Од 01.01.2008, грчките државјани не можат да влезат во Македонија само со лична карта

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
kakva be FEDERACIJA......KOLONIJA ....
Aма сега ќе ги видам мамето нивно.... Пасош ќе мора да носат, еееј, ПАСООШ!!!! Да ги видам, нека се сетат кај ги забаталиле пасошите...

Е нема како досега во Македонија да влегуваат!
Реформа и пол :pipi:
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
На лепрозни, безимени, сиромашни курви. :(:P
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
ги читам коментарите и не верувам


сакате граница??? сакате памла постеност...

бог да чува..па пола од тие грци беа наши..кој по роднини кој во битола на пазар..кој во охрид на тврдината?????


ова е најлош приморан потег досега..без визи и ограничувања и кон бугарија и кон грција..кон секаде каде има наши
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
ова е најлош приморан потег досега..без визи и ограничувања и кон бугарија и кон грција..кон секаде каде има наши
Само што не влегуваат само Македонци... туку и Атински педерчиња кои патуваат на север или каде и да патуваат. ПАСОШ мора да постои. Зар егејците немаат пасоши?!

Признавам, за нив би било подобро да не мораат да вадат ако немаат, само јав со Струга сретнав грци - грци кои зборат грчки, значи имаат проблем со македонизмот во себе во најмала рака. Пасош мора да има. А за виза... одиме понатаму, ќе ја чекаме со радост...
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
ги читам коментарите и не верувам


сакате граница??? сакате памла постеност...

бог да чува..па пола од тие грци беа наши..кој по роднини кој во битола на пазар..кој во охрид на тврдината?????


ова е најлош приморан потег досега..без визи и ограничувања и кон бугарија и кон грција..кон секаде каде има наши

Оупен јор ајз, Дејвид.
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
ако се Грци..ке остават пари полесно..пари кој НИЕ ке ги земеме

ако се наши уште подобро...цела борба е таа граница да исчезне а вие ми навивате ко божем ете сме ги заебале...

----------

Виктор не мора да зборат македонски за да се македонци..многу не нзаат и име е тешко да зборат..може биле грци може и наши
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Во секој случај го оправдувам потегов. Досега изигрававме верни христијани, ако те удри некој по образ - сврти му го другиот, они нас со лошо ние им враќавме со добро. Епа доста беше веќе мазнење и понижување.
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
не знам што да ти кажам..сме им вратиле


што сме им вратиле бе....парите ке ги оставаат на друго место и нашите нема да доагаат навака...

оставете ги кафињата и лупањето во гради..одете доле, сипете се ко лава по градовите, викнете ги тие тука

сме им вратиле сме ги заебале????? како???
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
ако се Грци..ке остават пари полесно..пари кој НИЕ ке ги земеме

ако се наши уште подобро...цела борба е таа граница да исчезне а вие ми навивате ко божем ете сме ги заебале...

----------

Виктор не мора да зборат македонски за да се македонци..многу не нзаат и име е тешко да зборат..може биле грци може и наши
Човековата чест секогаш мора да има граница.
 

IDontWantU2Know

Perfect imperfection
Член од
1 јануари 2008
Мислења
96
Поени од реакции
2
e pa redno beshe/...normalno deka im treba pasosh za da patuvaat stranstvo...zoshto pak tie da bidat edinstveni od site zemji vo EU koi mozat da vleguvaat kaj nas samo so licna karta....pa koga sme kukavici(ne nie..vlasta)...vsushnost so znaceshe toj poteg?ukinuvanje na pasoshite?...toa ide kako da se soglasuvame so toa sto go kazuvaat..".Makedonija e vo Grcija...pa zoshto ni se togas nas pasoshi ?"..taka ideshe...

ma onie pak ke idat ovde so pasosh ili bez pasosh...nie i so viza..treba site svetci na pomosh da gi barame za da premineme granica...


a da..so evripski pasosh ne ti treba viza...mislam...ama ne sum bash sigurna..znam nekoi koi imaat bugarski pasoshi i godishna viza za grcija...bas ke proveram za ova...


ama za vldinite funkcioneri ne bi trebalo da bide problem vizniot rezim?!ili pak ne?
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Голема разлика , покажал л.карта или пасош . Виза и тоа за да извади днк идентификација во апликацијата да им бараме ,племе циганско .А за парите што ке ке сме ги изгубиле ебати душите продадени не се рзмислува така , со нашите цени према грција им се исплати и да дадат 30 еу и пак да дојдат , има ли нешто поубаво да ги видиме колони грчишта како чекаат за виза , а на граница часови по саксофон да им се даваат:pusk:.Имаат они во МК и многу инвестиции и луге што мораат да ја поминуваат границата , сакале или не .
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
што сме им вратиле бе....парите ке ги оставаат на друго место и нашите нема да доагаат навака...
Абе милионери сме сите.

Особено оние татковци на девојки кои ги нудат ќерките на грчките гости бидејќи сите дома се невработени па “мора да се јаде“. Ех помалку џуџести грчки куриња во берли лигал македонски девојки и познатиот економски туристички бум. =(
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
Особено оние татковци на девојки кои ги нудат ќерките на грчките гости бидејќи сите дома се невработени па “мора да се јаде“. Ех помалку џуџести грчки куриња во берли лигал македонски девојки и познатиот економски туристички бум. =(
не збори глупости..оди малку во гевгелија дојран битола и охрид...


Човековата чест секогаш мора да има граница.
другар твојата чест нема да ја зачуваш ако им воведеш пасоши..како точно ги врегаш така...тоа е нормална светска процедура..само правиш потешко за наши луге да доагаат навака
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
другар твојата чест нема да ја зачуваш ако им воведеш пасоши..како точно ги врегаш така...тоа е нормална светска процедура..само правиш потешко за наши луге да доагаат навака
Ако некому е испод чест да користи пасош за патување во друга земја, тогаш во право си. Абре Македонцки... Мојата чест ќе ја зачувам ако не си носам сам јаже за да ме обесат - ако ме сваќаш. А дека многу ги здоболело на грците за ова со пасошиве, не ми зборувај. Ебаго, наместо личната карта, ќе требало пасошот да го носат...

Знаеш ли дека личната карта е документ кој треба да го поседува со себе секој човек, каде и да биде? Документ за идентификација кој мора да го имаш насекаде во својата земја. Е, кажи ми која слика е тоа грк да патува во Македонија со лична карта? Не поседуваат? Село сме ние? Провинција? Колонија?

А за нашите луѓе - постојат подзаконски акти кои обично овозможуваат за луѓето од пограничниот појас да патуваат со лична карта и без виза, ми се чини во соседните држави - ова се решава билатерално. Ако не е возможно, тогаш и нашите ќе мора да носат пасош со себе. Голем кур.
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
А дека многу ги здоболело на грците за ова со пасошиве, не ми зборувај. Ебаго, наместо личната карта, ќе требало пасошот да го носат...
Имаат некоја заебана процедура за пасош...моите во леринско месеци изгубија додека извадат..па псле за братучедите уште толку..а кога беше само со лична карта секој викенд во битола на пазар беа..летоска двапати се видовме..во охрид ги однесов...вториот пат и други македонци имаа земено

вака со пасоши потешко иде
 

Kajgana Shop

На врв Bottom