21.12.2012 (read only)

Статус
Затворена за нови мислења.

cvetanovskiigor

›———————‹
Член од
6 мај 2009
Мислења
1.425
Поени од реакции
57
Посебно е интересен говорот на Граам Хенкок од 8 мин. па нагоре

--- надополнето ---



--- надополнето ---

Интересна работа е ако не знаел за мајанскиот календар , како му се поклопила годината.
хахаха незнам што човек да пише.
 
T

Tetro

Гостин
Интересна работа е ако не знаел за мајанскиот календар , како му се поклопила годината.
хахаха незнам што човек да пише.
Да дополнам: Врска немаш што напиша. Нема да ѓи гледам клиповите кои наведуваат на ново движење на народите а.к.а нов поредок или нова релиѓија.

нема да има 2012, ќе се пролонѓира датумот, а вие ко издишани гуми, ќе се клањате на некој кој ќе си полни џебот од вашите верувања.
 

cvetanovskiigor

›———————‹
Член од
6 мај 2009
Мислења
1.425
Поени од реакции
57
Да дополнам: Врска немаш што напиша. Нема да ѓи гледам клиповите кои наведуваат на ново движење на народите а.к.а нов поредок или нова релиѓија.

нема да има 2012, ќе се пролонѓира датумот, а вие ко издишани гуми, ќе се клањате на некој кој ќе си полни џебот од вашите верувања.
ХХахахах абе имаш интернет прогуглаај малце пред да пишеш глупости.
Теренс Мекеена е умрен уште у 2000 год.
Ако сакаш да се правиш паметен тогај е у реду , ама немаш ќар од тоа веруј м ке си видиш и сам.
Друг пут не треси глупости пред да провериш нешто.
 

moof KOOZ tee

Mystis
Член од
26 ноември 2008
Мислења
361
Поени од реакции
63
Интервју со Bob Dean, преведено е на хрватски јазик. Интервјуто е на 11 делови.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Да дополнам: Врска немаш што напиша. Нема да ѓи гледам клиповите кои наведуваат на ново движење на народите а.к.а нов поредок или нова релиѓија.

нема да има 2012, ќе се пролонѓира датумот, а вие ко издишани гуми, ќе се клањате на некој кој ќе си полни џебот од вашите верувања.
Нов поредок и нова религија? L - O -fucking L! XD

Најде NWO агенда во клиповите? Wow, не ме зненадуваат често луѓе, но морам да признаам дека сум изненаден овој пат XD
 
T

Tetro

Гостин
Нов поредок и нова религија? L - O -fucking L! XD

Најде NWO агенда во клиповите? Wow, не ме зненадуваат често луѓе, но морам да признаам дека сум изненаден овој пат XD
Ти верувам дека си изненаден. Што ли нема да видиш на светот? Па коментарот не се однесуваше на тебе или на некој друг. А може и се однесуваше, доколку бевте и Вие до толку зацепени во верувањата дека ќе не снема некаде после две години :)
 

cvetanovskiigor

›———————‹
Член од
6 мај 2009
Мислења
1.425
Поени од реакции
57
Е кој рекол дека 2012 ке го снема светов , што измислуваш.
Ајде најди едно мое мислење кај што викам дека ке настане катаклизма 2012 , и веке не се појавувам на форумов .
 
T

Tetro

Гостин
@Igor-че: те спомна некој тебе? :) или сам се појавуваш од некаде /:


за прашањето твое: катаклизма 2012? јас не верувам дека ќе има, па некои запишуваат и датуми и време (а времето е релативно, нели) како факти, мајски календар,.... ме мрзи да барам назад, 126 страни е темава веќе
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.247
Поени од реакции
4.850
Оваа 2010 година, најкатастрофална досега а? :)
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Ти верувам дека си изненаден. Што ли нема да видиш на светот? Па коментарот не се однесуваше на тебе или на некој друг. А може и се однесуваше, доколку бевте и Вие до толку зацепени во верувањата дека ќе не снема некаде после две години :)
Вака, другар, да ѕирнеше неколку страници наназад ќе ти беше јасен мојот став кон ова, а очигледно не ти е. Не, јас не сум од тие кои пропагираат doomsday сценарија за 2012. Но ми дојде смешно што пронајде дел од агендите на Новиот Светски Поредок а и божемната нова глобална религија во youtube видеа кои говорат за спиритуална (р)еволуција и припрема за тоа што следува... XD
 

cvetanovskiigor

›———————‹
Член од
6 мај 2009
Мислења
1.425
Поени од реакции
57
Еве нешто за спиритуалната револуција.
Може е офтопик ама мислам ке пројде , и така нема многу луѓе на форумов
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.710
Поени од реакции
4.909
Ајде уште 2 и кусур години - или ние ќе одиме во канта или темава :toe:
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Ме занима дали освен она безвезе видео што го има на YouTube кое може да биде било што, има ли некаков друг фактички доказ Нибиру постои ? Јас не верувам пошто да постоеше до сега ќе беше откриена.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom