ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

FlOwEr gIrL

ҳҲҳlove my sunshineҳҲҳ
Член од
8 август 2008
Мислења
344
Поени од реакции
13
Имам прашање до колегите: Во врска со електронските индекси, зошто ми покажува дека не постојам? Дали дека сега сме нови па уште не сме внесени во системот или...?
Фала однапред:smir:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
645
Имам прашање до колегите: Во врска со електронските индекси, зошто ми покажува дека не постојам? Дали дека сега сме нови па уште не сме внесени во системот или...?
Фала однапред:smir:
Епа не ви се средени најверојатно уште досиеата, а особено ако сте 1год.
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
а да не има некој од прва година правни студии што е втора група?многу ме интересира:vozbud:
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
12
Поени од реакции
0
Moже и да има негде, ама 22 страни ме мрзеше да ги читам сите :kesa:,
пошо и ја планирам на правен, ме интересира некој да ми спореди студирање правен во Кочани и студирање правен во Скопје.
ме интересират критериумите. (пошо мојте ми викат ако не сум у државна квота ке ме пратат у Кочани да го студирам, ама там не ми се студира :)) Скопје ми е боље пошо сакам конкуреција, стимулативно ми делува :):):)
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
645
Да знае некој дали на постдипломците (ЕКТС) (ова ми личи на Р.Македонија(Скопје)):wink: ќе ни даваат гага книги како на сегашните студенти од 1 и 2 година, или ќе треба да купуваме бледи скрипти од кај "вахабитите"?
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Ке може ли некој да ми објасни како се собираат тие кредити кои се услов за премин во следната година? :helou:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
645
Ке може ли некој да ми објасни како се собираат тие кредити кои се услов за премин во следната година? :helou:
На пр. ти требаат 13 или 14 кредити за услов за втор семестар...и сега, имаш два предмета, пр. Вовед и Економика ти носат по 7, и ете ти автоматски 14, и можеш да си запишеш, секако подобро е да ги имаш сите положено, нели да не се замараш летоска или во февруари.:)
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
На пр. ти требаат 13 или 14 кредити за услов за втор семестар...и сега, имаш два предмета, пр. Вовед и Економика ти носат по 7, и ете ти автоматски 14, и можеш да си запишеш, секако подобро е да ги имаш сите положено, нели да не се замараш летоска или во февруари.:)
Полека ми се разјаснува.А, дали без разлика дали си положил со 6 или 10 ти секако земаш 7 кредити?Инаку фала за инфото
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
645
Полека ми се разјаснува.А, дали без разлика дали си положил со 6 или 10 ти секако земаш 7 кредити?Инаку фала за инфото
Илјада пати даааааа.....нема врска оценката. НО! ПАЗИ! Успехот ќе влијае за постидломски, тогаш ќе ве рангираат по успехот во овие 3години.
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
ПАЗИ! Успехот ќе влијае за постидломски, тогаш ќе ве рангираат по успехот во овие 3години.
Што збориш бе?! Ова озбилно? Да не треба да имам над некој лимит, случајно?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom