Нудизам. Се чувствувате ли пријатно кога сте голи?

Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Редовно одам и не ми пречи : покрај пливањето, уживањето на плажа, читањето интересни книшки и ред други работи, не ми е воопшто гајле кому колкав му е и кој бил добро избричен. Сум се родил гол - не ми е срам од мене.
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Нудизмот за мене е кул ... и општо така кога сум гол се чуствувам некако како слободен , поопуштен што знам .. често знам и гол да заспијам :)
... и влегува мајка ти, или уште "подобро", цимерот, и те гледа распашен крап :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: DL5
Член од
19 мај 2008
Мислења
16
Поени од реакции
0
Mene ne mi e sram ni u sred park da se soblecham gol ;) samo neka ima nekoj so mene da ne bidam sam ko budala ... da bideme 2 budali =) a pa za plazhi ich ne zboram ... tradicija so drushtfoto ni e banjanje goli u OHRIDSKO xD
 

TheBestTipster

Избраниот
Член од
8 март 2008
Мислења
2.387
Поени од реакции
97
нема ништо лошо у нудизам.. такви сме ко што сме .. природни .. ќе се криеме од природата ?

мене не ми смета нудизамот
 
U

UnholY

Гостин
Само пред женска ми не ми е непријатно кога сум гол :)
 

don PASCAL

Tne last Don Protected By the Mafia..
Член од
2 октомври 2007
Мислења
647
Поени од реакции
19
ке се оптегнеш на плажата ти дремаш и КУР и кур ти дрема на сонцето:vozbud::vozbud:
 
Член од
24 јуни 2008
Мислења
102
Поени од реакции
43
poraka

Zavisit koga kage se osekam prijatno gol. Koga sum doma i se setam niz kuka priajtno se osekjam, koga sum so zenskata koga sakame da se seksame priajtno se osekjan gol. Ednas isto taka so drugari bevme n aplaza i se dogovorivme da se kapime kako od majka rodeni, ni tri ni cetiri, kupacite dolu i vedas vo voda vlegovme, nitu se usramiv nitu drugite. Toa e dobro custvo.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Не сакам нудизам. Одамна бев у Бугарија на одмор, на шо личи тоа бе, играат карти ќерка и родители, она гола. Бог да чува
 

ex machina

сфинге раја
Член од
4 септември 2007
Мислења
721
Поени од реакции
104
Не сакам нудизам. Одамна бев у Бугарија на одмор, на шо личи тоа бе, играат карти ќерка и родители, она гола. Бог да чува
Е, на шо личи де? Доискажи се, не се срами.
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
62
Нудизмот е за луѓе без предрасуди и високоизградени личности...Голото тело е нормална појава, и не е никаков срам...
Менталитетот во Македонија сеуште не е во склопот за развој на овој вид туризам...
 

ex machina

сфинге раја
Член од
4 септември 2007
Мислења
721
Поени од реакции
104
Нудизмот е за луѓе без предрасуди и високоизградени личности...Голото тело е нормална појава, и не е никаков срам...
Менталитетот во Македонија сеуште не е во склопот за развој на овој вид туризам...
Оф скроз. Во Македонија нудизам има само по бањи - ама одделно за жени и мажи. Еднаш со другарка ми така бевме на посета у Катланово кај баба и, па ај да се брцнеме. Многу е чудно чувството да си по купаќи кога сите други се голи. Ко да си гол, ама бетер. Ко прерасудите да те разголеле ама не до кожа, туку до коска. Си се соблековме и ние голи и весело си се прошљапкавме со тоа бабите во тоа жешката вода. Ете приказна која ќе им ја раскажувам на внуците :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: DL5
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Оф скроз. Во Македонија нудизам има само по бањи - ама одделно за жени и мажи. Еднаш со другарка ми така бевме на посета у Катланово кај баба и, па ај да се брцнеме. Многу е чудно чувството да си по купаќи кога сите други се голи. Ко да си гол, ама бетер. Ко прерасудите да те разголеле ама не до кожа, туку до коска. Си се соблековме и ние голи и весело си се прошљапкавме со тоа бабите во тоа жешката вода. Ете приказна која ќе им ја раскажувам на внуците :)
Дигам рака... симињам капа. :) Сите голи а ти да бидеш срамежлив и облечен е полошо од обратната ситуација. Да се живи и здрави спортистите и тушевите после тренинг. Само што и покрај тоа што сите мои другарки се палат кога ќе им спомнам со кого се туширам гол, вистината е дека кога се сите голи никој не ни приметува. И нудизмот не е тоа што беше кога Делчев беше жив. :mist:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
42
Не ми е срам да се соблекувам пред другарки,но би ми било срам на нудистичка плажа да отидам затоа што не би се чувствувала секси :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom