Зашто пиете алкохол кога ви штети?

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Затоа што барем во тие моменти, часови што и да е, сум јас и само јас, го нема страдањето кое сакам да го заборавам барем за тоа време, ги нема маките, туку тоа сум само јас, а се околу мене е моја представа:poss::cug:
и да, тогаш некои работи се кажуваат кои на трезно не би ги кажала, можеби ги кажала но во многу превртена форма, бидејќи постои страв од реакцијата на соговорникот.:helou:
 
Член од
3 октомври 2007
Мислења
197
Поени од реакции
1
1. Abe da te vidat u nekoja diskoteka so edna caska cela vecer sramota e da mu ebam majkata.
2. Da se na4ukas kako stoka kje po4nes da prais gluposti site kje te gledaat i kje ti se smeat(a i nekoj kje ti go isturi besot na tebe:tapp: )pa drugiot den takov celiot mamuren ne e 4udo i u vesnik da se najdes i site kje te zborat u naj4esti slu4aevi.
3. Da zemes edno pivce na primer da go ispies za edna minuta ne ide zanete kako ide neso odvnatre te tera da zemes use edno pa use edno...

i sea so da praam ja???
 
Член од
3 октомври 2007
Мислења
197
Поени од реакции
1
Затоа што барем во тие моменти, часови што и да е, сум јас и само јас, го нема страдањето кое сакам да го заборавам барем за тоа време, ги нема маките, туку тоа сум само јас, а се околу мене е моја представа:poss::cug:
и да, тогаш некои работи се кажуваат кои на трезно не би ги кажала, можеби ги кажала но во многу превртена форма, бидејќи постои страв од реакцијата на соговорникот.:helou:

mn ubo kazano
 

mc dc

I hate this bitch
Член од
20 август 2007
Мислења
508
Поени од реакции
0
Sekoj vikend sum otrov pijan po dobro mi e. :)
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Don`t drink and drive,just smoke and fly...
it`s waaaaay better...:smir:
 

aLeKsAnDaR-aKi

The Duke
Член од
29 октомври 2007
Мислења
167
Поени од реакции
0
sea ti e dobro,ke vidime kako ke e za 20god, so ciroza,chronicni hepatidi,pankreasinsuficienca ili karcinom.
да го исплашите човек !!!! :nesum: ...

Абе да пиеш ама да знаеш што , а низ локалите бутат неквалитетен алкохол ,и како нема да си пијан .Затоа само пиво :baeh:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
sea ti e dobro,ke vidime kako ke e za 20god, so ciroza,chronicni hepatidi,pankreasinsuficienca ili karcinom.
Може некој да ми ги објасние овие? Зашто секоја недела со другарите конзумираме голема количина на алкохол па би сакал да знам кои се последиците (=
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
45
Може некој да ми ги објасние овие? Зашто секоја недела со другарите конзумираме голема количина на алкохол па би сакал да знам кои се последиците (=
hepatidi,toa e grupa na bolesti sto oznacuvaat chronicna infekcija na dzigerot, koj bidejki nemoze da se oslobodi od toksinite(koa premnogu se vnesuvaat) ostanuvaat vo nego i doaga do hronicna infekcija na dzigerot.Ova od druga strana vodi do ciroza,sto u princip znaci smaluvanje na tkivoto i nefunkcioniranje na istoto(toksinite ostanuvaat vo teloto i nastanuvaat red drugi teski infekcii, a edinstvena terapija e tranpslantacija na dziger).I na kraj hepatocelularen karcinom, sto u prevod vi znacelo tumor na dzigerot.A pankreasnata insuficienca nastanuva vo stadiumot koga dzigerot nemoze da se oslobodi od toksinite,pa so toa i pankreasot nemoze da gi dobiva potrebnite substancii i doaga do namalena fukncija na istiot.
I to, zatoa pijte poretko i toa samo od zadovolstvo a ne za da se nacukate.
 
U

UnholY

Гостин
до пред тоа и мене ми шкодеше, ама ти шкоди само ако не знаеш како да пиеш, не дека сега ја знам, ама се учам, башка имам и професионалци у фамилија :lol:

Абе ти ли.....Како можете да пиете кога има милион поубави работи бе....Не сакам да се очукам да повраќам да ме боли глава и уште триста други глупости....алкохолот го оставив одамна откако сфатив дека е глупа работа...и сигурно знаеш како завршуваат алкохоличарите....по кафани паднати во депресиии без алкохол не можат ни 10 мин. итн....

Се знае зошто луѓето се опиваат...за да избегаат од реалноста,да бидат послободни во однесувањето итн....сите овие работи може да се постигнат на друг начин....на пример пробај нешто друго....знаеш на шо мислам...:toe:

You can turn your back on a person but never turn your back on a drug.....
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Ти нормален ли си ??
Алкохолот штети !?!
алкохолот те праи да ти убо, топличко, да си се смеиш и пеиш да си весел. То не е штетно.
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Најлесен начин човек да се расположи за кратко време.
Се што не е претерано неможе да штети...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom