ПРОТЕСТ ПРОТИВ МЕНУВАЊЕТО НА УСТАВНОТО ИМЕ! ВТОРНИК, 18:00, плоштад МАКЕДОНИЈА!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.141
Поени од реакции
10
ПОЗДРАВ ДО СИТЕ ШТО ГО БРАНАТ ИНТЕРЕСОТ НА МАКЕДОНИЈА !
 
B

Borg_Drone

Гостин
Што плукате толку по тие што излегоа на протести???
Или пак не бевте на протести, и сега колку да се извадите зошто не сте биле...
Изгледа така ќе испадне работава..

СРАМОТА ЗА ВАС ШТО СЕДЕВТЕ НА ТРОСЕДИТЕ (КАКО ШТО КАЖА МИСТИЧЕН) И ГЛЕДАВТЕ "L O S T"!!!!
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
posto bev umoren od slavenjeto na nezavisno kosovo
и сеа што бараш да се мешаш во темата?
ако беше вистински Македонец ке дојдеше со нас и ке не подржеше во протестот, а не тука со твоите браќа само ја засерувате работата.
 
Член од
9 август 2007
Мислења
261
Поени од реакции
56
Што плукате толку по тие што излегоа на протести???
Или пак не бевте на протести, и сега колку да се извадите зошто не сте биле...
Изгледа така ќе испадне работава..

СРАМОТА ЗА ВАС ШТО СЕДЕВТЕ НА ТРОСЕДИТЕ (КАКО ШТО КАЖА МИСТИЧЕН) И ГЛЕДАВТЕ "L O S T"!!!!
Se soglasuvam do tochka.

Batali, narodot e prostitutka. Chim nie shto bevme sme doznale na vreme, site mozhea da doznaat na vreme, Bashka cel grad beshe preplaven so takvi mali flaerchinja, se beshe jasno i glasno.
Jas mislam deka nema potreba NIKOJ DA NE ZAZEMA DRUGA STRANA OSVEN STRANATA NA NARODOT. Shto se desilo, se desilo i kraj. Tochka.
Sega ke glumite vie demokrati? Pa kako ne im e sram na ovie shto bea na protesti a? Vo janko stil? Ne smeeme taka lugje, ke se izedeme megju sebe, ne mora nikoj drug da ne jade. Da bideme ednash zaedno!
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
posto bev umoren od slavenjeto na nezavisno kosovo
што не помина во ГТЦ со другар ти ке си поминевте убаво:pusk:.
или оди денес во Кичево па и таму да си поминеш феноменално.:pusk:
белким до тогаш ке се одмориш.:uvo:
 
B

Borg_Drone

Гостин
Него сте приметиле..
Го нема Дарданчо и Блади..
А и Појол

Каде се тие тројца???:):):)
 

efendi

Трпение Спасение
Член од
20 јануари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
0
Да не се на бан? Може изеле измет деновиве па ги пратиле на форумџискиот-голиоток! :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Баталете бе со навреди ало!
Него мене ме интересира што точно се случило во Кичево некој да ми каже зашто сакам да отворам една тема затоа со конкретни прашања...
 
N

n/a

Гостин
И не заборавајте, странска амбасада по закон е странска територија, во неа не важат локалните закони.
Очекувавте со нас џандариве да кршат?????
ние сме идиотите кои има дадоа на Грците утре весниците да ги наполнат со наслови од типот „Хулигани во Скопје ја скршија нашата амбасада“ или „Македонската младина далеку зад Европа“ „Му треба ли на НАТО ваков џган“ и.т.н.
Прво, Во Париз се дигна и тоа каква узбуна, стотии завршија во болници А за што се бореа Французите (за првото вработување - јака муда)
Србиве имаат за што да кршат им се зима територија, а ние уште не ни знаеме дали ќе ни се смени името кршиме, па што ќе правиме ако недај боже го сменат. Ќе идеме со тенкови на владата, ќе го рушиме градот, што планираш????

И пак че кажам, Срби си се Срби, нив к.. ги боли за нас, а искрено и мене за нив. Ни оддалеку не сакам да бидам како Србите, и ни оддалеку не сакам да бидам претставувам како криминалец.
Ајде да земеме меѓу себе да се потепаме зошто така било правилно и зошто така правеле Србите
Ма ајде ве молам, ова е случај кој го следи целиот свет а не само 2 држави. Преку ова ќе покажеме „култура“ која ќе ни ја „отвори“ вратата во ЕУ и НАТО.
Се извинувам доколку авторот на тексот кој го реплицирам е против влегувањето на Македонија во НАТО и ЕУ
Не ти ја разбирам логиката, ако воопшто ја имаш.

Тие покажале примитивизам па сега треба и ние?

Средношколците треба да се фатат за книга а не за камчиња или за камења. Само необразована младина може да направи глупост и да фрла камен на странска амбасада, и тоа додека пред неа стои кордон полицајци.

Ете не се реагирало на пукањето. Знам, не е во ред, требало. И што сега, треба да нападнеме странска амбасада и да предизвикаме меѓународен инцидент?

Ќе пишував уште ама не вреди. Ако мислиш дека со вакви работи и помагаш на својата земја, тогаш не вреди да ти објаснуваме...
Mnogu e lesno da sedis od strana i da sudis.
Pogotovo ako ljubomorno i pristrasno samo ckrtas po forum i naogjas gacki.
Sto de facto vie dvajcata go pravite.
Se sramam od vas.
I od site takvi sto ziveat vo Makedonija.


Od vcera vecerta se isravte tuka na forumot,sudite i prepricavate babini devetini za nesto sto nitu znaete kako se odvivalo,nitu ste bile na lice mesto,nitu pak 1% energija ste oddelile vo ime na ete istiot toj protest.

Huliganite si se huligani.
Sosem normalni decki koi sto posle nekolku godini nema da pravat,mislat i dejstvuvaat po nacinot na koj sto toa go pravat sega.
Ke stanat dostoinstveni gragjani na svojata zemja,R.Makedonija.

Na nivno mesto ke dojdat drugi.
Takvi sto imaat muda i se spremni krv da pluknat za svoite ideali,za svojata cest i zemja.
I se taka vo krug.

Ima i normalni decki.
Koi sto ne se tolku ekstremni no sepak si ja sakaat svojata drzava i se spremni civilizirano da protestiraat.

Toa sto mene me nervira e sto brojot na predavnicite kako vas dvajca u isto vreme nikogas ne se namaluva.
I jas iskreno se gadam od takvi primeroci koi sto neznam zosto Gospod Bog dozvoluva vozduhot da ni go disat.

Bog da gi bie i ubie...
predavnicite i dusmanite...
Bog da gi bie i ubie...
kodosite i janicarite...

Mila Makedonijo...
od niv stradas ti,
od svoite izrodi...
makedonski.
:nerv::nerv::nerv:

SMRT ZA PREDAVNICI !!!
Plemeto da vi se zatre.
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Сума сумарум ...

1. Идејата беше одлична. Требаше да се делува пред да се реши прашањето, не откако ќе биде касно и некои се обидоа токму тоа да го направат.
2. Не требаше да се оди до влада и до амбасада, требаше да има доволно народ да биде полно се до влада и до амбасада!!! Вака се добива впечаток дека на граѓаните на Македонија и не им е толку битно дали ќе живеат во Македонија, Мозамбик, Дембелија... you name it!
3. Сите што не беа, можат да мрчат колку сакаат дека “нема да постигнете ништо“, “глупости живи“, “дечурлана се собрале“ или што ти ја знам. Тие што бевме, го искажавме својот став (со исклучок на пијаните деца и сличните на нив), останатите не можете да го кажете истото и треба да се срамите од самите себеси!

офф топик: IMHO темава натаму само ќе забегува на навреди и препуцавања помеѓу гореспоменатите, клуч би бил полезен.
 
Член од
20 јули 2006
Мислења
260
Поени од реакции
10
Incidenti sekogash imalo i kje ima pa kakva i da e organizacijata.Uvek ima nekoi zapaleni fraeri shto kje iskoristat shansa da pokazat kolku se jaki.Bitno,pokazavte deka ne ima,deka ne sme ovci shto kjutat,kakov i da e ishodot.
Inace me interesira kje ima li i drugi protesti?koga?
A btw dobiv nekoj mail koj garant site ste go dobile vishe 100 pati(ako ne kje vi go zakacam tuka) call me by my name-Macedonia na mnogu svetski jazici i so adressi na biroto vo Brisel na kraj.Go imate?Aj pa ako ne kje gi bombardirame so iljadnici mailovi
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
Баталете бе со навреди ало!
Него мене ме интересира што точно се случило во Кичево некој да ми каже зашто сакам да отворам една тема затоа со конкретни прашања...
нашите протестирале.
по некое време кај гимназијата дошле албоси и почнале да ги навредуваат.
нашиве продолжиле да протестираат.
тогаш албосите нападнале една помала група средношколци и им го одзеле знамето.
нашите им се спротивставиле и албосиве физички ги нападнале.
општа тепачка настанала :400 души
албосиве избегале ( еден од нив завршил на неврохирургија во СК)
а притоа го запалиле знамето.
дошла полиција и само немо надљудувала.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom