СДС-овците се спремаат за власт

Член од
22 мај 2007
Мислења
558
Поени од реакции
4
А зашто да не им дадеме шанса на ВМРО?Им дадовме шанса на СДСМ и што направија??? Според мене ништо. Иако мислам дека и оваа влада ептен почна да прави киксови. На крај краева не му се многу потресувам, на крај изборот се сведува од двете да го избереме помалото зло???
Pa vo nesto i si vo pravo, vo toa da go odberes pomaloto zlo, za koe vo ovoj moment bas neznam koe e pomaloto ili pogolemoto, znam samo deka sega koga e najtesko vladata stana kako kabare sekoj vlaga i izlaga, DPA de vnatre de nadvor i gospod go bunat , denes i SP mrci nesto, Vitanov se povlece kako nezvisen pratenik.
Abe kako spanka sapunica sme, kao hrvatskata Zabraneta ljubov, sekoj so sekogo.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
сигрно се шегуваш нели :pos2: :pos2: :pos2:
Абе asterix_m мамата твоја...иди у к**ац више...аааагхгхгхгхг ме изнервира...

Еве ние ти набројавме Никола Груевски,Зоран Ставревски луѓе што заслужуваат да останат во влада уште долго....ај ти наброј некој од СДС што мислиш дека нешто направиле за татковината во било која смисла ...ај наброј ако имаш муда

п.с ти се молам пробај да одговориш на мојот пост а не да бегаш ко пи**а и да одговориш со ултра краток пост од типот: -"Hah,Grujo zasluzil"
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
879
ај ти наброј некој од СДС што мислиш дека нешто направиле за татковината во било која смисла ...ај наброј ако имаш муда
Јас ќе ти набројам!

СДСМ не спасија од германските страшила! Ги избркаа АУДИ кои сакаа да отворат фабрика во Македонија со директна инвестиција...

СДСМ ги олеснија Македонците од главоболки! Им ги собраа сите пари на луѓето со ТАТ, Југореклам...

СДСМ осмислија добра стратегија за трговска размена со соседните држави! Се утепаа бе брат од шверцање цигари и нафта...

СДСМ ја примени најдобрата приватизација! Се што имаше во државна сопственост, сега е сопственост на финансиерите на СДСМ...

СДСМ ги зголеми бројките! Кога ја превзема на почетокот власта, во Македонија имаше 14.000 невработени...кога ја напушти власта, остави 400.000 невработени!

Нели се цареви...:meboliqr:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ada

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Абе asterix_m мамата твоја...иди у к**ац више...аааагхгхгхгхг ме изнервира...

Еве ние ти набројавме Никола Груевски,Зоран Ставревски луѓе што заслужуваат да останат во влада уште долго....ај ти наброј некој од СДС што мислиш дека нешто направиле за татковината во било која смисла ...ај наброј ако имаш муда

п.с ти се молам пробај да одговориш на мојот пост а не да бегаш ко пи**а и да одговориш со ултра краток пост од типот: -"Hah,Grujo zasluzil"
без нервози бе момци, ако вие мислите дека груо и ставре заслужуваат да останат во влада во ред тоа е ваше мислење, ама изгледа дека луѓе што мислат како вас се се помалку во државата.

А за се ова што ни се случва денес со името имплицитно е одговорен грујо, затоа што водеше глупава популистичка политика, политика која се купуваше со промотивни кампањи кои не доведона ништо арно.
Водеше потези кои привремено ке му се допаднеа на народот а од друга страна се покажа дека се фарса и тоа нај голема во овие 18 години независност!

Ама тоа е тоа ;вистината е како шило лево десно горе доле секогаш излегува на виделина;
ова е изјава на еден мудрец:pos2:
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Јас ќе ти набројам!

СДСМ не спасија од германските страшила! Ги избркаа АУДИ кои сакаа да отворат фабрика во Македонија со директна инвестиција...

СДСМ ги олеснија Македонците од главоболки! Им ги собраа сите пари на луѓето со ТАТ, Југореклам...

СДСМ осмислија добра стратегија за трговска размена со соседните држави! Се утепаа бе брат од шверцање цигари и нафта...

СДСМ ја примени најдобрата приватизација! Се што имаше во државна сопственост, сега е сопственост на финансиерите на СДСМ...

СДСМ ги зголеми бројките! Кога ја превзема на почетокот власта, во Македонија имаше 14.000 невработени...кога ја напушти власта, остави 400.000 невработени!

Нели се цареви...:meboliqr:
,

си заборавил да ја ставиш НПК, ОКТА, експорт импорт банка, порцеланка, топилница злетово, акумулатори злетово и .... ај да не замарам доста се.:kesa:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Олабавете, да не ве оладам.
 
Член од
12 февруари 2007
Мислења
892
Поени од реакции
4
Na nivo na razvoj i d-kratija kako MK koj i da dojdi posle prethodnikot vo princip e podobar.
Sds vo princip bi dosol za 2god.
Posto izbori se sega,a rating e takov kakov e,Vmro ostanuva.I ce se maci so koalicii...

A okolu Zaev...to mora da e ili utrinski ili vecer...dvorski igri kontra Sterjo...
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Na nivo na razvoj i d-kratija kako MK koj i da dojdi posle prethodnikot vo princip e podobar.
Sds vo princip bi dosol za 2god.
Posto izbori se sega,a rating e takov kakov e,Vmro ostanuva.I ce se maci so koalicii...

A okolu Zaev...to mora da e ili utrinski ili vecer...dvorski igri kontra Sterjo...
Vest.......
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Значи не се игри контра, туку лично од Штерјо.

Итар Перо, ват д фак? :)
 
Член од
12 февруари 2007
Мислења
892
Поени од реакции
4
Значи не се игри контра, туку лично од Штерјо.

Итар Перо, ват д фак? :)
Znaci NG slabo odigral za Sterjo...pa mora novo dete...pa nema valjda Sema...a Trajce rabotese kaj Sterjo.

A zaboraviv,deka sleduva investicija na nivna ciglana vo Veleskata...pa propaganda kao vadat zagubar...pa koga ce vidis...ce go napravat mali Trifun...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.809
Поени од реакции
82.865
Јас ќе ти набројам!

СДСМ не спасија од германските страшила! Ги избркаа АУДИ кои сакаа да отворат фабрика во Македонија со директна инвестиција...

СДСМ ги олеснија Македонците од главоболки! Им ги собраа сите пари на луѓето со ТАТ, Југореклам...

СДСМ осмислија добра стратегија за трговска размена со соседните држави! Се утепаа бе брат од шверцање цигари и нафта...

СДСМ ја примени најдобрата приватизација! Се што имаше во државна сопственост, сега е сопственост на финансиерите на СДСМ...

СДСМ ги зголеми бројките! Кога ја превзема на почетокот власта, во Македонија имаше 14.000 невработени...кога ја напушти власта, остави 400.000 невработени!

Нели се цареви...:meboliqr:
Да, да, нашите цареви:

-Што на почетокот од деведесетите беа против независноста:
Тврдеа дека прашањето на моментот не било - независност или конфедерација (зошто тоа била дилема на националистите што сакаат да ја рушат Југославија), туку федерација или конфедерација. Не стануваа кога се свиреше химна (Државникот), даваа изјави против независноста на својата земја (Малески) и тн.

-Што едноставно си ги присвоија сите стопански капацитети на земјава и тоа го нарекоа приватизација. Ова е можеби најпогубниот чин, чии димензии и огромни реперкусии на сите страни, за жал, сеуште народот не може реално да ги согледа. Морам да се цитирам:
http://forum.kajgana.com/showthread.php?t=19961

-Огромниот криминал со шверцот на суровини и кршењето на ембаргото, истотака има огромен финансиски размер, кој луѓето не приметувам дека го согледуваат реално.

-И тука можеби најболните (заради простор) ќе ги истурам на едно место
1.Прифаќање на срамното преименување во ООН (додуша само за два месеци траење, како што Киро ни соопшти),
2.Анационално знаме, лишено од било кој од двата национални симболи, креирано од страна на човекот заслужен за дивоградниот хаос во Дебар Маало...
3.Вметнување во уставот на клаузула, според која ние нема да се грижиме за нашите малцинства во соседните земји (една од најневеројатните небулози, кои ги имаме прифатено, а исто така знам дека многумина ова не го знаат)

Навистина тешко се набројува. Но морам само да го спомнам херојското, патриотско држење на СДСМ за време на 2001, кое многу ни помогна во националната сплотеност во тие тешки дни (особено херојот Бучковски). Има и други весели моменти кои се пичкин дим спрема горе наведеното: лажирање избори 94, непотизам, влијание врз слободата на медиумите, причината за гостиварските настани итн.

И еве ги пак, како спасители, нормално. Се спремаат за власт.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ada
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
А денеска на Канал 5 слушам имало втор дел, продолжение од вчера.
Мороните напаѓаат сеуште :jaj:
 
Член од
22 мај 2007
Мислења
558
Поени од реакции
4
Aj sega napisavte za ednoto zlo sega sakam od ,,neopredelenite,, vmrovci na forumov malce i za drugoto zlo
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
drugoto zl0 ili zloto sto sleduva e duri so poloso lice od predhodnoto. ako brane barem na zenite im bese simpaticen(???), ovaa sekjernata ni na decata ne im e a kamoli na tatkovcite, na babite i na dedovcite.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom