Кој дијалект најмногу ве нервира?

Член од
6 ноември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
44
И мене сите ми се убави,немат неубав дијалект и не знам з'ш на појчето(малки струшки да се изразиме) ги нервират прилепскиот дијалект мене пак убав ми е...
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Секој дијалект си е посебен и има своја убавина!
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
ова кумановскиов ко изветреана верзија на спрски, и незнам зашто у ганглии ми влага... башка имаат многу неразбирливи зборови.... а и у кочани, каков дијалект и да имаат и тој не ми е мнг сфатлив и по малце ме нервира....
за разлика од овие, си го сакам тетовскиот дијалект.... а малце ме нервира скопскиов сленг, т.е. не е скопски него повеќе е фолирање (ако може така д асе каже) на одредени особи...
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.640
Поени од реакции
16
Како може нешто што е МАКЕДОНСКО да те нервира?!?!
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Во кумановскиот ме нервира она ч,а во струмичкиот избегнувањето на њ
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
СКОПСКИОТ најмногу, никој како тој, посебно кога ќе слушнам женски т.е прави скопски шмизли како го издолжуваат дијалектот... секако најдобар ми е кавадаречкиот :vozbud:( оти сум од таму). Инаку на секој својот дијалект му е најубав оти од таму потекнува... зато да нема караници :pos2:
 
Ј

јовица11

Гостин
Кавадаречкиот затоа што ми е најсељачки,но хард филингс
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.725
Поени од реакции
969
Кумановскиот нормално...не верувам да има чоек шо не го нервира овај дијалект ( освен кумановчани )...не ни мислам дека кумановскиот е македонски дијалект...веројатно е некој српски дијалект...побрзо би рекол дека врањанскиот и нишкиот се македонски дијалекти отколку кумановскиот
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
981
Поени од реакции
408
Нај дијалект што ме нервира, нормално КУМАНОВСКИ,а најдобар се знае, јалте при нас па да слушете:pos2:
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Кичевски дефинитивно:
"Ќе ода со татота в планина":vozbud:
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
Кумановски... незнам зашо
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Никој посебно.Сите ми се допаѓаат.А најмногу прилепскиО:vozbud:
Инаку, малце ме нервираат дијалектите како на пример од Пехчево, Штип и слично.Ајде кажете ми што значи наврли клепаци?:pos2::pos2::pos2:
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
Никој посебно.Сите ми се допаѓаат.А најмногу прилепскиО:vozbud:
Инаку, малце ме нервираат дијалектите како на пример од Пехчево, Штип и слично.Ајде кажете ми што значи наврли клепаци?:pos2::pos2::pos2:
Клепаци мислам дека значи кондури, а `наврли` неам поима! Можда `облечи ги кондурите`. :kesa:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom