Интернет и мрежи помош (прашања, совети, трикови)

Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Луѓе, ке може ли некој да ми го објасни следново...

Кога одам да измерам брзина на нет, ако не мрдам со маусот ми отчитува 1.5 до 2.0... а ако почнам да “шарам“ по екран брзината скока на 4.5.

Што е финтата?

Значи тоа се дешава ако идам преку Експлорерот. Ако мерам преку Мозилата ондак си отчитува 4.5 без мрдање на маус, најнормално. А ако мерам преку Опера, отчитува околу 2.2 и ни мрдање со маусот не помага.

???
Да немаш случајно IE7Pro?
Изгледа како mouse gestures.
 

Unknown Artist

I reject your reality and substitute my own.
Член од
16 ноември 2007
Мислења
322
Поени од реакции
15
Да немаш случајно IE7Pro?
Изгледа како mouse gestures.
Не, некоја постара верзија на Експлорер е.

Ама ај тоа, да речеме нешто не е во ред со Експлорерот... ама зошто Мозилата дава 4.5мбпс а на Опера 2.2мбпс?
 
Член од
21 март 2009
Мислења
166
Поени од реакции
2
de bree pomognete mi pass na msnto si go zaboraviv i sea mi bara nekoe prasanje tajno da odgovoram na toa pa ic ne se sekavam so sum napisala postoi li nekoj drug nacin.??
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
de bree pomognete mi pass na msnto si go zaboraviv i sea mi bara nekoe prasanje tajno da odgovoram na toa pa ic ne se sekavam so sum napisala postoi li nekoj drug nacin.??
Симни ја програмата MSN RECOVERY PASSWORD (вака пиши на гугл и кликни на првиот линк). Откако ќе ја инсталираш, со неа направи скен и ќе ти ги покаже сите адреси (и пасворди) коишто се имаат логирано од твојот компјутер. Така ќе ја видеш и твојата заборавена лозинка :smir:
 
Член од
21 март 2009
Мислења
166
Поени од реакции
2
Симни ја програмата MSN RECOVERY PASSWORD (вака пиши на гугл и кликни на првиот линк). Откако ќе ја инсталираш, со неа направи скен и ќе ти ги покаже сите адреси (и пасворди) коишто се имаат логирано од твојот компјутер. Така ќе ја видеш и твојата заборавена лозинка :smir:
bara da se registriram ??
 
Г

Грејвдигер

Гостин
@nonenceee
Чекај сеа на приватна ќе ти пратам кракран Msn Password Recovery и ќе ти објаснам што и како да напраиш.
 
Член од
1 април 2009
Мислења
34
Поени од реакции
0
Луѓе има ли начин да се смени IP Adresa?
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Како да ја напраамм динамичка да ми биде ?
Зависи до операторот и до интернетот што го користиш. Ако си на Т-Хоме/оннет тогаш адресата се менува на 12 часа. Кај корисниците на Телекабел, адресите се статички (имам слушнати дека ги менувале еднаш месечно, колку е тоа точно незнам). Знам дека со една програма etherchange се менувала ип/mac адресата и кај тие корисници...
 
Член од
1 април 2009
Мислења
34
Поени од реакции
0
Зависи до операторот и до интернетот што го користиш. Ако си на Т-Хоме/оннет тогаш адресата се менува на 12 часа. Кај корисниците на Телекабел, адресите се статички (имам слушнати дека ги менувале еднаш месечно, колку е тоа точно незнам). Знам дека со една програма etherchange се менувала ип/mac адресата и кај тие корисници...
Ја сум на CableTel и оваа ми е е втора адреса у рок од 2 години само еднаш ми ја имаат сменето, со овој програмов може на CableTel да се смени ип?
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Не, некоја постара верзија на Експлорер е.

Ама ај тоа, да речеме нешто не е во ред со Експлорерот... ама зошто Мозилата дава 4.5мбпс а на Опера 2.2мбпс?


Брзината што ја мериш е на browser/plugins/speedtest(html), нема друго објаснение...
 

dragansk

хелоу...
Член од
2 февруари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
4
не знаев кај да ја прашам, па ај тука :D
овој пробмел уште го немам средено, не знам како да го средам, не ми се инсталира цел windows за еден fuc*in* мсн.пробав го избришав цел преку msn unistalеr нешто така беше, реинсталирав разни верзии но повторно истиот проблем :duel:.стално кога ке се логирам на мсн се појавува


па мора да идам troubelshoot да исчита тоа, repair па retry па да ме пушти на мсн

фала позз
 

Kajgana Shop

На врв Bottom