Сендвичара "Седмица"

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281
120 денари можеби е многу, но таков Хамбургер нема на Балканот, не само во Македонија. Еве спореди еден Хамбургер од 80 денари со тој од 7ца, ќе видиш колку повеќе вреди тој од 120 денари.
Aман бе брат? Ти се кладам дека хамбургер во Прилеп во износ од 60 денари ќе те најади повеќе и повкусен ќе ти биди.
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.583
Поени од реакции
89
Aман бе брат? Ти се кладам дека хамбургер во Прилеп во износ од 60 денари ќе те најади повеќе и повкусен ќе ти биди.
Епа Прилепчани имате среќа, а ние треба да го трпиме тоа лоповско копиле што ја поседува 7ца.
Порано јадев многу често, ама сега со ценава 120 денари, ќе размислам дали и еднаш во месец ќе купам.
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Aман бе брат? Ти се кладам дека хамбургер во Прилеп во износ од 60 денари ќе те најади повеќе и повкусен ќе ти биди.
дефинитивно... гостиварскиот хамбургер од амиго неможе да се мери со тој од 7ца... помфритот е помфрит а мајонезот има вкус на мајонез.. исто и кечапот
 

-Mr.Positive-

MKD gentlemen
Член од
12 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
47
дефинитивно... гостиварскиот хамбургер од амиго неможе да се мери со тој од 7ца... помфритот е помфрит а мајонезот има вкус на мајонез.. исто и кечапот
за овакво мислење мора хамбургер да те частам

у 7 најбољи се и крај
какви гостивар и останати градови и држави
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281
Aми вие се залажувате по некои споредни малецки вкуснички работи, мајонез, помфрит... МЕСО БЕ БРАТЕ то е хамбургер, 60 денари и тапан си.
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
за овакво мислење мора хамбургер да те частам

у 7 најбољи се и крај
какви гостивар и останати градови и држави
гостиварскиот хамбургер неможе да се мери со 7ца во поглед на тоа што е далеку поубав...
не се разбравме...
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.550
Поени од реакции
1.546
Абе може се скапи, али тоа е тоа. Додека не се намалува бројот на купувачи, ќе ги зголемуваат цените. Тоа ти е понуда-побарувачка. Али без разлика на тоа што се скапи, сендвичите им се ненормално добри. Што би се случило доколку би биле по 80 денари, ќе има редица не до грчка амбасада, туку до Ким. Кога беа поефтини јадев почесто, сега јадам поретко, но неможам да кажам дека се тапа.
лично мене не ми е толку до цената, ионака не јадам хамбургери секој втор ден. битно шо хамбургерот е доста голем и премногу заситува. а минус им е тоа што не ставаат никаква салата. затоа претпочитам нормални сендвичари каде што хамбургерот е нормален, каде шо ставаат најразлични салати, а како капак е цената од 70-80 ден.

но фала Богу, секој си има различен апетит за хамбургери, затоа кој сака ќе јаде во 7ца, кој не на друго место. :)
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Тикве морам да ви јадам во таа сендвичара во Гостивар, седмица во стомак осеќам како ми расте секој ден.


ПС. Денес вадам седми ждриг. Ау пак ми се јаде ама златен џигер дома.
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Не ги бива,навремето имаа одлични хамбургери ама сега се тапа.
Се сеќава некој на Неста?На ќошот карши соборна беше.Е тоа беа хамбургери.
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Преголем ми е хамбургерот кај нив. Не можам да го дојдам и плус тешка храна ми е тоа. Имам јадено 2-3 пати по пола хамбургер. Не беше лош.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Единствено соодветна споредба на хамбургер од 7мица ми има Magic во лептокарија !!! Само уште кечапот и мајонезот сакс :( а 70-80 денари се...
 
Член од
1 септември 2008
Мислења
768
Поени од реакции
18
I jas ednas na pominuvanje jadev u 7mica i mora da kazam SE PREJADOFFFFFFFFFFF
 

mmm121

Pentaxian
Член од
27 јуни 2006
Мислења
545
Поени од реакции
21
Прв пат јадев хамбургер во седмица во 1995 година кога од школо не однесоа во СК на опера.... .традицијата продолжи и после 1998 кога стигнав во Ск како студент. И денес после толку години во секоја прилика кога сум во СК јадам хамбургер во седмица. Повкусен сендвич не сум јадел.
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
vcera jadev sendvic od 7ca i bas se razocarav. Aj sto gi prodavaat po 120-150 mkd, ama pomfritot tvrd, a vo kombiniran porano imase barem kaskaval / sunka za parite, a sega po tri prozirni livcinja, samo lepce......
tesko deka skoro pak ke odam.....da go bogatam Janeta......:nenene:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom