21.12.2012 (read only)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 ноември 2008
Мислења
740
Поени од реакции
284
Лол, од каде ова?
Инаку ова го слушнав од професорот Тентов од Електротешника и информациски технологии каде што ја даде својата теза по ова прашање.Инаку има и други теории дека ќе дошле вонземјани,ќе има нова ледена доба и такви работи...
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Фактите кои ги ставив не се производ на предвидување на Нострадамус или на Маите тука на НАСА и другите Вселенски истражувања и сигурно ке се случат али какво влијание ке имаат не се знае доволно....
 
F

FallenHypaspist

Гостин
Фактите кои ги ставив не се производ на предвидување на Нострадамус или на Маите тука на НАСА и другите Вселенски истражувања и сигурно ке се случат али какво влијание ке имаат не се знае доволно....
Не знам брат...можеби не си читал од изворите што ги наведов јас.
али разврти околе шаманизмот,астралните патувања,медитацијата,историјските архиви,археолошките архиви,религијата итд и ќе видиш дека истото нешто за кое е зборувано милениуми и милениуми го кажува НАСА сега... тоа не претставува ништо ново...зачитај што кажува Библијата за Апокалипсата ќе видиш дека дел од фактите ги има изјавено НАСА...:smir:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Не знам брат...можеби не си читал од изворите што ги наведов јас.
али разврти околе шаманизмот,астралните патувања,медитацијата,историјските архиви,археолошките архиви,религијата итд и ќе видиш дека истото нешто за кое е зборувано милениуми и милениуми го кажува НАСА сега... тоа не претставува ништо ново...зачитај што кажува Библијата за Апокалипсата ќе видиш дека дел од фактите ги има изјавено НАСА...:smir:
Сите религии го зборуваат истото.Сите кажуваат за апокалипсата и јасно е тоа.Нормално е еднаш да дојде и крајот.Некогаш едно небесно тело удира во друго и го уништува, некогаш може сонецето да ги истроши своите извори и да згасне па и да ги проголта планетите околу него.Некогаш и луѓето можат да се истепаат меѓусебе и да изумрат:)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Па цела Библија е симболика па затоа и така ги сваќам и нив. Нели имаше и објаснување - Болести, Смрт, Војни, Глад или некако така слично....
 
F

FallenHypaspist

Гостин
Па цела Библија е симболика па затоа и така ги сваќам и нив. Нели имаше и објаснување - Болести, Смрт, Војни, Глад или некако така слично....
па земи еден факт на пр.
НАСА пресметала дека во 2012 сонцето ќе биде најактивно во последните не знам колку години,но овој пат ќе биде толку јако што сметаат дека никој нема да може да ја поднесе таквата светлина, та и температура.
Додека во библијата е опишано како силна света светлина која ќе ги уништи неверниците и демоните...
Тоа поврзано со хиндуизмот значи дека свесните користејќи ја енергијата на универзумот и моќта на свеста и потсвеста ќе преживеат додека несвесните ќе загинат.....:smir:
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Cela teza za kraj na svetot ili nekoj prirodni fenomeni doaga od Long Count calendarot koj se ima pojaveno kaj Majite. Kalendarot e takov sto nema da dozvoli obelezuvanje na godini posle 2012 23 dekemvri.
Toa sto ne e mnogu opsto poznato e deka maite go predvidele ova i samite oni imaat uspesno sozdadeno sistem za presmetka na godinite posle 2012 so pomos na dodavanje na vrednosti.
Sto se odnesuva do astronomski pjavi eve lista za 2012 godina:
January 31 - 433 Eros, the second-largest Near Earth Object on record (size 13x13x33 km) will pass Earth at 0.1790 astronomical units (26,778,019 km; 16,639,090 mi). NASA studied Eros with the NEAR Shoemaker probe launched on 1996-02-17
May 20 - Annular solar eclipse, a Sunday. Path of totality runs through the pacific ocean from northern China to California.
June 6 - The second and last solar transit of Venus of the century. The next pair is predicted to occur in 2117 and 2125.
November 13 - Total solar eclipse (visible in northern Australia and the South Pacific).
December 3 - Jupiter oppositions.
The sun will reverse its own magnetic poles as a result of reaching the end of the current 11-year sunspot cycle(ova se slucuva sekoj 11 godini i nikogas ne dosol kraj na svetot) .

Se drugo e samo teorija na propadnati profesori koi ne mozat da se dokazat so nisto drugo pa izmisluvaat prikazni za mali deca. Mozno e vo 2012 da poramnuvanje na site planeti no toa bi bilo samo od percepcija na zemjata i bi nemala nikakva realna i naucna vaznost. Kako gi gledame nie planetite i kako tie se podredeni se dva sosema razlicni nesta.
Nitu eden visoko pocituvan naucnik se nema izjasento poinaku. Ova e samo obid da se zarabotat pari od prodavanje na knigi za apokalipsi *a veke se vo izrabotka i filmovi i tv serii so istata sodrzina).
Nisto taka znacajno nema da se sluci vo 2012 godina.

Сите религии го зборуваат истото.Сите кажуваат за апокалипсата и јасно е тоа.Нормално е еднаш да дојде и крајот.Некогаш едно небесно тело удира во друго и го уништува, некогаш може сонецето да ги истроши своите извори и да згасне па и да ги проголта планетите околу него.Некогаш и луѓето можат да се истепаат меѓусебе и да изумрат:)
Celosno se slagam so tebe. Nekogas moze i da dojde kraj na covestvoto ( na covestvoto ne na svetot, za svetot e mnogu ptesko da se predvidi) no nikoj ne znae tocn koga i so sigurnost ne e predvideno vo nekoj star zapis.
 
F

FallenHypaspist

Гостин
Јесте да и јас така пишав...едино Маите и Нострадамус давале датуми...
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Вака јас иам читано дека ке се вратела атланта (тој островот),Нустрадамус вика дека ке удрела некоја комета,А пак историјата на јапонија вика дека ке се создала војна јинг и јанг ова она,Некој пак ке имало вулкани,Алберт Ајнштајн вика дека ке има полар шифт,Маите викаат тхе енд оф тхе ворлд,После дека предвиделе дека ке има само еден поп,У библијата псие дека ке има апокалипса,Некој си хопи индијанс па нешо дека многу чудно ке се десело,Па глобал њорминг,урагани,суши војни ова она.


Бут живеј те го секој ден како да ви е последен тоа е мојот совет :toe:
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Јас мислам ако во 2012 год. удри комета тогаш уште од сега и од порано ќе го знаат тоа од наса и ке мислат како да го спречат ударот. Како може да предвидат оти во 2032год мислам беше ке помине астероид многу блиску до земјата а во 2012 да не знаат!?
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Јас мислам ако во 2012 год. удри комета тогаш уште од сега и од порано ќе го знаат тоа од наса и ке мислат како да го спречат ударот. Како може да предвидат оти во 2032год мислам беше ке помине астероид многу блиску до земјата а во 2012 да не знаат!?
Затоа што таа комета од 2032 година има позната траекторија и се знае точно кога ќе помине кај нас, а според теоријата за 2012, Нибиру(Планетата Х) има непозната траекторија и не се знае кога може да намине(ако намине).
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.784
Поени од реакции
4.023
А пак историјата на јапонија вика дека ке се создала војна јинг и јанг ова она
И каква е таа војна јин и јанг?!?!
А го знаеш значењето на јин и јанг или само го поврза со Јапонија?!

Инаку јас мислам дека у 2012 ќе ни дојдат пуно вонземјани..најинтересна е таа теорија:)
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
И каква е таа војна јин и јанг?!?!
А го знаеш значењето на јин и јанг или само го поврза со Јапонија?!

Инаку јас мислам дека у 2012 ќе ни дојдат пуно вонземјани..најинтересна е таа теорија:)
Јас го немам пишувано постов. Ништо чудно, додека сум бил во школо, брат ми да се пуштил, и дека ми е запамтена лозинката да си реплицирал:tv: Одамна го кажав моето мислење за темава, дека не верувам у вакви теории.
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
211
Поени од реакции
23
Ej moze malce da zabelezam neso . za site onie decki so sporeduvaat 2000 god. so 2012 , ako ve mrzi da ja citate temava a sekako nad 50 strani a gi ima takvi , procitajte ja malce barem pocetokot , 2000 bese human error neli a ova 2012 e neso drugo i isto da zabelezam , ne se najavuva kraj na svetot ili ovaa planeta , najavuvaat doaganje na bozestvata i nivno vladeenje e sega malce istrazete koj bile nivni bozestva neli, ili pak ne se zamarajte so temava ili bildate rejting i mislenja ??
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Ej moze malce da zabelezam neso . za site onie decki so sporeduvaat 2000 god. so 2012 , ako ve mrzi da ja citate temava a sekako nad 50 strani a gi ima takvi , procitajte ja malce barem pocetokot , 2000 bese human error neli a ova 2012 e neso drugo i isto da zabelezam , ne se najavuva kraj na svetot ili ovaa planeta , najavuvaat doaganje na bozestvata i nivno vladeenje e sega malce istrazete koj bile nivni bozestva neli, ili pak ne se zamarajte so temava ili bildate rejting i mislenja ??


тие божестав се познати под името Анануки и се појавиле за прв пат кај Сумеријаните. Се верува дека тие генетск ине модификувале и они се алакта на ДНК-а што недостасува кај луѓето.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom