Фан Клуб: Шпанија

B

Beck's

Гостин
da da fabre uleta porano,ali i na drugata strana bese ist slucajot no ete toa ne go sankcionirase sudijata za nasa sreka:)
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
da da fabre uleta porano,ali i na drugata strana bese ist slucajot no ete toa ne go sankcionirase sudijata za nasa sreka:)
Требаше да го пренови и тој, ако го дадеше немаше да има врска зошто улетаја играчи на Шпанија, а дека го промаши требаше да го пренови. Додека за пеналот на Шпанија пак улетаја играчи на Шпанија, немаше ниеден од Парагвај у 16м.

Збориме за пеналот на Шпанија, Фабрегас улета порано и затоа го преновија. Иначе пеналот го направи Пике, за тоа знаеме :)
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Немаше никој од Парагвај,кога шутираа пенал.Во таква ситуација мислам дека не треба да се повторува пеналот.
Нема везе. Истото важи за сите играчи, не смее да се во шеснаесетникот. Ако судијата го поништи на Чаби пеналот, и тој Касиљас што го одбрани требаше да го поништи. Барем јас така мислам.
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.891
Нема везе. Истото важи за сите играчи, не смее да се во шеснаесетникот. Ако судијата го поништи на Чаби пеналот, и тој Касиљас што го одбрани требаше да го поништи. Барем јас така мислам.
Требаше да го поништи......
 
B

boki10messi

Гостин
Е, вака се бодрат колегите.. Браво за шпанските репрезентативци на клупата.

 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
^Сум ги приметил од порано,секоја чест за нив тоа е од огромна подршка за играчите и за одржување кохезија во тимот.А за натпреварот во среда еве една нова вест,ама изворот е.:tapp:
http://sportdenes.com/index.php?option=com_content&view=article&id=9426:2010-07-05-08-07-20&catid=73:2010-06-26-05-50-31&Itemid=64

Торес аут,ќе се играло само со Виља напред а ќе стартуваат Силва или Цеск.
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
Требаше да го пренови и тој, ако го дадеше немаше да има врска зошто улетаја играчи на Шпанија, а дека го промаши требаше да го пренови. Додека за пеналот на Шпанија пак улетаја играчи на Шпанија, немаше ниеден од Парагвај у 16м.

Збориме за пеналот на Шпанија, Фабрегас улета порано и затоа го преновија. Иначе пеналот го направи Пике, за тоа знаеме :)
Да, сеа видов дека е Фабрегас:)
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.277
Поени од реакции
323
Дел Боске е стар лисец и можеби за ова го има чувано Силва.
Не ме заебавај, Силва че ја заеби, поарно Цеск да игра. А ова дека Торес нема око да му видиме најмногу ме радува, тапа е на светсково, да беше некој друг напред, растур че се праеше. Второ полувреме го очекувам Педро да го пушти десно да ги размрда, секако таму се послаби Џерманциве.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Неможе со четворица во средина шпанциве да ги запрат германците. Ова е идеален момент Дел Боске да се врати на 4-5-1 со две класични работливи крила кои ќе се враќаат назад да помогнат на одбраната како Подолски и Милер. Еден од нив мора да биде Педро! На дечкото ни Тевез не му е рамен во пресинг игра. Другиот е Иниеста или Навас. Со Бускетс ДМ и Чави-Чаби централни мидфилдери. Ја моментално не гледам боље состав. Германија ги збриша Англија и Аргентина кои играа со 4 во средина. Верувам дека Дел Боске ќе ја направи правилната одлука. Ова е најголемата шанса на Шпанија да освои СП. За 4 години многу работи ќе се сменат. Сега или никогаш !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom