Факултет за Електротехника и информациски технологии

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Лошковска е типичен пример за оксиморон. :)

Ми има предавано по еден предмет (засега), и ништо лошо не видов од неа...
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Книгата ја имав од татко ми од раните 70ти години :) А да бабичката лаже, не да лаже суши :) :) :) Ако ја погледнеш скриптата ке видиш дека дава својство или теорема па после тоа пишува ДОКАЗ: и нема доказ а бидете сигурни дека без доказаи кај бабата тешко се положува (да не бидам многу груб ама не се положува). Значи мене колку шо ме држи меморија прво прашање ми беше Векторски производ (и тука мора да напишиш се, буквално се за тоа теореми и докази на теореми, својстав и докази на својствата. . . ), па поставува некој си задачи кои ги знаат само оние што ја прашале на консултации како се решава итн. Сума сумарум незгодна е ама се положува и СОВЕТ МОЈ ТИ Е: Положи на колоквиуми пошто на испит се жалеа било премногу тешко :S


Фала за советот и значи треба да се снаоѓам за доказиве ццц... Ко преживи причаче!!! :smir:
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.255
Поени од реакции
2.241
Како беше урл-то до јаху групата на факултетот, не го запишав???
 

Mainframe

Mr.Goodkat
Член од
14 јануари 2008
Мислења
336
Поени од реакции
30
Тоа професорката со застои во ЕКГ-то (читај, Верка - физика) малку погласно да збори и се ќе биде таман. Седиш и само гледаш како отвара уста и од време на време до тебе доаѓа некој звучен бран... ама многу ретко...
Кратко и јасно : не оди на предавања. Единствено нешто шо може да изгубиш е да не земеш семинарска, ама се живее и без неа.
 
Член од
14 јуни 2007
Мислења
105
Поени од реакции
6
Дали ова значи дека треба и дополнителна литература да си консултираме (за линеарни трансформации) освен нејзината скрипта?
И стварно,нема воопшто докази..:nesvest:
Мене она не ми држеше линеарни трансформации (бучковкса ми беше) али ако нема докази во скриптата нејзина тогаш бидете сигурни дека или треба да црнчите на час кај неа и да препишувате докази или ке копирате од некој шо седи или (како што јас правев) ке си консултирате правви книги :)
 

korun

lame
Член од
21 октомври 2007
Мислења
389
Поени од реакции
28
Шо книги и збирки се препорачливи за Математика 1 кај Боро Пиперевски освен неговава книга во електронски издание?
 

BoogieMan

#%$!
Член од
24 август 2006
Мислења
364
Поени од реакции
19
Шо книги и збирки се препорачливи за Математика 1 кај Боро Пиперевски освен неговава книга во електронски издание?
Класика на електро ти се Демидович, Миличич и Шапкарев, од тие 3 одбери една, плус земи ја збирката решени испитни и немаш гајле кој и да ти предава (сем Јолеска-Тунеска...она е као факултет у факултет)
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Шо книги и збирки се препорачливи за Математика 1 кај Боро Пиперевски освен неговава книга во електронски издание?
Доволно е да ги поминиш сите испитни и задачите шо ги имат во скриптата кај Зајкова-Санева. Во математика 1 не се потребни никакви дополнителни збирки, пошо сите финти на задачи се во овие шо ги спомнав. Ама, ако не се осеќаш доволно спремен, фати нешто дополнително...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Класика на електро ти се Демидович, Миличич и Шапкарев, од тие 3 одбери една, плус земи ја збирката решени испитни и немаш гајле кој и да ти предава (сем Јолеска-Тунеска...она е као факултет у факултет)
Јас би рекла универзитет во факултет :icon_lol: Иначе трудна е или онака си е дебела? :/
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.103
Поени од реакции
5.759
Јас би рекла универзитет во факултет :icon_lol: Иначе трудна е или онака си е дебела? :/
Паааа, се породи во Август, така да сеа би требало да има некои белези од тоа, али сигурно ќе се опраи :)
 
Член од
28 октомври 2008
Мислења
74
Поени од реакции
1
вака да прашам за овој влезниот колквиум физика како е велат сите поминувале...? и за бучковска кој имал од неам математика 1 дали и е добра скриптата?
 

AleksandarT

Reckless
Член од
16 ноември 2005
Мислења
180
Поени од реакции
9
некој да не има информации кога ќе се објават списоците ики1 и ики2?
 
Член од
13 јуни 2008
Мислења
92
Поени од реакции
0
може некој да ми каже кои збирки ми се потребни за математика 1 кај марија кујунџиева?!
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Класика на електро ти се Демидович, Миличич и Шапкарев, од тие 3 одбери една, плус земи ја збирката решени испитни и немаш гајле кој и да ти предава (сем Јолеска-Тунеска...она е као факултет у факултет)
мене ми е јолеска тунеска асистент...
any advice?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom