Новите предлози на Нимиц за името на Република Македонија

Кој предлог на Нимиц (од прифатливите) би го прифатиле?

  • Демократска Република Македонија

    Гласови: 113 29,0%
  • Независна Република Македонија

    Гласови: 173 44,5%
  • Ниту еден (образложете зошто)

    Гласови: 103 26,5%

  • Вкупно гласачи
    389

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Хрватите си го имаат Папата на своја страна.:toe:
 
Член од
24 август 2007
Мислења
761
Поени од реакции
15
Загрижува средбата на бакојани со Кондолзиа Рајс .... нашиве не знам што прават..... или дипломатијата не е на такво ниво за да се сретне со висок функционер...........
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
Ме банираа од Youtube...Со тоа отидоа и сите видеа...Грците си го извадија „трнот од окото“...
па и мене ме банираа,само мене заради тоа што коментирам на нивните лажни видеа за македонија демек грчка дека била и за историјата
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585
Nimic izleze so najnoviot predlog - "trojna formula" - shto e interesna formulacija za istoto sranje narecheno promena na imeto. Edno za doma, drugo za atinskite cigani, treto za nadvor.

A da mu kazhe nekoj na Nimic da si e.. majkata ednash zasekogash???
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Nimic izleze so najnoviot predlog - "trojna formula" - shto e interesna formulacija za istoto sranje narecheno promena na imeto. Edno za doma, drugo za atinskite cigani, treto za nadvor.

A da mu kazhe nekoj na Nimic da si e.. majkata ednash zasekogash???
Tребаше некој да им каже такво нешто на оние кој започнаа преговори за сопственото име(у име народа),сега е малку доцна кога веќе ги турнавме гаќите барем да гледаме ние да сме последни во композицијата,оти маф ни е планот.:(
 

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
28
Nimic izleze so najnoviot predlog - "trojna formula" - shto e interesna formulacija za istoto sranje narecheno promena na imeto. Edno za doma, drugo za atinskite cigani, treto za nadvor.

A da mu kazhe nekoj na Nimic da si e.. majkata ednash zasekogash???
Јас радо би му кажал нешто на тоа еврејско копиле.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Nimic izleze so najnoviot predlog - "trojna formula" - shto e interesna formulacija za istoto sranje narecheno promena na imeto. Edno za doma, drugo za atinskite cigani, treto za nadvor.

A da mu kazhe nekoj na Nimic da si e.. majkata ednash zasekogash???
Како излегол, така може пак да си влезе од кај што излегол.
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
Луѓе, ШО ВИ Е БЕ?

Ни фалат уште неколку признавања (мислам 4 или 5) за да имаме признавање на името од 2/3 од земјите во светот...

И како ќе ја изгубиме битката.....
Тоа е за оние шо не гледаат подалеку од носот...односно најдалеку до границата со јужниот сосед.......

Прашање е само на време.....ништо друго....
Точно така и јас се согласувам со тебе.Со 2/3 признати под уставно име Македонија преговорите се без предметни нема што да се преговара и за што.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Nimic izleze so najnoviot predlog - "trojna formula" - shto e interesna formulacija za istoto sranje narecheno promena na imeto. Edno za doma, drugo za atinskite cigani, treto za nadvor.

A da mu kazhe nekoj na Nimic da si e.. majkata ednash zasekogash???
А јас мислам да излезе со предлог колку држави има на планетава, толку имиња да имаме.

Бог да чува.:pop:
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Според мое мислење после март (што и да биде) Македонија треба да најде изговор да ги напушти преговорите. Евентуалното вето за НАТО може да биде добар повод за тоа.

Доста беше!
 

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
28
Според мое мислење после март (што и да биде) Македонија треба да најде изговор да ги напушти преговорите. Евентуалното вето за НАТО може да биде добар повод за тоа.

Доста беше!
A е Доста одамна е само ај нека ти биди.:wink:
 

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
Vetoto za priem vo NATO e dovolen dokaz deka Grcija ja prekrsuva privremenata spogodba. Posle toa postojat drugi meg.-pravni lekovi.
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585
Kako koi na primer???

Nekako povtorno kjutenkata ni se pravi neshto pozadi grb. Francuzot Kushner, mozhebi najodvratniot politichar, veli imeto ne bilo prechka za vlez vo NATO no OCHEKUVAL reshenie (demek promena) do april. Toa istoto go veli i grchkata krava. Zoshto proteraa "dobri odnosi so sosedite" kako uslov mimo drugite regularni uslovi.

Znachi samo da ne e povtorno svrshen chin rabota kako so Kiro ednookiot i ON ovoj pat vo zhenski rakavici:

 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Zoshto proteraa "dobri odnosi so sosedite" kako uslov mimo drugite regularni uslovi.
И за ова имаме аргумент. Само треба срамежливите наши, да го извадат на маса!

Грција и Турција за влакно не влегоа во војна во деведесетите. И сеуште се спротивставени страни.

Хрватска и Словенија, постојано се „на нож“ за одредени политички прашања и веригата која ги дели.

Јужен Кипар, има проблем со нивниот сосед, Северен Кипар.

Или за нив тоа правило не важи?
 

skh

Член од
31 јануари 2008
Мислења
33
Поени од реакции
0
Европа и грција ги бива да се нашминкаат и продадат.Македонија ја бива да чека. Кога-тогаш СИДАТА ќе заврши работа....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom