ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Кој има книги од лани за 1 год. правни студии ??? Има потенцијален купувач!
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Кој има книги од лани за 1 год. правни студии ??? Има потенцијален купувач!
Еден совет од мене...купи книги што ќе купуваш, од копирница, ама НИКОГАШ немој да ги продаваш, стручна литература не се продава.
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Еден совет од мене...купи книги што ќе купуваш, од копирница, ама НИКОГАШ немој да ги продаваш, стручна литература не се продава.
фала на советот, инаку јас најдов веќе.За едно другарче барам.Нешто викаа дека идејата им била сите да имат своја мала библиотека од книги од правен факултет, па се зборуваше дека без пари ќе ги дават и оваа година како и претходната.
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Еден совет од мене...купи книги што ќе купуваш, од копирница, ама НИКОГАШ немој да ги продаваш, стручна литература не се продава.
Што баш вака цврсто "НИКОГАШ"? Ако не ти треба зашто би ја чувал книгата. А ако ти затреба ќе си ја купиш или ќе се снајдеш на друг начин. Вака само без везе се заробува капитал.

Иначе, знае ли некој дали е фалкултетов обврзан да ни ги дава книгиве или онака само ни ги даваат како на поклон, како знак на добра воља.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Што збориш бе?! Ова озбилно? Да не треба да имам над некој лимит, случајно?
Нема лимит ама, ќе треба подобар успех ЗА ДА БИДЕШ СИГУРЕН дека ќе те примат на насоката кај што сакаш.
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Нема лимит ама, ќе треба подобар успех ЗА ДА БИДЕШ СИГУРЕН дека ќе те примат на насоката кај што сакаш.
Од кај знаеш за ова? Има во нешто закони запишано или од искуство?
 

*pumpkin*

addicted to blue
Член од
28 август 2008
Мислења
716
Поени од реакции
23
Ima...jas sum :helou:

и јас сум на новинарство...втора година....ако те интересира нешто пиши!!!!!!!!!!!најзакон е на новинарство, кој се запишал у оваа година, нема да зажали!!!!
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Како што може да видам после првата недела студирање, има некои интересни асистенти и многу досадни професори.Економика на пример асистенто А.Стојков, закон човек.Од друга страна Мицајков проф. Вовед во право, не можам да го слушам.Сам во себе си зборува.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Како што може да видам после првата недела студирање, има некои интересни асистенти и многу досадни професори.Економика на пример асистенто А.Стојков, закон човек.Од друга страна Мицајков проф. Вовед во право, не можам да го слушам.Сам во себе си зборува.
А Мишко- историја?:pos2:мислам, добар е човекот.
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
А Мишко- историја?:pos2:мислам, добар е човекот.
Мишо докмановиќ е еден од најдобрите асистенти на правен факултет. најасален.Се се или избегани по наука или се праат фраери пред колешки, као лазе трудово на пример.
јас лично највеќе ги поштувам Мишо по историја, Александра Груевска по казнено и ненад облигации.А и Или на Еу и елена Михајлова по МЈП.
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Што баш вака цврсто "НИКОГАШ"? Ако не ти треба зашто би ја чувал книгата. А ако ти затреба ќе си ја купиш или ќе се снајдеш на друг начин. Вака само без везе се заробува капитал.

Иначе, знае ли некој дали е фалкултетов обврзан да ни ги дава книгиве или онака само ни ги даваат како на поклон, како знак на добра воља.
бате твојата книга е одвлечена обработена до даска, и ќе ја продадеш за некоја багателна цена и послемислиш дка од нова книга нешто ќе с снајдеш??/ Нема шанса. заробување капитал! Свашта ќе чуеш по светов еј. Се капиталисти се изродија.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Ајде кога веќе почнавме на темата....
Моја топ листа на професори: Каневчев-Казнено, Саво-Пол.систем, Бајалџиев- Вовед, Денко- МЈП, Сашо- ЕУ, Узунов- Применета Економика.
Асистенти: Мишо-историја, Илија- МПП и легендата Даре- трговско.
Bad асистенти: Драги-вовед(не е асистент ама морам да го ставам). Каролина- филозофија.:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom