ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

*pumpkin*

addicted to blue
Член од
28 август 2008
Мислења
716
Поени од реакции
23
денес заверував семестар на правен.............пекол!!!!!!!!!!!!!!!!чекав од 10 саат и велгов у 13 и нешо па у студентски пак чекање и на крај у 14и10 заверив......значи беше хаос невиден и тоа деновиве се очекуваше да биде малку полабаво, пошо другиве веќе завериле али исто е.....и моментот беше што Донка беше преспора, поише се издераваше од што работеше!!!лани беше боље пошо имаше и ред и распоред која година и кој цмер да си влезе и немаше никакви проблеми!!!!ставрно се изнервирав денес, уште кога видов како преку ред ги пушташе некои а јас дремев од 10 саат, па не фер:nerv::nerv::nerv:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
денес заверував семестар на правен.............пекол!!!!!!!!!!!!!!!!чекав од 10 саат и велгов у 13 и нешо па у студентски пак чекање и на крај у 14и10 заверив......значи беше хаос невиден и тоа деновиве се очекуваше да биде малку полабаво, пошо другиве веќе завериле али исто е.....и моментот беше што Донка беше преспора, поише се издераваше од што работеше!!!лани беше боље пошо имаше и ред и распоред која година и кој цмер да си влезе и немаше никакви проблеми!!!!ставрно се изнервирав денес, уште кога видов како преку ред ги пушташе некои а јас дремев од 10 саат, па не фер:nerv::nerv::nerv:
Aбе девојче....зашто учиш право??? Па треба да бараш дупки во законот, во случајов, во колоната пред тебе.:wink:
 

*pumpkin*

addicted to blue
Член од
28 август 2008
Мислења
716
Поени од реакции
23
Aбе девојче....зашто учиш право??? Па треба да бараш дупки во законот, во случајов, во колоната пред тебе.:wink:
не сум на право, на новинарство сум, а ние новинарите сме сирачиња на правен:cry::cry::cry:никој не не сака, не не слуша и се гушиме у мал амфитеатар и така, за греота!!!!

а морав сега да заверам пошо требаше да земам потврда за редовен студент, за да не ми ја скинат пензијата од татко ми!!!
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
А да си идеш ти одма после 14ч.позади од задната врата на студентски, тогаш отвараат за дипломираните и може ќе искористиш.
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
А да си идеш ти одма после 14ч.позади од задната врата на студентски, тогаш отвараат за дипломираните и може ќе искористиш.
ммм... почнувам да те обожавам... добра идеја
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
полагам гпп кај арсен на први, па држ`те среќа =) или пуштајте(што е подобро). и изволте, ако имате некој "tip" или "hint" да ми дадете :)
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Абе некој да не има информации какви ќе се постдипломските за нас што сме по стара програма и што ќе ни бидат само 1 година. ќе иаме предавања или не???? за секакви додатни информации можете и да ми пишете приватна порака.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
105
Поени од реакции
3
колеги,да не знаете случајно дали се тие прашањата по право на друштва што ги има во фотокопирница надвор од факултетот? лани тие прашања се паднале и на двата колоквиума
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
абе тоа шифрите за е-индексот што е, кога ги даваат? нели е време веќе? џабе шо го имаме кога не може да го користиме :toe:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
абе тоа шифрите за е-индексот што е, кога ги даваат? нели е време веќе? џабе шо го имаме кога не може да го користиме :toe:
Тоа ти е шифра кога ќе го отвараш твоето досие(пријавување колоквиуми, гледање досие), иди кај Билјана во ЕКТС ќе ти кажат таму.
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
колеги,да не знаете случајно дали се тие прашањата по право на друштва што ги има во фотокопирница надвор од факултетот? лани тие прашања се паднале и на двата колоквиума
Ја прашавме ние и рече дека ќе се менувале прашањата оваа година зошто имало многу голем процент на проодност, негде повеќе од 95%. Сори:smir:
Иначе прашањава ги има во мавровка на спрат или од капија па десно на едно 50м.

Знае некој друг кај може да се најдат прашања?
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Ја прашавме ние и рече дека ќе се менувале прашањата оваа година зошто имало многу голем процент на проодност, негде повеќе од 95%. Сори:smir:
Иначе прашањава ги има во мавровка на спрат или од капија па десно на едно 50м.

Знае некој друг кај може да се најдат прашања?
Јас имам од втора кога бев...:tv:
 
Член од
3 септември 2008
Мислења
46
Поени од реакции
1
Ја прашавме ние и рече дека ќе се менувале прашањата оваа година зошто имало многу голем процент на проодност, негде повеќе од 95%. Сори:smir:
Иначе прашањава ги има во мавровка на спрат или од капија па десно на едно 50м.

Знае некој друг кај може да се најдат прашања?
ako ste kaj gelev istitte ke bidat on ne se zamara so nisto ,ja samo prasanjata ke gi ucam
 

Kajgana Shop

На врв Bottom