Windows XP SP3 Final Released Today...

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ама чудово уште го нема за x64 a? (64 biten XP)
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Еве ја верзијата што ја излезе во windows updates, претпоставувам го решиле проблемот со Microsoft Dynamics Retail Management System, па затоа сега тежи 342MB.

Windows XP Service Pack 3, Checked Build
 
Член од
9 декември 2007
Мислења
7
Поени од реакции
0

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Сеа знам што ке прашаат сите оние кои што ке го симнат Checked билдот хехехе. Ама нема гајле, има многу лесно и просто чаре за тоа.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
А ако се инсталира СП3 се брише се од компјутерот како кога форматираш или не? Ако не се брише ништо одма слегнувам и инсталирам:vozbud::pos2:
 
Г

Гоццццце

Гостин
Сеа знам што ке прашаат сите оние кои што ке го симнат Checked билдот хехехе. Ама нема гајле, има многу лесно и просто чаре за тоа.
Кажи шо е работава?Го симнав ама ми е страв даа го инсталирам да не ојдат сите податоци..
 
С

Спенсер

Гостин
НЕ СЕ БРИШЕ НИШТО, кај мене го симнав и НЕ СЕ ИЗБРИША НИШТО, позз
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
НЕ СЕ БРИШЕ НИШТО, кај мене го симнав и НЕ СЕ ИЗБРИША НИШТО, позз
ОК Фала многу, ама сега уште едно прашање. Прави ли проблем ако не е лиценциран Windows-от или не?Ако прави проблем да слегнам некој торент да го лиценцирам Windows барем додека да се инсталира СП3?позз
Веќе се слегнува на 88% e, уште 15 мин. и готов е.:vozbud::pos2:
 
Г

Гоццццце

Гостин
Ако имаш претходно инсталирано некоја верзија на SP3, избриши ја, па земи ја последната верзија од нет.
Ништо неам инсталирано, неќни ми е форматиран.
Преку сејф мод да не се инсталира?
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Исклучи Анти Вирус ако имаш уклучено можда тоа ти прави проблем, кај мене моментално се инсталира и не ми прави никакви проблеми сега за сега....:vozbud::pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom