ПРОТЕСТ ПРОТИВ МЕНУВАЊЕТО НА УСТАВНОТО ИМЕ! ВТОРНИК, 18:00, плоштад МАКЕДОНИЈА!

Статус
Затворена за нови мислења.
P

Princ

Гостин
Јас го снимив прилогот на сител, ама не ми било добро конфигурирана ТВ картичката па нема звук :(

Едит: ТВ картичката е средена сега :)(), се надевам нема да заборавам во 21:00 пак да пуштам да снима.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
A ke izlezat li onie koi vcera izlegoa za druga rabota, na ovoj miting za edna nasa, zaednicka rabota ili ne?

Lojalnosta kon zemjata koja site nas ne cuva treba da bide na najvisoko mesto.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Го видов прилогот :)
Поддршка и од мене!!!
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.770
Поени од реакции
5.508
A ke izlezat li onie koi vcera izlegoa za druga rabota, na ovoj miting za edna nasa, zaednicka rabota ili ne?

Lojalnosta kon zemjata koja site nas ne cuva treba da bide na najvisoko mesto.
ќе ти пишат овде идеме ќе се маваат во гради и слични ствари ама никој нема да има од нив(зошто ова е нели мирен протест,а тие не се навикнати на мирни протести).единствено само еден член гарант ќе дојде и алал да му е
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Има доста луѓе заинтересирани.
Се разбира има и од оние, бе свеедно ми е...ама нема врска.Мило ми е што навстина има заинтересираност.
Јас инаку и вечерва ќе лепам од тие плакатите по влезови тука негде.
Верувам дека ќе биде успешен протестот!
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
A ke izlezat li onie koi vcera izlegoa za druga rabota, na ovoj miting za edna nasa, zaednicka rabota ili ne?

Lojalnosta kon zemjata koja site nas ne cuva treba da bide na najvisoko mesto.
повикот е до сите кои себе си се идентификуваат преку Република Македонија безразлика на етничка, верска и партиска припадност се повикани.
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Телма не го пушти , да им ебам све женско во редакција
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
pozdrav i podrska





PROTEST VO SKOPJE ZA IMETO

(Vtornik vo 18:00 na plostadot Makedonija, Skopje)


Vo presret na obelodenuvanjeto na najnoviot predlog okolu sporot so imeto na medijatorot Nimic vo pregovorite pomegu Republika Makedonija i Republika Grcija, nie, grupa na gragani pretstavuvani preku nevladinata organizacija 'Mladite znaat...' vo vtornik organiziraat miren protest so koj sakame da go iskazeme nasiot cvrst stav kako gragani na REPUBLIKA MAKEDONIJA, deka NE prifakame promena na ustavnoto ime na nasata zemja.

So taa cel oranizirame miren protest na plostadot Makedonija vo Skopje,vo Vtornik 19ti Fevruari, od 18:00 - 20:00 casot koj ima za cel da ja pokaze silnata volja na makedonskite gragani koga stanuva zbor za nepovredlivosta i nemenlivosta na ustavnoto ime na nasata zemja.

Makedonci, bez razlika na vasata veroispovest, narodnost, politicka opredelba, vreme e da se obedinime za da go odbranime ona sto ni e sveto na site nas - identitetot na nasiot narod, imeto na nasata zemja - Republika Makedonija!

Nema vreme za kalkuliranje! Za idninata odlucuvame NIE, sega i ovde. Site zaedno. Site za nea....

Da zivee Makedonija!
 

436053

Consigliere
Член од
19 декември 2005
Мислења
860
Поени од реакции
68
Мислам дека треба да се организираме малце со транспарентите.Еве ја ке го направам “Едно име имамае,во душава го носиме,за тебе живот даваме,о Македонијо“ и “NIEMETZ, NIMITZ, NEMITZ ... WE RESPECT YOUR IDENTITY, WHAT EXACTLY IS YOUR NAME?“
Ете да не се повторуваме,нека прават некои други,различни транспаренти.
P.S.:Еве ви линк за песната Едно име имаме,да ја научите сите,утре ке ве испрашувам :):http://pesna.blogspot.com/2006/04/blog-post_114506637314703765.html
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Битно канал5 и сител го пуштија:) се гледаме утре на плоштад
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
епа нели е мирен протестот.
ако има такви екстремни дејанија , ние останатите ке се оградиме од нив.
а до утре.....
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Ne znam, edinstven pat koga izlegoa makedonci vo ogromni brojki bese na 2-2 so Anglija i koga Kometal stana sampion. Drug pat, ni na politicki mitinzi ne bile vo tolkav broj, a koga se menuvase ustavot vo 2001 izlegoa edvan 250-300 lica.
Se nadevam deka od togas se smenile vreminjata i deka mladite makedonci, barem tie, ke izlezat da styavat do znaenje deka nekoi raboti se von racete da ne pisman politicarite i deka za nekoi nesta narodot treba da se prasa oti mu e preku kur od komanduvanje vo prazno i gresno.
Се собраа 50 000 пред собрание во 2001 за време на конфликтот.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.770
Поени од реакции
5.508
Леле луѓе има еден проблем.Можно е утре да има и немири.само што ме информираа дека има некоја група која планира со флаши да удира по грчка амбасада.:nesum:
знаев знаев знаев дека неко меџу нама није наш кодоши има по форумов
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom