Интернет и мрежи помош (прашања, совети, трикови)

Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Ќе се обидувам и понатаму па ќе видам шо ќе биде...

а дали може да се префрлам на друг меил и да пробам така ?????????????????
Како мислиш да се префрлиш?
Неможи сега можиш само кога ќе влезеш во профилот да ја смениш е маил адресата , а најверојатно тој што ти ја сменил си ставил негова така да поздрави се со профилот и направиси нов.
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
617
Поени од реакции
63
E неможеш да се префрлиш на друг маил пошо така би било најлесно за хакнување:vozbud:

Подобро отвори си нов ФБ одколку залудно да се мачиш
позз:smir:
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Неќе брат секако пробав...
Нема ефект ни од овоа :tapp:
Дали го пополни тој формуларот за украден акаунт. Ако го пополни сега чекај, треба од тимот на фејсбук да ја разгледаат пријавата. Почекај неколку дена.
 

tose_cesc

Oh Arsenal we love you!
Член од
3 јануари 2009
Мислења
753
Поени од реакции
43
Дали го пополни тој формуларот за украден акаунт. Ако го пополни сега чекај, треба од тимот на фејсбук да ја разгледаат пријавата. Почекај неколку дена.

Да да го потполнив...аха значи треба да се почека за тоа ајде ќе почекам ќе видиме што ќе се деси :smir:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Клипчево се реди на јутубе ама кога ке напишам не излегува. Требит некој посебен третман да му се напраи на клипчето?
 
Член од
1 август 2007
Мислења
89
Поени од реакции
5
Здраво. Сакам да прашам која е постапката за сетирање на рутер за да користам кабловски интернет.
Знам дека за АДСЛ се користи опцијата ППОЕ. За кабловски претпоставувам треба Статик ИП. Ако е тоа , која ИП треба да се внесе таму и како е понатамошната постапка.
Поздрав
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Клипчево се реди на јутубе ама кога ке напишам не излегува. Требит некој посебен третман да му се напраи на клипчето?
Што???

Ај појасно и пробај да составиш една просто проширена (прашална) реченица.

Здраво. Сакам да прашам која е постапката за сетирање на рутер за да користам кабловски интернет.
Знам дека за АДСЛ се користи опцијата ППОЕ. За кабловски претпоставувам треба Статик ИП. Ако е тоа , која ИП треба да се внесе таму и како е понатамошната постапка.
Поздрав
Пример, таа од кабелскиот интернет?
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Преинсталирав Windows , имам проблем сега не можам да симнам драјвери во пакет .На страната на DELL ми дава еден по еден еден куп .Најлошото е што не можам да симнувам директно пошто и интернет не можам да користам.Иначе компјутерот е DELL OptiPlex GX260 со Windows XP.Може ли помош ?????????
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Преинсталирав Windows , имам проблем сега не можам да симнам драјвери во пакет .На страната на DELL ми дава еден по еден еден куп .Најлошото е што не можам да симнувам директно пошто и интернет не можам да користам.Иначе компјутерот е DELL OptiPlex GX260 со Windows XP.Може ли помош ?????????
Спушти прво за мрежна драјвери од некаде, па ќе си имаш интернет и ќе си ги спуштиш сите :toe:
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Спушти прво за мрежна драјвери од некаде, па ќе си имаш интернет и ќе си ги спуштиш сите :toe:
А да ми дадеш информација кои се тие , пошто не се разбирам , затоа и барам помош.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Член од
20 јули 2009
Мислења
19
Поени од реакции
20
Здраво. Сакам да прашам која е постапката за сетирање на рутер за да користам кабловски интернет.
Знам дека за АДСЛ се користи опцијата ППОЕ. За кабловски претпоставувам треба Статик ИП. Ако е тоа , која ИП треба да се внесе таму и како е понатамошната постапка.
Поздрав
За кабелски интернет ке го ставиш рутерот на статик ип и адресата што е ставен главниот кабел во рутерот.192.168...
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Живи бруки сум :kesa:.Да ми кажеш под кој реден број на страната да симнам или сите заедно???

Ver.#Date
[FONT=Arial,helvetica]1.[/FONT][FONT=Arial,helvetica]Network Adapter Drivers for Windows 2000*, Windows XP*, and Windows Server 2003*[/FONT][FONT=Arial,helvetica] (12573KB)[/FONT]
[FONT=Arial,helvetica]14.0[/FONT][FONT=Arial,helvetica]4/1/2009[/FONT][FONT=Arial,helvetica]Download[/FONT]
[FONT=Arial,helvetica]Installs network drivers. Includes Intel® PROSet for Windows Device Manager*, Advanced Networking Services (ANS), and SNMP.[/FONT]


[FONT=Arial,helvetica]Read Me[/FONT][FONT=ARIAL, HELVETICA] (htm) [/FONT] [FONT=Arial,helvetica]Release Notes[/FONT][FONT=ARIAL, HELVETICA] (txt) [/FONT]

[FONT=Arial,helvetica]OS:[/FONT][FONT=Arial,helvetica]Windows Server* 2003, Windows Server* 2003 Standard Edition, Windows* 2000, Windows* 2000 Advanced Server, Windows* 2000 Server, Windows* XP Home Edition, Windows* XP Media Center Edition, Windows* XP Professional, Windows* XP Starter Edition, Windows* XP Tablet PC Edition


КЛИК НА СЛЕДНОТО

http://downloadcenter.intel.com/license_agr.aspx?url=/4275/a08/PRO2KXP_v14_0.exe&ProductID=871&agr=Y&sType=&PrdMap=&DwnldId=4275&strOSs=All&OSFullName=All+Operating+Systems&lang=eng
[/FONT]
 

Unknown Artist

I reject your reality and substitute my own.
Член од
16 ноември 2007
Мислења
322
Поени од реакции
15
Луѓе, ке може ли некој да ми го објасни следново...

Кога одам да измерам брзина на нет, ако не мрдам со маусот ми отчитува 1.5 до 2.0... а ако почнам да “шарам“ по екран брзината скока на 4.5.

Што е финтата?

Значи тоа се дешава ако идам преку Експлорерот. Ако мерам преку Мозилата ондак си отчитува 4.5 без мрдање на маус, најнормално. А ако мерам преку Опера, отчитува околу 2.2 и ни мрдање со маусот не помага.

???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom