Нудизам. Се чувствувате ли пријатно кога сте голи?

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Би отишла некогаш на нудистичка плажа, само тешко на наши простори од малограѓански причини. Не се срамам од своето тело, посебно пред блиски луѓе, и немам проблем да се соблекувам пред другарки. Што имам јас, тоа и тие, ем сме блиски :icon_lol: Сепак тоа не значи дека кога ќе се собереме жени кај некоја на кафе седиме угол голи и си трачаме :pos: Тоа би било непријатно. :icon_lol:

Инаку малку ми се несфатливи другарки што се срамат да се соблечат пред мене (и пред други нивни другарки), ама веројатно едноставно не им е пријатно на сите да се „откриваат“ така. :toe: А мене баш ми е интересно така, љубопитна сум за тоа какви цицки имаат моите другарки :icon_lol: (леле, се плашам да препрочитам колку манијачко-лезбејски ова звучеше :pos: Ама тоа е исто како што ме копка каков стомак имаат на пример, или какви уши, ако секогаш ја носат косата врзана, и да не навлегувам, нормална појава е битно ваљда :icon_lol: )

Имам и јас комплекси за телото ко и сите жени де, ама не сум intimidated од тие мали недостатоци и не ми е непријатно кој знае колку.
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Сепак тоа не значи дека кога ќе се собереме жени кај некоја на кафе седиме угол голи и си трачаме :pos: Тоа би било непријатно. :icon_lol:
Зашо бе? Не е така лоша идејата. Уствари... не е воопшто лоша идејата. Викајте на кафе ;)

А мене баш ми е интересно така, љубопитна сум за тоа какви цицки имаат моите другарки :icon_lol: (леле, се плашам да препрочитам колку манијачко-лезбејски ова звучеше :pos: Ама тоа е исто како што ме копка каков стомак имаат на пример, или какви уши, ако секогаш ја носат косата врзана, и да не навлегувам, нормална појава е битно ваљда :icon_lol: )
Абе... тотално нормална појава... И мене секогаш ме интересира какви цицки имаат.. сите, другарки - недругарки... битно ли е? :pos:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: DL5

MadA@FakA

Black&White
Член од
4 август 2006
Мислења
1.048
Поени од реакции
105
Не би отишол нанудистичка плажа поради 2 причини:
-не би сакал да се соблекувам гол пред група непознати;
-и не знам зошто но мислам дека на таа плажа не би оделе девојки(како што можев да прочитам и погоре), туку само баби и дедовци...
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Подржувам нудизам,баш е ок.
Али ја не се осеќам пријатно да се соблекувам гол пред непознати луѓе.
И веројатно никогаш нема да го направам тоа.
Али мислам дека е баш кул,шо има луѓе кои немаат никаков комплекс од тоа,и се осеќаат слободни со своето тело.
Жалам што не сум еден од нив.
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Кога сум дома постојано седам гола,така ми е најпријатно.Меѓутоа никогаш пред други луге,пред други попријатно се чувствувам да имам барем некое парче облека.
Пред најблиските другарки не ми е срам.Вака летно време кога е жешко и коа се собираме по викендици,а и каде има базен си седиме топлес
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Како помал во Грција поминав покрај една нудистичка плажа и очекував да видам прекрасни разголени тетки како по филмовите ама посетителите беа 90% грчки кленови што ми ја расипа желбата за нудистички плажи.
Не се чувствувам удобно целосно гол пред други луѓе така да не би се ни соблекол, може пешкир или нешто што имам при рака да ми послужи доволно. Други да се соблечат пред мене не би ми пречело нешто премногу, ама сепак преферирам тоа да е припадничка на понежниот пол:)
 
P

Princ

Гостин
Вие тотално погрешно сте го сватиле нудизмот. Нудизмот не е секси, и не би требало да биде на никој начин сврзан со сексот. Едноставно на луѓето им пречи секое парче облека (тука ги сметам и чорапите) и сакаат да бидат голи ко од мајка родени. Не е секси, нема што да се осеќате секси...
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: DL5

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Вие тотално погрешно сте го сватиле нудизмот. Нудизмот не е секси, и не би требало да биде на никој начин сврзан со сексот. Едноставно на луѓето им пречи секое парче облека (тука ги сметам и чорапите) и сакаат да бидат голи ко од мајка родени. Не е секси, нема што да се осеќате секси...
Ајде бе. Демек има само една интерпретација на потребата или желбата на луѓето да се шетаат голи.
Остај не да го гледаме и од сексуален аспект. Не сме сите мара, хипи, душбег типови.(не сугерирам дека ти си, онака:)
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
Абе ајде. Покрај толку високи стандарди за убав изглед пласирани во медијата јас непријатно се чувствувам во добар дел од мојата гардероба па камоли гола. Па башка правото кое секој си го зема да си искоментира во детаљи за твојот изглед, и сите тие комлекси збрани и all that jazz, јас и нудистичка плажа сме некомпатибилни ни под разно.
Комлекси се во прашање, не предрасуди бе луѓе.
Во наредниот живот има некој мала шанса да биди нудист и од мене. Ако се реинкарнирам во мачка на пример.:tv:
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Абе ајде. Покрај толку високи стандарди ...
Ако си таа на аватар, мислам дека имаш капацитет и потенцијал.
Каде летово?
А од каде излезе дека врската со нудизмот има и врска со високи стандарди?
Абе некои чичиња смежурани, тетки со фалти...
Немој да се подценуваш..:)
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Нудизмот за мене е кул ... и општо така кога сум гол се чуствувам некако како слободен , поопуштен што знам .. често знам и гол да заспијам :)
 
Член од
14 февруари 2007
Мислења
108
Поени од реакции
13
Темава сте ја направиле многу монотона, еден почнал со “Јас никако на нудистичка плажа“ и сите по него истото, со ретки исклучоци...Се копирате нешто или сите сте со ист, да не речам ограничен памет? И се чудам, од каде во државава толку напредни сексуални размислувања, клипчиња, лудории, а пак од друга страна, читам овде сите со конзервативни сфаќања, и несакање да се разголат на плажа? Чудно е стварно....

Инаку, јас уживам кога си шетам гола низ дома, иако поретко го правам тоа, сепак интересно ми е, пердувесто се чувствувам..:) И немам проблем со пресоблекување пред друграки, иако повеќето мои другарки имаат таков проблем, комплекси или не знам што. А за нудистичката плажа, не сум била досега, ама би отишла без двоумење...Од љубопитност, за искуство и такви работи. Ако ми се допадне и ми е интересно, пак би отишла, зошто да не.
 
Член од
10 април 2008
Мислења
52
Поени од реакции
1
па као шо глеам и ја не би се соблекол,ако вие не се соблакате тоа значи дека само ја ке бидам гол?заеби,заебано е тоа :vozbud:
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
не можам јас гол, а се соблечеам на секс ме удира...
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: DL5

Kajgana Shop

На врв Bottom