Интернет и мрежи помош (прашања, совети, трикови)

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Смени си ги DNS адресите.
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
сега ке го побарам TCP IP Repair......а Sephiroth кај се сменуваат ДНС адресите?
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
239
Поени од реакции
10
Зошто луѓе кои се онлајн на мсн ми ги покажува како офлајн ? Кога се одлогирам и пак се логирам тогаш ми покаже дека се онлајн ?
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Зошто луѓе кои се онлајн на мсн ми ги покажува како офлајн ? Кога се одлогирам и пак се логирам тогаш ми покаже дека се онлајн ?
ејјј исто и кај мене е...не е некој проблем голем бе, ке се одлогираш и пак ке се уклучиш и завршена работа
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Имам проблем со фејсбук акаунт. Во рок од една неполна недела, акаунтот беше користен во Македонија, Грција и Германија па сега откако повторно пробуваме да влеземе од кај нас, се појавува https://ssl.facebook.com/roadblock/ каде ти даваат шанса да потврдиш оти е твој акаунтот, но притоа на третиот чекор излегува Error 404 и никако неможе да се среди. Сменивме и лозинка, пробувавме алтернативи, но сеуште неуспешно.

Доколку некој знае нека напише како да го решиме проблемов. Фала многу.
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Имам проблем со фејсбук акаунт. Во рок од една неполна недела, акаунтот беше користен во Македонија, Грција и Германија па сега откако повторно пробуваме да влеземе од кај нас, се појавува https://ssl.facebook.com/roadblock/ каде ти даваат шанса да потврдиш оти е твој акаунтот, но притоа на третиот чекор излегува Error 404 и никако неможе да се среди. Сменивме и лозинка, пробувавме алтернативи, но сеуште неуспешно.

Доколку некој знае нека напише како да го решиме проблемов. Фала многу.
Можеби овде ќе најдеш нешто за да го решиш проблемот
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Не, сигурно е проблемот до фејсбук, но дали некој има некое решение? Не верувам дека проблемот е до Error 404.
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Не, сигурно е проблемот до фејсбук, но дали некој има некое решение? Не верувам дека проблемот е до Error 404.
А да не е постапката како и при отварање на нов акаунт, по е-маил треба да добиеш регистрационен код? (можеби сте пробале, но ете да прашам)
 
Член од
23 септември 2008
Мислења
313
Поени од реакции
7
Momci edno prasanje: Ima li kaj nas internet koj moze da se koristi vo stranstvo?? Kakov saka neka e kolkava saka neka e cenata.. fala pozzz
 
С

Спенсер

Гостин
Може ли да ставам забрана за одреден сајт на опера??? јутјуб сакам да го забранам... да неможе да се отвара...
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.899
Поени од реакции
717
Дечки ставив рутер на лаптопот за Wireless интернет и има еден глуп проблем.Сите страни ги отвара нормално брзо АМА јутубето абер нема да пушти песна,и такви страни како миниклип со анимации,видеа го отвара бавно ,а на тестовите што ги има не мери над 300-400 кб ,за разлика од нетот што го имав јас дуо екстримот што секогаш фураше брзо и на јутјуб и такви страни.A да не зборам колку бавно се палат на миниклип игрите...самоубиство е ...се ми е подесено нормално,што може да е ..... :(

Eве да се надополнам-Ако некогаш оценката ми била А-В ,сега ми е С a jitter-от бил 0 или 1 мсек ,сега е 50мсек :nesvest:



А ова што мерело секогаш ми било 8.00-9.00-10.00 ,сега е вака



:(
 
Член од
12 јануари 2006
Мислења
374
Поени од реакции
9
Имам MaxTV и со пакетот ми го дадоа рутерот Thompson, е сеа работата е што преку PC-то на wireless-от се конектирам преку wi-fi пинот, а не преку пасот што ми е ставен, уствари не ни можам преку пасот да се конектирам. Е сеа јас сакам да си се конектирам преку телефонот на Wi-Fi-то. Има некој идеја што да направам, оти пробав неколку работи али не ми успеа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom