21.12.2012 (read only)

Статус
Затворена за нови мислења.

melak

Слобода за Јохан Тарчуловски
Член од
25 мај 2008
Мислења
29
Поени од реакции
0
Ej abe uzivajte toa nema da se sluci. Se e samo amerikanska laga.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
53
Поени од реакции
5
Нема грешка бе...досега светот трипати заврши,целата цивилизација беше уништена,и после тоа се изродија луге-муви,како производ на прекумерната радијација.Дрн,дрн јариња.
Воопшто не му верувам на Нострадамус.Човекот си имал некакви халуцинации,кои ете така му текнало да си ги напише,и после некое време,некој сиромав ги зел и си рекол да ги објави и да каже дека ова се предвидувања за крајот од светот.
Сте слушнале за сугестија?...Епа тоа е тоа.Некој кажува дека токму тоа е значењето на списите,медиумите не бомбардираат со тоа,и нашиот мозок не по своја волја,мора да го прифати тоа како точно.
Крај на светот можеби и ке има,ама тоа го знам и без да ми го каже Нострадамус.Само гледајте вести од светот и се ке ви стане јасно.
абе да за ова во право е фаболусов незнам некој си францус по име нострадамус му се пушело и братов си немал веќе тутун па си излегол до надвор еден ден и за чиста несреќа наишол на марихуана па си ја здробил во тоа лулето па се изнапушил и почнал да сонува да халусцинира и потоа да си ги прераскажува соновите џоа имал визии.
ама па ако било така зошто нема уште некој нострадамус па и тој да кажува како него. само пак ако веќе е вистина тоа пошто јас искрено не негирам ништо пошо како шо рече паско кузман: ''го носам овој саат за иднината, ама никогаш не го гледам пошо искрено и не е многу убаво чувството кога ке го погледнам него'' така да не би негирал нешто но сепак би се спротиставил на овие перења на мозокот на обичните смртници ама сепак постои она класично ''АМА''.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
За 2012 баш ме интересира шо ке се деси, пошо ако ви текнува пред едно 3-4 месеци се објавија резултатите за астероидот кој доаѓа навака кон нас и точно таа е годината која ке треба да се удри во земјата, од кој се претпоставува дека ако не погоди една третина од светов ке биде уништен а една четвртина ке останат да живеат понатака, а останатите ке изумрат од глад или заглавени негде под некој урнатини ама сепак ќе останат луѓе на земјата па сега ако има господ а јас верувам дека сигурно има нека спасува, шо да кажам друго што е госпд никој не е.
Ова го имаше на документарка на Discovery Channel, и тоа е точна теорија, но имаше "идеа" астроидот да биде "бомбардиран" со ракети за да го изместат од неговата патека и да ја промаши земјата.
Нешто слично како на филмот Армагедон, само што нема да се постави нуклеарка на астроидот бидејќи тоа е невозможно барем засега.
 
Член од
19 април 2007
Мислења
629
Поени од реакции
37
Ова го имаше на документарка на Discovery Channel, и тоа е точна теорија, но имаше "идеа" астроидот да биде "бомбардиран" со ракети за да го изместат од неговата патека и да ја промаши земјата.
Нешто слично како на филмот Армагедон, само што нема да се постави нуклеарка на астроидот бидејќи тоа е невозможно барем засега.
не, неможе да биде баш ко на филмот..како и да е, што мислите, американцине, што уназад со години и години, крадат пари, се борат за нафта, прават војни, убиваат толку луге,и вие мислите, дека ке остаат еден мочан астероид да им го ебе све тоа ?пфф мислете трезвено:smir:
 

Toxic Boy

I'M MACEDONIAN!
Член од
27 јуни 2008
Мислења
215
Поени од реакции
3
Ова го имаше на документарка на Discovery Channel, и тоа е точна теорија, но имаше "идеа" астроидот да биде "бомбардиран" со ракети за да го изместат од неговата патека и да ја промаши земјата.
Нешто слично како на филмот Армагедон, само што нема да се постави нуклеарка на астроидот бидејќи тоа е невозможно барем засега.

мислам дека на америка не и е проблем да прати неколку нуклеарки кон тој астероид и да го измести од патеката на движење. немора да ги поставува на него туку да ги лансира од земјата во форма на ракети. поздрав од мене :helou: :helou: :helou:
 
Член од
28 јуни 2008
Мислења
13
Поени од реакции
1
Ne se plasam od grupna smrt site da umreme zaedno tuku se plasam ako umram sam zaboraven od site.
јас исто...дечки, веќе ми е преку глава со оваа 2012 година...слушав секакви сра*а за тоа шо ќе се десело на оваа година...и едноставно од гласини преминува во хистерија....имаше и една вест во која еден предвидол како Атлантида повторно ќе се појавела...друг дека ќе дојде крај на светот...трет дека ќе снема интернет http://ipower.ning.com/crewvideos?vid=21 ...па други дека ќе не уништеле вонземјаните... и шо ти не...едноставно ова е само една гласина од која шо весниците праат пари...
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
42
Abe se glupiraat lugevo...Milioni godini sme bile ovde i sega za 4 godini:bum i the end :/
nema logika
 

Toxic Boy

I'M MACEDONIAN!
Член од
27 јуни 2008
Мислења
215
Поени од реакции
3
абе оваа 2012 година многу интересна. едвај чекам да дојде да видам шо ке се случи. ха ха ха.:nesum:
 
S

Saargolith

Гостин
абе коа идеше 2000 ви текнува шо паники паѓаа? леле шо ке се деси, иде армагедон бла бла, нишо не бидна... дај не се напињајте толку... шо биде, нека биде! Може по 4 години само ке се смееме на темава шо сме паничеле за џабе, а може и стварно ке не снема... што побрзо тоа подобро :P
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
Како помал собирав некој материјали од весници списанија итн.
Тогаш повеке пати сум ја сретнал 2035-2036 година така нешто беше, не се сеќавам баш.Е сега вака:

-Некаде сум читал дека сонцето ке згаснало и ке настане ледена доба и температури многу ниски.И СИТЕ КЕ УМРЕМЕ,

-На друго место па озонската дупка се ширела, глобално затоплување,топење на мразот итн.

-Сега метеори,астероиди......не ти знам шо.

Од тогаш се збунив малку и не читав такви работи.

Заклучок според мене:Никој не знае што ке не сполета.

Кандитат за објаснување на првата точка? односно ледената доба.
не ми е јасно баш

Има некој.?
 

ScaryGirl

Lurker
Член од
19 јуни 2008
Мислења
303
Поени од реакции
4
Epa ako ne bide nisto na 21.12.2012 na 22 ke gi vikneme na 22 Linkin Park da ni ja peat In The End bidejki ke sme srekni bidejki The End nema da dojde.:pos2:
песната не ти одговара на поводот.
back on topic, јас не верувам дека нешто ќе се случи.измислуваат секакви глупости.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
93
Поени од реакции
5
-Некаде сум читал дека сонцето ке згаснало и ке настане ледена доба и температури многу ниски.И СИТЕ КЕ УМРЕМЕ
па ако згасне сонцето ке нема растенијата со што да вршат фотосинтеза и ке нема што да јадеме, без сонцето нема да има живот на Земјата не е возможно да се преживе без сончева светлина!! (јас барем така мислам)
 

Toxic Boy

I'M MACEDONIAN!
Член од
27 јуни 2008
Мислења
215
Поени од реакции
3
Како помал собирав некој материјали од весници списанија итн.
Тогаш повеке пати сум ја сретнал 2035-2036 година така нешто беше, не се сеќавам баш.Е сега вака:

-Некаде сум читал дека сонцето ке згаснало и ке настане ледена доба и температури многу ниски.И СИТЕ КЕ УМРЕМЕ,

-На друго место па озонската дупка се ширела, глобално затоплување,топење на мразот итн.

-Сега метеори,астероиди......не ти знам шо.

Од тогаш се збунив малку и не читав такви работи.

Заклучок според мене:Никој не знае што ке не сполета.

Кандитат за објаснување на првата точка? односно ледената доба.
не ми е јасно баш

Има некој.?
абе се прогнозира дека сонцето ке згасне за неколку милиони (или милијарди незнам точно) , важно не е помалку од неколку милиони години така да не му се секирај.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Нема ништо да се случи,само трескаат глупости научнициве на кој што ке му текне за пари и за да станат прочуени
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom