ПРОТЕСТ ПРОТИВ МЕНУВАЊЕТО НА УСТАВНОТО ИМЕ! ВТОРНИК, 18:00, плоштад МАКЕДОНИЈА!

Статус
Затворена за нови мислења.
B

Borg_Drone

Гостин
да се надеваме дека не заработил.
а и да заработил , ништо не му можат

Ама ја незнам сега што испадна крив организаторот???
На крај крајава уредно се пријави во полиција, и кажа дека протестот ќе се организира на плоштад....
Значи он одговара само ако нешто се случи на плоштад, не пред грчка амбасада(бидејќи протестот е најавен пред плоштад)..
А и на крај крајава, јас бев присутен исто така кога едни се затрчаа да тепаат некој и организаторот ги повикуваше на микрофон да се вратат на плоштад и со песна да протестираат.....

Тоа откако се вративме од грчка амбасада...

Еве пример исто така јас бев и пред грчка, но не кршев, мирно протестирав, и ги почитував правилата.....
 
Член од
4 март 2007
Мислења
698
Поени од реакции
137
Читам цело време и се нервирам, секој четвроодделенец шири пропаганда и дезинформации.

1. Протестот беше одлично организиран и одлично завршил.
Секој што мисли поинаку нека земе нека се нафати он да организира подобар протест за 2 дена. Зашто цело време од петни жили се трудите да го девалвирате и обезхрабрите организаторот? Ненормалните и лицитираат со некакви пријави.
Протестот е најавен на градскиот плоштат и таму се одвивал.
Организаторот не повикувал на насилство.
Организаторот не може да гарантира за цела територија на Скопје и за секој поединец во цело Скопје. Инцидентот се случил вон територијата на која е најавен протестот и организаторот е одговорен за таа работа исто колку и за инцидентите на косовско/српската граница.

Сума сумарум браво за организаторот, а ако има потреба за да се задоволи нечија суета, може да се напише и официјално писмо со извинување до грчката амбасада и обештетување од наша страна,за што прв би донирал пари.

2. Сите што сте против радикализам да ве прашам:

- Кои резултати ги донесе македонската умереност и конструктивност до сега ? Одговорете!

Поклонивме 10 милијарди имот на Србите, им дадовме парче територија во која е прогласена Македонскта држава а тие пак се заканија дека ќе не кројат(Мицотакис/Милошевиќ) и ни ја негираат црквата.

На тие што не ја подржаа македонскта независност им дадовме из прве повеќе од највисоките малцински права во било која земја.
Малцинствата во Македонија се позитивно дискриминирани, не се потребни знаења за добивање работно место, едноставно треба да сте немакедонец за да му ја земете работата на далеку поквалификуваниот Македонец.

Не можам да набројам сите работи и резултати од нашата умереност и конструктивност.

Ја сум првиот против радикализам ама има еден факт пред кој замолчувам.

Радикализмот дава резултати! Само два збора : Косови и 2001.

Се скапале Македонците протестирајќи и пишувајки писма до меѓународни институции во минатато за свиоте права, не помогнало.

Тоа го знаеле и солунските атентатори, цитирам:

Да ја принудиме Европа да размисли за Македонското прашање!
Да ја удриме таму каде каде што највеќе ја боли! По џебот!

Ни го переа мозокот дека овие(словенците) биле радикали и предавници:

Што држава направија со тој национализам и радикализам:

Во право ли биле?

[media]http://youtube.com/watch?v=9Q2YiY3S8cY[/media]
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
во право си.
се согласувам со тебе.
не е виновен организаторот.
а за позитивната дискриминација планирам деновиве да отворам тема.
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Се извинувам, знам дека имаше еден филм со Серпико, ама не сфаќам, кој е тој за кој зборувате?
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
899
Поени од реакции
22
е тоа ретко сеслучуваше вчера.
заради такви ко јанко , задебилени со некоја идеја ,, ма шо ке идам и така све е за џабе,,
се навредуваме сега меѓу нас.
не е све за џабе.
искажавме што мислиме, па нека не чујат.
;)

ништо не е за џабе! сите тоа што го мислат, се луѓе кои што се песимистички настроени кон себе, па го шират нивниот песимизам и на другите! седни сам всоба, гледај телевизија, фрустрирај се сам и не се мешај помеѓу луѓе. има психијатрии за таа болест!
кој е бе тој јанко што туку го зборите, видов вчера и некој блог нешто, и во рок од некоја секунда што му прочитав некоја реченица одма ми стана антипатичен. да го знам кој е, и да го видам на улица, да го видам да гори, нема да се измочам врз него да го угасам.
гнаса
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
инаку добар е клипот со словенците.
така треба да се постапи во ТАКОВ случај.
serpico , we stand by your side
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Се извинувам, знам дека имаше еден филм со Серпико, ама не сфаќам, кој е тој за кој зборувате?

:)
Френк Серпико.
Видиш, сепак имало сличности. Му стои јузерот.
Серпико е јузерот на иницијаторот на овој МИРЕН протест. Инаку си има име и презиме и го виде на телевизија деновиве, тоа сигурно. Ако не ете ти го на аватарот на членот над тебе. Секоја чест за него.

За кривичната пријава.
Не верувам, милам дека е шпекулација. Истражував и никаде не најдов дека е објавена таква вест.
 
B

Borg_Drone

Гостин
Не сум сигурен али реченицава дали треба да ја сватам као демек...

Чудо не те критикуваа??

Па зошто да ме критикуваат, јас не фрлав со камења или сл..
А и не ни сакав да си ја барам бељата со полицијата....
А и искрено речено свесен бев дека ако скршам некој прозор на грчката амбасада дека они има да го направат тоа од мува-слон и дека само ќе и наштетам на државата...
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
34
Поени од реакции
5
Значи момци вака стојат работите
Сега разговарав со Иво Котевски (портпаролот на МВР) по телефон и човекот ми рече дека навистина МВР ќе поднесе кривична пријва против организаторот на протестот.
значи инормацијата е проверена и веродостојна.
Ајде сега правете план за организавија за да му се даде поддршка на овој млад човек чиј концепт се сруши заради хулигани и радиклаистички расположени млади
Стојам на располагање за секаков вид на помош
thesarma@hotmail.com
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
штом не сторил ништо лошо, нема за што да го критикуваме.
 
B

Borg_Drone

Гостин
Значи момци вака стојат работите
Сега разговарав со Иво Котевски (портпаролот на МВР) по телефон и човекот ми рече дека навистина МВР ќе поднесе кривична пријва против организаторот на протестот.
значи инормацијата е проверена и веродостојна.
Ајде сега правете план за организавија за да му се даде поддршка на овој млад човек чиј концепт се сруши заради хулигани и радиклаистички расположени млади
Стојам на располагање за секаков вид на помош
thesarma@hotmail.com
А што не му кажа ти дека он не е одговорен за тоа, што не му кажа дека протестот беше најавене на плоштад не пред грчка амбасада....и чим бил најавен на плоштад само за тоа место може да одговара...за друго НЕ
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Тој да ништо лошо ама како организатор ќе го сметаат за одговорен.... штета, се надевам дека некако ќе се заобиколи кривичната пријава (и мора), само нека најде добар адвокат.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Хихи, реков јас, пазарот за промена на името започна.

Теренот почна да се подготвува. Започна и психолошката војна која носи порака - народе, седете мирни, не излегувајте на протести, пошто ке ви акнеме кривични пријави. Ќутете и трпете додека други одлучуваат за судбината на вашата држава.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom