Каков бизнис би започнале со 20.000 евра?

Член од
17 март 2007
Мислења
702
Поени од реакции
26
5 хектари сливи, и професионални аргати кој ке ги одржават.
10 000 евра не ти бегат... годишно .. чисти пари. сега за сега ние имаме 1 хектар :)
Сини сливи? Супер! А сливова ракиjа правите ли?
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Ајјјјјјј со 2000 евра одма отварам кладилница(мада мислам дека нема да иам доволно пари ама ке рокам на црно) или се селам у Охрид и преку лето ке издавам куќата и ке возам комбе како миниавтобус од тоа има пари. а па на крај краева ке си ке идам негде на Куба или Хаваи и ке ладам јајца као човек.
 
Член од
17 март 2007
Мислења
702
Поени од реакции
26
Недев, ми текна на Сливенска перла...Добра ракика. И мускатова не е лоша.:star:
Да, не е лоша, но е гроздова ;-) А аз предпочитам сливовата. Наj-добрата в БГ jа правjат в Троjан
сори за офтопика... а ште видим кога ште опитам вашата "Тиквешка жолта"... все се каньа да си направjа екскурзиjа и все отлагам...

Шмики, 20 000 евра за Охрид не са ли малко?
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
1.647
Поени од реакции
45
Да, не е лоша, но е гроздова ;-) А аз предпочитам сливовата. Наj-добрата в БГ jа правjат в Троjан
сори за офтопика... а ште видим кога ште опитам вашата "Тиквешка жолта"... все се каньа да си направjа екскурзиjа и все отлагам...

Шмики, 20 000 евра за Охрид не са ли малко?
Тоа веке не е ракија, туку лек за душа и тело:pos2:.
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
bi posadil mn marihuana hahahahaha se zezam pa nezz bi otvoril lkadilnica ama moze ke mi bidat malce parite:kesa:
ili koa ke ima izbori za partija bi gi vlozil vo kampanjata i da vidite posle kako se vrakaat pari:D
 
D

Daftie

Гостин
Ајјјјјјј со 2000 евра одма отварам кладилница(мада мислам дека нема да иам доволно пари ама ке рокам на црно) или се селам у Охрид и преку лето ке издавам куќата и ке возам комбе како миниавтобус од тоа има пари. а па на крај краева ке си ке идам негде на Куба или Хаваи и ке ладам јајца као човек.
За Куба моеш и со 500 евра да пројдеш. Ефтино е.
 
V

Viktoranius

Гостин
Хехе, за кладилница ви треба најмалце 300.000 евра да имате во банката, за случајни исплати.
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Ќе ја купам Кајгана и ќе ги ставам Let 3 и Небо666 за Администратори.
Ама за тоа ми треба 200000 евра минимум.
 

Son.Of.Macedon

Македонист
Член од
28 јули 2008
Мислења
107
Поени од реакции
1
Одма праам фолии и садам јагоди ... колку пара има у тоа не сте свесни .. една тетка од едно ко4анско село има отворено ваков бизнис ја коштало 25 000 иладарки .. ама си ги врнала уште првите 2 години .... :je:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom