Новите предлози на Нимиц за името на Република Македонија

Кој предлог на Нимиц (од прифатливите) би го прифатиле?

  • Демократска Република Македонија

    Гласови: 113 29,0%
  • Независна Република Македонија

    Гласови: 173 44,5%
  • Ниту еден (образложете зошто)

    Гласови: 103 26,5%

  • Вкупно гласачи
    389
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.141
Поени од реакции
10
дали македонија ја има таа моќ да создава немири во регионот
таква беше денешната изјава

двајца се тепаат македонија страда

доста
СТОП
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.141
Поени од реакции
10
еј , доста се смеете мене ми се плаче.
 
Член од
22 мај 2007
Мислења
558
Поени од реакции
4
Па нормално е Србија да бара сојузници, а ако сака помош од Грција мора да игра нивни ора, но пак за жал врз грбот на македонија
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Го изгубиле компасот србиштава....цел свет им е крив.:uvo:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
1дали македонија ја има таа моќ да создава немири во регионот
таква беше денешната изјава

2двајца се тепаат македонија страда

3доста
СТОП
1 Сите ја имаат - имаме таа моќ да созаваме немири поготово со вакви изјави
2 макар и зимбабве и мадагаскар да се тепаат ние ќе страдаме
3 треба да им се каже доста СТОП
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
АЛОООО....дај малце...мислев попаметни сте,србите криви а? АКО НИ Е АКО,само сме криви,треба да мислиме што правиме т.е што Бранко прави,први им свртевме грб се фалевме дека ке го признаеме Косова,па нормално дека Србија треба фала да ни каже
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
АЛОООО....дај малце...мислев попаметни сте,србите криви а? АКО НИ Е АКО,само сме криви,треба да мислиме што правиме т.е што Бранко прави,први им свртевме грб се фалевме дека ке го признаеме Косова,па нормално дека Србија треба фала да ни каже
Чист недостаток на политичка култура и тактизирање братче. сега мило за драго ни враќаат.
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
njato, njato, eu, eu, Kosova republjik, Iliridaaa!
Predlagam sega da objavime vojna na Srbija,
abe njato, usa ni se sojuznice bee,
kako sto se i bea sojuznici na UCK
i sigurno ke pobedime protiv Srbija.

A Rusija i Kina ako ne zavikat furom,
ke vodime vojna i so niv,
pa toa USA bunkerot na Kale izdrzuva
atomski raketi.
Brat veruj mi razbiram deka si razocaran toa sto go osekash go osekam 10 pati poveke ama ajde kazi mi sto da praime? Za djabe ke mu dokazuvash..
 
Член од
28 август 2007
Мислења
308
Поени од реакции
8
Дечки абе кој ги ебе и срби и грци и бугари,ние сме единствени МАКЕДОНЦИ и тоа ќе бидиме,и не паѓајте на србско-грчки курвински провокации.
Само ја знаете онаа “кој на друг му копа дупка,самиот паќа во неа“.Сега е моментот да се држиме сите заедно и да не попуштаме пред никој,па нека видат и НАТО И ЕУ дека сме држава со свое јас,а не продаени и бедни души кој сакаат по секоја цена да не примат некаде.Ние сме М А К Е Д О Н Ц И и точка.
 

Никсън

бамбуча
Член од
12 октомври 2007
Мислења
283
Поени од реакции
0
А сега да разберете, зашто С'рбите започват преговори за ЕС преди вас. Има една б'лгарска приказка от времето, когато бјахме под турско робство. Много срамна за страната ми, ама тук важи с п'лна сила. "Наведена глава сабја не ја сече". Просто с'рбите са се навели на г'рците. А и те от крај време са дупе и гашти с тјах. Да припомним бомбандировките през 1999, колко остри изказванија имаше от Г'рција. Г'рција има голјамо лоби в С'рбија, така че не се очудвајте, даже такива изказванија ште стават все по-чести според мен, колкото и да е непријатно.:uvo:
 
Член од
4 јануари 2006
Мислења
129
Поени од реакции
0
M****** srpska da im ja e***!
Po se` izgleda malku im bea NATO-bombite...

serb - to serve the devil
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Грција си се сака со Србија ама како сосед повеќе и одговара тампон зона макар таа да се вика Македонија.Ова го изјавуваат и официјални Грчки представници уште пред 10тина години.Јака Србија представува поголема опасност за Грција отколку слаба Македонија,тоа на сите треба да ни биде јасно.Војните не се водат повеќе со лак и стрела,сега се игра со Американски и Руски ракети.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
јака србија е сега мислен поим далеку е од тоа сега србија......
 
Член од
21 мај 2006
Мислења
428
Поени од реакции
6
И ние сме чепкала сакале да признајме или не. Иначе во секој народ имат идиоти така и во нив. Сите мои пријатели од таму се супер.
 
N

n/a

Гостин
1. Много срамна за страната ми, ама тук важи с п'лна сила. "Наведена глава сабја не ја сече". Просто с'рбите са се навели на г'рците. А и те от крај време са дупе и гашти с тјах.
2.Да припомним бомбандировките през 1999, колко остри изказванија имаше от Г'рција. Г'рција има голјамо лоби в С'рбија, така че не се очудвајте, даже такива изказванија ште стават все по-чести според мен, колкото и да е непријатно.:uvo:
A be kolku pati treba da mu povtoram na sekoj bugarin deka ste nadvor od igra na ovoj del od balkanot?
I da se raspravame,i zarko da se sakame...ako od nekade se doberete prvo so drva i kamenja ke ve izbrkame vas pa ke prodolzime po staro da se zanimavame megju sebe...Pu ja`zk skotska rabota...ti go kudish i go pcues...:toe: ...na onoj ubavo mu e i pak doagja po sleduvanje...:vozbud:
Bog da cuva i da brani be...mora da imate nekoja mazohisticka komponenta u karakterot...ne moze da si objasnam.
1.Srbite i Grcite se stari dobri prijateli.I sekogas i vo se se podrzuvaat.Dedo mi kako sto me naucil kako mal na:
Ne veruj nikad bugarima!Ni u dobru ni u zlu!Ni u ratu ni u miru.
Me naucil i deka grcite mi se prijateli.Jas moze deset kamiona crveni reputacii da izedam...ama bezrazlika sto sekogas ke gledam i ke tezneam prvo za dobroto na mojata Makedonija,pa i na racun na Srbija kako sega...u prviot moment koga ke vidam deka se postaveni pravilno i covecki kockite na sudbinata ke tezneam kon oskata sever-jig...koja sto edinstveno teritorialno i nacionalno i odgovara na Makedonija.
Mnogu skrieni `prijatelstva` nosi druzbata so istocnite i zapadnite ni sosedi.
2.Za vreme na bombardiranjeto na NATO nad Srbija...3-4 vojnici na NATO umrea po pat nakaj Kosovo vo Makedonija (dete so kamen od nadvoznjak zdrobi eden...Panki i konobari tepaa cela edna ceta rendzeri...itn...itn.)Grcite u sred bombardiranje dojdoa vo Belgrad da igraat prijatelski natprevar so Partizan.(12 avtobusi navivaci + eden na timot na AEK).
Samo vie `prijatelski` pak pomognavte...i zabranivte duri i prelet na ruski transportni avioni nad Bugarija koga sakaa da se stacioniraat na Pristinskiot aerodrom.Sto sakate vie be,jasni li ste sami so sebe?:nerv:
Cel eden zivot neprijatelski se postavuvate i covek treba da ve pazi i posle toa se obrakjate so ama brato....
Kakov brat kakvi bakraci....aj izgubi mi se od vidik i skini konci nekade...
SAMO JE SMRT SIGURNA!
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom