Dexter

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
ЛОЛ сестра му на Декстер (Деби) е најкул лик во серијата! не си навикнат/a на неа. Понатака ќе смениш мислење веруј ми. Иначе втората сезона е најдобра уживај! :)
Да и една другарка ми рече дека ја нервирала во прва сезона па после многу ја засакала.Ај белки и мене ке ми се допадне :)
Малку ме нервира со глумата,и тоа fucking го употребува и кај што треба и кај што не треба :):) Инаку во приватниот живот му била жена на Декстер :toe:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Да и една другарка ми рече дека ја нервирала во прва сезона па после многу ја засакала.Ај белки и мене ке ми се допадне :)
Малку ме нервира со глумата,и тоа fucking го употребува и кај што треба и кај што не треба :):) Инаку во приватниот живот му била жена на Декстер :toe:
Па баш затоа ми се допаѓа дека е несекојдневна, откачена и има многу осет за хумор :)

Поготово е смешно кога го ремети на манијакот јапонецот! :pos2:

П.С.

Sergeant James Doakes: Morgan, what took you so long?
Vince Masuka: Playing "hide the salami" with Mr. Prosthetics?
Debra Morgan: I don't fuck and tell.
Vince Masuka: Since when?
Debra Morgan: Can we go inside? I'm kind of wet.
Vince Masuka: [going to say something witty]
Debra Morgan: Don't!

ЕПИК! :pos2:
 
T

Tetro

Гостин
таков е карактерот кој го игра де, добра глума покажува, иако мислам дека и таа е промашена за серијалот...
Да, жена му е на Мајкл во приватниот живот

--- надополнето ---

Sergeant James Doakes: Morgan, what took you so long?
Vince Masuka: Playing "hide the salami" with Mr. Prosthetics?
Debra Morgan: I don't fuck and tell.
Vince Masuka: Since when?
Debra Morgan: Can we go inside? I'm kind of wet.
Vince Masuka: [going to say something witty]
Debra Morgan: Don't!

ЕПИК! :pos2:
добар цитат/ :smir:
 
Член од
8 септември 2009
Мислења
15
Поени од реакции
7
Дефинитивно една од најдобрите серии што сум ги гледал!
Сите 4 сезони ги изгледав во еден здив и можам само да кажам ПЕРФЕКЦИЈА, од глума, до сценарио, до ликови до се! Мислам дека Mchael C. Hall ги заслужи сите признанија и награди за улогата на Декстер. Али врв на серијата, во четвртата сезона беше John Lithgow! Никогаш не би помислил дека тој човек може да биде толку creepy, дефинитивно треба да го земе emmy-то оваа година. И нешто што многу ми се свиѓа е тоа што сценаристите го ставаат ликот на Декстер во ситуации во кои не би очекувале и баш сакаме да видиме како ќе се извлече од нив. Едвај чекам 5-та сезона!
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Дефинитивно една од најдобрите серии што сум ги гледал!
Сите 4 сезони ги изгледав во еден здив и можам само да кажам ПЕРФЕКЦИЈА, од глума, до сценарио, до ликови до се! Мислам дека Mchael C. Hall ги заслужи сите признанија и награди за улогата на Декстер. Али врв на серијата, во четвртата сезона беше John Lithgow! Никогаш не би помислил дека тој човек може да биде толку creepy, дефинитивно треба да го земе emmy-то оваа година. И нешто што многу ми се свиѓа е тоа што сценаристите го ставаат ликот на Декстер во ситуации во кои не би очекувале и баш сакаме да видиме како ќе се извлече од нив. Едвај чекам 5-та сезона!
Акo мислиш дека оваа улога му била Creepy гледај го филмот Twilight Zone, да видиш како ќе одглуми!! :cuc: прав психопат :vozbud:
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.258
Поени од реакции
2.253
Ги набавив првите 3 сезони. Денес ќе го почнам серијалот, се надевам нема да се разочарам покрај толку многу пофалби:smir:
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Ајде и мене да се запишам тука. Ја изгледав првата епизода (да, уште сум до прва :kesa:), али си земав 3 сезони за домче.Па ај ке пишам коментар за прва сезона у наредни 4-5 дена.
Иначе, одлична приказна од она што успеав да видам. Баш ми се допаѓа.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Има уште од оние Early Cuts, или па некоја најава за нови ?
 
I

Intex

Гостин
Има уште од оние Early Cuts, или па некоја најава за нови ?
Металхамерот кажа дека нови во септември ќе има. Јухуу, за два месеци ќе касапиме.:pos:
Early cuts се само три, мислам дека нема ни да има нови, оти ги прикажива убиствата кои му дале идеја на Декстерот за трите клучни негови особини.:D
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Moже ли некој да ми даде некаков линк за да ја симнам 3 сезона ???? фала однапред
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Ја глеав директ втора сезона на ТВ ама не сум знаел дека е втора :). Сеа се мислам дали да ја глеам и првата сезона или да идам директ на третата?

Мислења?

Пс. Серијава е лудница за тие што сеуште не ја откриле :).
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Ја глеав директ втора сезона на ТВ ама не сум знаел дека е втора :). Сеа се мислам дали да ја глеам и првата сезона или да идам директ на третата?

Мислења?

Пс. Серијава е лудница за тие што сеуште не ја откриле :).
од она јас што погледнав ( до 3та сезона, 3та епизода сум) најубава ми беше првата. така да мислам дека не би требало да ја испушташ. Иначе и на Фокс Крајм мислам дека иде сега 3та сезона:smir:

серијава е една од најдобрите кои ги имам гледано!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom