Падна митот за "патриотизмот" на Премиерот

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
Druze, boli me milojko za site, nek idat svi u ku*ac, jas samo ja komentirav vcerasnata emisija, a toa na se licese samo ne na intervju so drzavnik, gvujo definitvino ne e toa, ni d od drzavnik nema.
ај нема везе дека не те боли,те боли те боли али нема везе ашто рада дава поарни итервјуа или не дај боже бане џанак кока али нема везе ок е .
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Ма баталете ги, нека се какаат до утре сабајле.
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Кварк,

Како може ти да гледаш од тоа комуњарската завеса.
Да кажеш дека си потомок на Александар Македонски треба да докажеш роднински врски.
Дека во неговата партија поред вентилаторот постојано се вее знамето на Македонците се вее.
Дека за вас комуњарите тоа е вмровско знаме, знааеме дека е.
Дека лавот за вас не е земен грб на Македонија туку грб на вмро исто така знаеме.
Дека незнаете ништо за Македонија пред 1945 исто така знаеме.

Затоа поработете на програмата паролите со еден вработен во фамилија не ви палат веќе.
Европска Македонија исто така.
Ма ништо не ви пали веќе тоа и ќе се покаже на избори.
Hahaha, ja se sum , ama najmalku ili pa voopsto komunjar.
Ako VMRO ne gi sakam ednas, komunjarite ne gi sakam 5 pati.
Ja samo dadov komentar na emisijata, koja sto poveke licese na carsiski muabet, na ti go daj mi go, otkolku intervju so drzavnik koj ima aspiracii da bide zapameten kako istoriski lider na Makedonija.
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Следно на листата Myth Busted by SDSM:

-Груевски е масон
-Груевски е комунист
-Груевски има супер моќи
-Груевски ја контролира светската инфлација
и така натаму

Кои бедни шпекулации и трчарења...Не заслужуваат сериозна дискусија.

Дај седнете напишете си програма, средете си ги тоа крадците и предавниците у своите редови...земете сработете нешто бре, место со лажги и теткински оговарања да се служите.
Патетични сте
 
Член од
11 април 2007
Мислења
1.677
Поени од реакции
25
Таа емисија е од таков тип и не е една од оние стерилни емисии кои ги водат робертовци.

Со ова само ја потврдуваат тезата и пријателскиот совет на Грујо дека што повеќе изгубат тоа подобро за нив и побрзо ќе се реформираат.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Емисијата беше опуштена, супер беше.

Се ословуваа по име Никола и Миленко, си направија муабет за се и што е најбитно спонтано и природно.

А сепак дадоа одговор на сите битни прашања и тотално ги срозија сите клеветења.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.467
Поени од реакции
47.377
Quark емисијата беше најавено дека ке има полабав карактер не ја гледав не знам што се одвивало ама мене како гласач попрво ке ме придобие некој што користи секојдневни прости зборови и дава конкретен став за прашање,отколку некој покондурен сељак што глуми префриганост и барата со 5 странски термина што и поима нема што значат а ги користи за да одбегне нешто конкретно поставено.....
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Таа емисија е од таков тип и не е една од оние стерилни емисии кои ги водат робертовци.
Ej daj be ne zaebavaj sea, vie ispagate po kjoravi od komunjarive sega, vmrovskata zavese izgleda potemna e...
Vo koja i da bilo emisija da bide, premier na edna drzava ne smee nikako pred javnosta da tropa takvi gluposti, kako : "puuuuuuuu majkata......"
 
Член од
11 април 2007
Мислења
1.677
Поени од реакции
25
А смее ли премиер да удри со службено возило, ќор, у бандера?
 

Orkad

The Master
Член од
5 октомври 2007
Мислења
1.010
Поени од реакции
10
Ej daj be ne zaebavaj sea, vie ispagate po kjoravi od komunjarive sega, vmrovskata zavese izgleda potemna e...
Vo koja i da bilo emisija da bide, premier na edna drzava ne smee nikako pred javnosta da tropa takvi gluposti, kako : "puuuuuuuu majkata......"
Чоекот мореше така да се изјаснува за да и тапите комуњарски сватат што сакал да каже.:toe:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Ej daj be ne zaebavaj sea, vie ispagate po kjoravi od komunjarive sega, vmrovskata zavese izgleda potemna e...
Vo koja i da bilo emisija da bide, premier na edna drzava ne smee nikako pred javnosta da tropa takvi gluposti, kako : "puuuuuuuu majkata......"
И што напнуваш со тоа “пуу мајката“?

Ебате твојата завесичка од која неможеш да се фокусираш на она што е битно, туку некои бабини забелешки.

Сеир и трач експерти на секој агол.
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Не го кажаа делот кога Грците го искористили аргументот македонски експерти за промена на име.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Не го кажаа делот кога Грците го искористили аргументот македонски експерти за промена на име.

Абе тоа не е битно,како не сфаќаш.

Многу е поважно каков стик под мишка користи Груевски.
 
Член од
11 април 2007
Мислења
1.677
Поени од реакции
25
Дотичните отвараат ваква тема, клаваат по некој паушален коментар и после, џом да ги нема. Аргументи, мало сутра.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Александар Македонски бил од мешан брак,(Олимпија не била Македонка) исто како и неговиот син од бракот со Персијката Роксана.
Филип 2, неговиот татко, од 7те жени што ги имал само 2 биле од Македонско потекло.
Па дедому на Никола бил Гркот Николас Гвујос.:toe:

Следно на листата Myth Busted by SDSM:
-Груевски е масон
-Груевски е комунист
-Груевски има супер моќи
-Груевски ја контролира светската инфлација
и така натаму
Кои бедни шпекулации и трчарења...Не заслужуваат сериозна дискусија.
Дај седнете напишете си програма, средете си ги тоа крадците и предавниците у своите редови...земете сработете нешто бре, место со лажги и теткински оговарања да се служите.
Патетични сте
Камо да беше така.:toe:

Емисијата беше опуштена, супер беше.
Се ословуваа по име Никола и Миленко, си направија муабет за се и што е најбитно спонтано и природно.
А сепак дадоа одговор на сите битни прашања и тотално ги срозија сите клеветења.
Ја сними да си ја имаш во домашната видеотека,такво нешто мора да си го зачуваш.

Quark емисијата беше најавено дека ке има полабав карактер не ја гледав не знам што се одвивало ама мене како гласач попрво ке ме придобие некој што користи секојдневни прости зборови и дава конкретен став за прашање,отколку некој покондурен сељак што глуми префриганост и барата со 5 странски термина што и поима нема што значат а ги користи за да одбегне нешто конкретно поставено.....
Лабави луѓе,лабав карактер,лабава емисија,и се чудиме после зошто државава ни била лабава.........

А смее ли премиер да удри со службено возило, ќор, у бандера?
Смее,ама треба да сноси одговорност како оваа на пример:
-Ахтисари кога беше председател на Финска го фатија како вози пијан и имаше година дена забрана за управување со автомобил,плати прилично висока казна,според годишните примања,и прими 10 годишна забрана да се занимава со алкохол,односно не можеше да извади лиценца за продажба на алкохол.:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom