Дали годините се пресудни за пријателство?

Antagonist

Systematic Victory
Член од
7 април 2007
Мислења
842
Поени од реакции
41
Па ние сме луѓе без предрасуди:wink:
ПА ни јас не сум со предрасуди...судам откако ќе видам, а не пред тоа... а ако нешто направам претходно тоа ќе биде само претпоставка :wink:
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
ПА ни јас не сум со предрасуди...судам откако ќе видам, а не пред тоа... а ако нешто направам претходно тоа ќе биде само претпоставка :wink:
Ти пресуди потоа...ама тоа нека не ти биде предрасуда за да не направиш муабет :)
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
не!се дружам со луѓе кои се помали и поголеми од мене!па нели е глупаво ако со некого ти оди дружењето да речеш:е не ти си 6-7 години постар од мене и нема да се дружам со тебе!глупости!
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Како што го вртите тука муабетот...тогаш ни годините ни расата ни полот ни видот,...па немора ни да е жива материја за да ни биде пријател....може да ни биде пријател некое куче , маче, змија, бубашваба ,крокодил , мобилен телефон..., книга..., плишено меченце, па може да другарувате и со драбулиите што си ве наоѓаат по џебовите

Ти па, ти..ако не се исконтриш не си жив. :)

И зошто да не ни биди пријател куче, крокодилче, телефонче..
Јас на пример без моето плишано мече не можам да спијам, и то ми е дел од животот. Исто како другарче. :)

Озбилно, ај кажи зошто да не се дружиш со личност која е баги поголема од тебе?
 

Antagonist

Systematic Victory
Член од
7 април 2007
Мислења
842
Поени од реакции
41
Ти пресуди потоа...ама тоа нека не ти биде предрасуда за да не направиш муабет :)
Следниот пат кога ќе видам бубашваба нема да имам предрасуди да и направам муабет :baeh:...по претпоставка ќе почнам да ја пцујам за кратко време и ќе ја отепам:wink:
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Следниот пат кога ќе видам бубашваба нема да имам предрасуди да и направам муабет :baeh:...по претпоставка ќе почнам да ја пцујам за кратко време и ќе ја отепам:wink:
Па би можел, кажи и дека е смрдлива и гнасна и фрли ја надвор..не мора да ја отепуваш:baeh:
 

Antagonist

Systematic Victory
Член од
7 април 2007
Мислења
842
Поени од реакции
41
Ти па, ти..ако не се исконтриш не си жив. :)

И зошто да не ни биди пријател куче, крокодилче, телефонче..
Јас на пример без моето плишано мече не можам да спијам, и то ми е дел од животот. Исто како другарче. :)

Озбилно, ај кажи зошто да не се дружиш со личност која е баги поголема од тебе?

не контрам...него ги откривам аспектите за кои често заборавате да ги разгледате....:wink:
И ако сакаш прочитај ми го уште еднаш краткиот пост кај што во две реченици се изјаснувам што мислам за муабетов....ама еве поопширно....што муабет ќе вртам со некој бајаги постар....кое пријателство е тоа, кога ја ќе му зборам за сите тие работи преку кои тој веќе прошол... какова слика ќе има тој за мене?!?!!

а ти уште еднаш рамисли за ова што претходно го кажав
Годините имаат влијание на развојот на личноста ...
во различен период се наоѓаме во различен стадиум од развојот.....
А луѓето си се бираат по паметот.....:)....(ова не е секогаш точно , ама важи за добар дел)
и не реков дека неможе да ти биде пријател крокодил...дај пак прочитај...
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Озбилно, ај кажи зошто да не се дружиш со личност која е баги поголема од тебе?
Тамарче, кои заеднички интереси може да има некое девојче на 15 години и девојка на 30 години? Што би ги зближило толку многу?

ама тоа повеќе важи за повозрастни луѓе а не за тинејџери.во тие години се живее многу динамично и им требаат соодветни на години пријатели за да можат максимално да ги изживеат работите.
Биљанамк убаво си кажа, за повозрасните луѓе и не се гледа некоја разлика меѓу годините, но кај младите да. Пријател може да ми биде некој без разлика на години, али за другарка преферирам некоја која ќе има приближно години како и мене.
 

Antagonist

Systematic Victory
Член од
7 април 2007
Мислења
842
Поени од реакции
41
Тамарче, кои заеднички интереси може да има некое девојче на 15 години и девојка на 30 години? Што би ги зближило толку многу?
Јас знам , јас јас.....ако и двете се ретардирани....погодив:):toe:
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Тамарче, кои заеднички интереси може да има некое девојче на 15 години и девојка на 30 години? Што би ги зближило толку многу?

Биљанамк убаво си кажа, за повозрасните луѓе и не се гледа некоја разлика меѓу годините, но кај младите да. Пријател може да ми биде некој без разлика на години, али за другарка преферирам некоја која ќе има приближно години како и мене.
Па, едната ќе ја советува другата..Другата ќе и помага во врска со некој работи..Ќе одат на кафе, ќе шетат низ продавници, ќе се смејат, ќе си кажват работи.Ќе бидат една покрај друга кога на едната од нив и е тешко, таа другата ќе ја теши.
Шо сакаш друго да ти кажам?

Јас знам , јас јас.....ако и двете се ретардирани....погодив:):toe:
Оф колку смешнооо.
 

Antagonist

Systematic Victory
Член од
7 април 2007
Мислења
842
Поени од реакции
41
Па, едната ќе ја советува другата..Другата ќе и помага во врска со некој работи..Ќе одат на кафе, ќе шетат низ продавници, ќе се смејат, ќе си кажват работи.Ќе бидат една покрај друга кога на едната од нив и е тешко, таа другата ќе ја теши.
Шо сакаш друго да ти кажам?

Оф колку смешнооо.
Ај ќе бидам сериозен ....Ти си имала ваква другарка....и кажи ми дали ти на 30 гидини ќе шеташ со некое 15 годишно девојче по продавници и ќе одиш по кафиња.....мислам со овој памет сега....ќе ми кажеш ДА, ама тогаш да те видам....освен ако си останеш пак со истиот памет како сега...
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Ај ќе бидам сериозен ....Ти си имала ваква другарка....и кажи ми дали ти на 30 гидини ќе шеташ со некое 15 годишно девојче по продавници и ќе одиш по кафиња.....мислам со овој памет сега....ќе ми кажеш ДА, ама тогаш да те видам....освен ако си останеш пак со истиот памет како сега...
Ај кажи шо ти значат болдираните реченици. Ми мириса на навреда, а та миризба не ја поднесвам јас!
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Бар за мене не се... Можам да се дружам и со постари и со помлади од мене. Но сепак во одредени граници, и одредено време.
 

Antagonist

Systematic Victory
Член од
7 април 2007
Мислења
842
Поени од реакции
41
Ај кажи шо ти значат болдираните реченици. Ми мириса на навреда, а та миризба не ја поднесвам јас!
нека не ти мириса на навреда.....сфати си го објективно ...и биди реална...ама, неможеш да се мериш со паметот на некој што е постар од тебе (зборам за голема разлика, не за неколку години)....се разбира ако имаш слично ниво на IQ со тој што треба да се споредиш...нормално дека со некој глпак па и 200 години да има а ти 12 , пак ќе бидеш попаметна ....а факт е дека луѓето по паметот си се бираат....освен ако не е од некоја материјална корист или со некоја подмолна умисла

и не се навредувај, немам таква намера.....ниту пак ќе ти го ставам паметот на кантар и да ти судам....не сакам ни мене тоа некој да ми го прави...:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom