Вера или Бизнис

Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Свештенството го боли, едно продаваат муда за бубрези а друго прават (се однесуваат).
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Од каде е твојата сигурност и убеденост дека поповите едно зборат а друго прават? Како и секаде,и меѓу нив има „залутани„, но генерално, од она кое можам да го ВИДАМ, поголемиот дел од свештенството е коректно, а особено сум пријатно изненаден од поновите генерации свештеници.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Од каде е твојата сигурност и убеденост дека поповите едно зборат а друго прават? Како и секаде,и меѓу нив има „залутани„, но генерално, од она кое можам да го ВИДАМ, поголемиот дел од свештенството е коректно, а особено сум пријатно изненаден од поновите генерации свештеници.
И ќоравите тоа го гледаат.:vozbud:
Залутаните се изгледа многу, многу поголемата половина.:toe:
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Хмммммм...очигледно дека во храм влегуваш на крштевки и венчавки...еднаш у пет години, значи...
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Очигледно е дека не сте ја разбрале улогата од свештентвото или пак од предрасуда кон свештениците, не ни сакате да ја дознаете нивната улога во овој свет па редовно ги напаѓате со веќе познатите и безброј пати кажани забелешки дека свештениците биле вакви и такви.
:blabla:

e aj kazi mi kako da nemam taka loso mislene za svestenk koga niso drug ne pravi osvem sto alci za pari i bogatstvo??????? lugeto porano zaradi verata i crkvi i popovi da nemale ke ojdele vo drug grad i ako mu se odelo vo crkava da slusaat propovedi ke slusale a sega neznam gradime nova crkava humanitarna pomos za izgradbatata bla bla bla ...... da mi e vistinski potrebna mene i na drugite grajgani ajde ama zs mi se pet crkvi vo gradot ?????? Na popovite im trebaat posto nema kade da se vaboti podmladokot posto sega sekoj popameten znaj oti od to ce profitira......... kako so kazav retki se onie sto go pravat toa od srce sto ucat za religijata sto sakaat da si go posvetat celiot zivot na toa....
 

TheBestTipster

Избраниот
Член од
8 март 2008
Мислења
2.387
Поени од реакции
97
Очигледно е дека не сте ја разбрале улогата од свештентвото или пак од предрасуда кон свештениците, не ни сакате да ја дознаете нивната улога во овој свет па редовно ги напаѓате со веќе познатите и безброј пати кажани забелешки дека свештениците биле вакви и такви.
Значи јас сум грешка толкувал педофилство , алчност , лажење , контрора на народот и животот , корупција ...

Сето ова ми е грешка , а?

:tapp: :tapp:

Знаеш колку попови има во Македонија кои возат скапи коли и имаат мешиња од тука до грција ( :nesum: ЦИГАНИ ) ?

па нели сите сме тука да се мачиме и да се спремаме за “оној „ живот ? Ако е така , на поповите добро им оде :pop: , баш се мачат ... не е лесно да носиш 5-6 000 евра во џеб ...:nenene:
 

TheBestTipster

Избраниот
Член од
8 март 2008
Мислења
2.387
Поени од реакции
97
Од каде е твојата сигурност и убеденост дека поповите едно зборат а друго прават? Како и секаде,и меѓу нив има „залутани„, но генерално, од она кое можам да го ВИДАМ, поголемиот дел од свештенството е коректно, а особено сум пријатно изненаден од поновите генерации свештеници.
Има залутани кои го шират зборот на Бог ???
И он го допушта тоа ,а ?
Сигурно ќе ги прате кај Луци ,откоа ќе скинат конци ....:tapp:

верувај ЦЕЛ СВЕТ Е !!!:pos2: :pos2: :pos2:
 

Zeng

Thinking inside the box
Член од
9 април 2008
Мислења
1.103
Поени од реакции
31
Интересно што повеќето од вас кои пишувате за религија всушност сте атеисти!
Весникот Време добро знаете од кого е и какви емисии се даваат на А1 во сабота пред полноќ.
Секој со својот памет.
 

TheBestTipster

Избраниот
Член од
8 март 2008
Мислења
2.387
Поени од реакции
97
Интересно што повеќето од вас кои пишувате за религија всушност сте атеисти!
Весникот Време добро знаете од кого е и какви емисии се даваат на А1 во сабота пред полноќ.
Секој со својот памет.
Ааа, значи ме лажат ? или ?

Ова горе за попот-милионер е лага ?

можда Луци има замешано раце во неа ...:toe:
 

Zeng

Thinking inside the box
Член од
9 април 2008
Мислења
1.103
Поени од реакции
31
Не разбираш изгледа а? Не ми е поентата дали лажат или не. Самото омаловажување и дискредитирање на црквата е во суштина ДЕМОНИЗИРАЊЕ.
 

TheBestTipster

Избраниот
Член од
8 март 2008
Мислења
2.387
Поени од реакции
97
Не разбираш изгледа а? Не ми е поентата дали лажат или не. Самото омаловажување и дискредитирање на црквата е во суштина ДЕМОНИЗИРАЊЕ.
а тоа не го прави обичниот човек , ТОА го правам самите свештени лица !!! па како да веруваш у нешто , ај кажи .:uvo:
 

Zeng

Thinking inside the box
Член од
9 април 2008
Мислења
1.103
Поени од реакции
31
Не го прави обичниот човек!!!!!!!! Are you for real? Каде живееш ти?
Само ова ке ти го кажам............ Никој не е совршен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom