu bilo kade....... znaci nekoj treba da ja PREKRSTI, t.e. da ja "PREPORODI" t.e. da ne IZBRISE od spisokot na zivite drzavotvorni nacii , a toa treba da bide EPTEN NACIONALIST i MAKEDONSKI PATRIOT......pa sega pocni da sobiras :)

План и пол, озбилно.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
Што мислите,Треба- ли сега некој да ја седне Шеќирнска на столче и пред народот да каже како тоа планирала Македонија да ја внесе во НАТО и ЕУ ?
Зашто ТАА никогаш не кажа како ќе го изведе тоа ?
Сите тупат глава како и што да се направи, а ТАА беше толку сигурна дека за 6 месеци ќе добиеме датум.

Баш ме интересира што има да каже .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom