Сликички животинско царство

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Јас кооонеечно го добив пакетот, ништо посебно ама му се радував како да има милион чоколатца:)
А го немам новиот албум ама имам повеќе од 20 нови сликички:)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.419
Поени од реакции
7.772
Со размената што ја договорив за утре ќе ми фалат уште само 3 сликички.
Инаку една жена од Ченто е првата колекционерка што го собра новиот албум. Мрзите од Краш-Скопје и дале од старите пакетчиња :violent1:
И и кажале дека за 2-3 месеци ќе имаат од новите пакетчкиња.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Јас не собирам, ама едни роднини мои собраа од Краш од тие.Да ви кажам само, џабе ќе собирате ако ги даваат уште истите пакети.Неколку чоколатца имаше, 2 Дорини и уште некои џиџи миџи, се на се 3пати помалку во вредност отколку што ќе потрошите да го соберете.Освен ако не го сметате како колекционерска вредност, па да собирате чисто од ќеиф:)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Како мал кога бев, моите купуваа чоколадца и демек мене ми се свиѓаат они уствари купуваа да собираат сликички. После пораснав и им пропадна финтата.
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Животинско царство најскапо чоколадо ever. :)
Имам собирано од албумот, тој претходниот, кој веќе не е во функција, ама оддамна немам залепено сликичка.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Пред некој ден ми стигна пакетчето од животинско царство ама многу мало бе :place:
Скржави овие од Краш, па барем бајадера да ставија :vozbud:, ама ништо

Сега новиот албум ќе си го купам и собирам :)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.419
Поени од реакции
7.772
Витаминка имаа собирање сликички ама ЈУРА (со дражеи, бонбончиња слични на m&m).
Животинско царство најскапо чоколадо ever. :)
Имам собирано од албумот, тој претходниот, кој веќе не е во функција, ама оддамна немам залепено сликичка.
Кажи кој е филингот кога залепуваш сликичка. Посебно кога стигнаш при крајот кога секоја нова сликичка предизвикува еуфорија.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.497
Поени од реакции
22.202
Каде е можно да се најде тоа чоколадо по продавници го нема???:toe:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.419
Поени од реакции
7.772
Каде е можно да се најде тоа чоколадо по продавници го нема???:toe:
Го има во сите поголеми маркети. Еве и кај мене во село го има во Хедисот.

Туку сакав нешто друго да кажам:


Или со зборови: собран цел албум :je: :je: :je:
 

VoniVaraS

Искусен :)
Член од
20 април 2009
Мислења
543
Поени од реакции
328
Или со зборови: собран цел албум
Браво браво секоја чест. како само успевате толку брзо да ги соберете сликичкиве. :)
Јас се убивам од купување на животинско царство (имам две мали гремлинчиња :) ) ама едвај успеав првиот албум да го комплетирам на време. А со вториов не сме ни до третина стигнати со еден куп дупликати.:kesa:
А да пакетот односно малото пакетченце беше ужасно сиромашно. Пола пакетче е новиот албум.
Стариот албум повеќе ми се допаѓа поради моментот на боенките околу секоја сликичка. Ќерка ми направи прекрасни шарени животни средини за животинчињата .

ПС. Кога ќе стигнам при крај да се договориме за размена на сликички. Моит? :smir:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.419
Поени од реакции
7.772
Браво браво секоја чест. како само успевате толку брзо да ги соберете сликичкиве. :)

ПС. Кога ќе стигнам при крај да се договориме за размена на сликички. Моит? :smir:
За првото голема благодарност до Горан Шлакески, креаторот на www.slikicki.com сајт којшто во недела беше префрлен на 2.0 верзија од своето постоење.

За размена на сликичи немојт бидејќи скапо хоби се ова животинско царство сликичките и не планирам втор албум да собирам. Но, може да ти дадам нешто од моите дупликати, мислам дека ми останаа уште 80тина.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom