Windows XP SP3 Final Released Today...

С

Спенсер

Гостин
и на мене вака ми правеше, а имате вие WGA односно WINDOWS GENUINE ADVANTARGE??? мислам дека тоа ви го покажува зашто немате ЛИЦЕНЦИРАН WINDOWS, пробајте со тоа програмче ако го најдете, пишете шо напрајвте,позз
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Eпа "Installation Completed Succesfully". Ај сега да видиме што може новиот СП3.....:pos2:
 
Г

Гоццццце

Гостин
Ништо не излезе. Не е до тоа излеа.
 
Член од
22 април 2008
Мислења
20
Поени од реакции
1
win Sp3 е exe и треба само клик да се стартува и инсталира.
мислам ама не сум сигурен дека треба да имаш СП2 предходно.

-симнуваш фајлот 325МБ (комплетен!!!)
-гаси мрежа
-гаси АВ (мој совет скроз унинсталл па пак инстал после упдејт на СП3)
-кликни и чекај бааааггггиии време (се зависи од конфигурација што имаш и инсталирани програми и предходни упдејти на WIN)

СП3 сам ги трга сите предходни пачеви на win што ги имаш ако се вклучени во СП3 така да на тоа не му мислиш.
Мозила може да успори, па најдобро после преинсталирај ја.
Не бара автентикација посебна, те ако иначе ПЦто не те работи со тоа нема ни сега. Ама не оди на windows update и не симнувај genuine authentication bla bla
 
Член од
13 мај 2008
Мислења
239
Поени од реакции
4
Luge de kazete kade da go najdam SP 3 poslednata verzija ??? ja go imam SP 3 v 3244 toj neznam dali e posledna verzija
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Немојте да го инсталирате Checked билдот, на некои машини знае да заебе све. Најдете го на сајтот на микрософт, обичниот билд и тој инсталирајте го, мислам дека е 316мб, наспроти checked кој е ~340.
 
Г

Гоццццце

Гостин
Го инсталирав, маки намачив додека го упраам тоа што ми се појавуваше, за на крај да морам преку сејф мод и со систем рестор да го враќам времето назат затоа што не ми го подигаше виндоусот. Мајкрософт... срање!
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Го инсталирав, маки намачив додека го упраам тоа што ми се појавуваше, за на крај да морам преку сејф мод и со систем рестор да го враќам времето назат затоа што не ми го подигаше виндоусот. Мајкрософт... срање!
Checked билдот си го симнал предпоставувам.....
 
Член од
13 мај 2008
Мислења
239
Поени од реакции
4
Дечки го имам виндосот хп сп1 дали коа го форматирам треба да го инсталирам СП2 па после СП3 или одма може од СП1 на СП3 ???
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Може директ од СП1 на СП3.
 
Член од
13 мај 2008
Мислења
239
Поени од реакции
4
De kazete koja e fanalnata verzija na SP 3 ??? PLSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS !!! i kolku tezi dali e 316 mb final ???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom