Во центар со Васко Eфтов

Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
На Ефтов важно му е да стигаат пари од Бихачка и Комерцијална за друго ни к... не го боли.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
1.309
Поени од реакции
151
a gledav emisijata,bea "odbrani " gosti falese uste ZDENKO maleski i se ke bese jasno,se isfrustrirav nogu,ne go ocekuev toa od eftov koj koreni mu se i kako moite od egejska Makedonija,za nego:kesa::tapp::uvo:
a za site makedonci:helou::smir:
 
Член од
2 април 2007
Мислења
394
Поени од реакции
13
Кој се бе тие како вас, во кои припаѓаш ти, Македонец не си!
Дете имаш или планираш да имаш ?
Инаку ако некој има комплекси тоа си ти во случајов, само не знам од што ти се.
Ако веќе имаш деца или некогаш ќе имаш , искрено се надевам да не ја наследат твојата култура и твоето образование!

Македонија на Македонците!
Македонец сум (и не се мавам во гради ко тебе),

Од кај знаеш каква е мојата култура и образование.
и не спомнувај деца да не ја правиме голема.

BTW- Македонија е на Македонците (мислам дека веќе имаме држава)

nema potreba ne pagam na tvoe nivo :toe:
ти демек имаш ниво?
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
На Ефтов важно му е да стигаат пари од Бихачка и Комерцијална за друго ни к... не го боли.
немој така со комерцијална и хари имаше големи проблеми едно време
со алкалоид многу добро стои
 
Член од
29 декември 2008
Мислења
1.505
Поени од реакции
43
Iskreno mnogu interesni raboti kazaa bugarite , imaat dokazi deka vasite heroi se izjasnile kako bugari , tek ke imate problem , grkot e nisto vo sporedba so ova. Imase pravo koga velese deka nikade nemalo napisano makedonec pred da ja oformi makedonskata nacija kominternata. Iskreno premnogu licite so bugarite , a i jazikot vi e epten blizok , samo sto tie akcentot go imat poinakov. A i vo Strumica i istocna zboruvaat isto , tAka da....
Зошто провоцираш.Ти правиш како ние и кинезите јапонците корејците итн итн.Што сакам да кажам.Ние разликуваме кинез од јапонец и обратно?Или виетнамец од кинез?Ела познај го.Или можеби рзликуваш црнец од Нигерија ицрнец од Сомалија?Така е и со нас слично зборуваме и со србите и со хрватите и со сите словенски народи па не сме исти.Но ако целта тие провокација тоа е друго.А ти разликуваш албанец од Косово и албанец од Македонија?Е ние не разликуваме па не провоцираме.Затоа ако имаш нешто за кажување кажи не мораш да ја уништуваш темава.

Кој се бе тие како вас, во кои припаѓаш ти, Македонец не си!
Дете имаш или планираш да имаш ?
Инаку ако некој има комплекси тоа си ти во случајов, само не знам од што ти се.
Ако веќе имаш деца или некогаш ќе имаш , искрено се надевам да не ја наследат твојата култура и твоето образование!

Македонија на Македонците!
Е вие го направивте типично македонски.Ве испровоцира оној дарданот и се повлече онака по албански и вие дури беше попресно удри по него а кога него го нема удри сега меѓу себе.ЕМакедонче Македонче.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Одлично кажано!



Тоа важи и за сите што досега се иселиле или ја напуштиле Македонија,а се чукаат по гради дека се Македонци.Има да седат тука и да скапат ако треба ама Македонија не смеат да ја продаваат,како така ќе ми оделе на печалба,абе има ѓерамиди толчени да јадат и да викаат МАКЕДОНИЈА.



А кај беше владава да обезбеди исти услови за увоз на автомобили или мобилни како во Бугарија,или слатка е корупцијата и митото која им ја делат газдите пред избори?Печали од земјоделство дома кога ти плаќаат за тутунот или зелката помалку одколку што ќе земеш во Италија само да им ги работиш нивите итоа без напрегање,нервози и стресови дали ќе заврне,дали ќе биде суша или дали цената на производот ќе ти биде исплатива?



Најдобрите ученици во средно немаат ни шанси да се приберат чесно и поштено на некој наш универзитет бесплатно.Што треба,треба ли да ја уништат својата иднина и да останат без високо образование само затоа што требало да имаат повеќе домосаканост?Па зошто приемни испити,зошто да плаќаат партиципација на државни универзитети,зошто квотите да бидат ограничени,си размислил ли некогаш за тоа?Кажи едно дете на примател на социјална помош што успеало да се запише за лекар,стоматолог или нешто слично,имаш пиво од мене!Или овие деца се малоумни па немаат пристап да студираат на такви факултети?


Значи според тебе најдобро би било да си се припоиме кон татарија и да се пишеме како татари оти таму ке ни дале леб за јадење и една тетратка за пишување на татарската им копи-пасте историја за да ја научиме за на час. Пошто ние немаме услови како во татарија шо имат нели според тебе.
:nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene:


Еден предлог за тие со татарските им пасоши да си ги стават у Г`З и правец татарија па таму нека плакаат данок а не тука да ми се курчи со БМВ и да не плака данок а јас да возам Застава 128 и да плакам данок на оваа држава и да дојде ред да ми рече абе оди купи некоја кола поарна.

:oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:
 
F

FilipMacedon

Гостин
Кога ке прекинат да мислат овие дека можат да го уништат Македонското во Македонецот
 
R

RAYTHEON23

Гостин
JA gledav emisijata KARAKACANOV e U FILM tezok i toa.....a ke bide sreden ako stane 'zakana za regionalna bezbednost)inaku karakacanov dojde vo veles koga se otvarase BISTA na todor aleksandrov SRAMOTA ZA VELES ama vasko eftov zakon mu e emisijata
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Порано ми се допаѓаше емисијава ама сношти гледав нешто сереја дали сме наследници на Словените или Ант. Македонци а луѓето појма немаат дека тоа е едно исто и дека ако не си Словен не можиш да бидиш Македонец...
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Порано ми се допаѓаше емисијава ама сношти гледав нешто сереја дали сме наследници на Словените или Ант. Македонци а луѓето појма немаат дека тоа е едно исто и дека ако не си Словен не можиш да бидиш Македонец...

Би рекол малку обратно:
-АКО НЕ СИ МАКЕДОНЕЦ-ЏАБЕ СИ СЛОВЕН.
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Браво Ефтов... Браво Мухиќ...

Еј го обожувам овој вториов...:vozbud:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Браво Ефтов... Браво Мухиќ...

Еј го обожувам овој вториов...:vozbud:
Браво, браво.

Мувлосан и лошо спакуван космополитизам и желба за напредок, а уствари само одродништво и анти-македонизам.

Поголема бљувотина од оваа емисија неам гледано.
 
Член од
12 февруари 2007
Мислења
892
Поени од реакции
4
На Ефтов важно му е да стигаат пари од Бихачка и Комерцијална за друго ни к... не го боли.
Tocno.
a gledav emisijata,bea "odbrani " gosti falese uste ZDENKO maleski i se ke bese jasno,se isfrustrirav nogu,ne go ocekuev toa od eftov koj koreni mu se i kako moite od egejska Makedonija,za nego:kesa::tapp::uvo:
a za site makedonci:helou::smir:
Najvece Egejci se komunjari...a zasega komunizam i antika ne odat...
Браво Ефтов... Браво Мухиќ...

Еј го обожувам овој вториов...:vozbud:
Браво, браво.

Мувлосан и лошо спакуван космополитизам и желба за напредок, а уствари само одродништво и анти-македонизам.

Поголема бљувотина од оваа емисија неам гледано.
Tocno.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom