Што мислите за Jaнко и емисијата "Јади Бурек"?

Iori Yagami

What the fuck is WTF?!
Член од
7 мај 2008
Мислења
146
Поени од реакции
9
Luge Janko e zakon tip, on da se kandidira za pretsedatel odma glasam za nego. E sega emisijata mu e onaka, ama zatoa na radio parce pravese. Pogotovo mi se svigase koga vodese fudbal, auuuu gazenje e toa.
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Има едно известување од блогот на Јанко и гласи вака

ИЗВЕСТУВАЊЕ


Сакам да ја информирам јавноста и сите заинтересирани дека повеќе не сум дел од Скај Нет Телевизија и продуцентот Арт Улица 26. Веќе некое време време сум слободен од сите обврски кон овие два досегашни партнери и во овој миг разгледувам повеќе понуди од други телевизии и продукции кои ми пристигнаа.
Мојата одлука каде ќе продолжам, ќе ја соопштам наскоро.
Сакам јавно да им се заблагодарам на досегашната соработка на Скај Нет Телевизија и продукцијата Арт Улица 26. Беше вистинска привилегија да соработувам со Вас и ми беше вистинско задоволство, не само професионлано, овие изминати години во реализацијата на мојата емисија Јади Бурек.
Ви благодарам и ви посакувам успех во понатамошната работа.
Јанко Илковски

www.jadiburek.blog.com.mk
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
А колку само зборвеше пред некој месец дека никогаш нема да ја напуштел Скај-нет,демек да се вдомел во некоја телевизија како Лари Кинг на Си-Ен-Ен.:pos2:
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Јанко во Наша ТВ

НАША ТВ


И конечно, после се, одлучив да емисијата Јади Бурек ја преселам на новата национална и сателитска телевизија НАША ТВ . Им благодарам на сите кои ме поканија на нивните телевизии што ми престаавува огромна чест, но мојот избор е НАША ТВ и мислам дека ќе имаме успешна и долготрајна соработка.​


hint: - НАША ТВ во моментов се емитува на 55 канал на Телекабел - c55 ако бирате мануелно.
До понеделник ќе бидеме и на Кабел тел

www.jadiburek.blog.com.mk


Која е па сега таа наша ТВ, ако некој знае?
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Овој го избркале и од скајнет изгледа...само будала оди од подобра во полоша телевизија......канал5-па скај нет-па некоја си наша тв- па улица:pos2:
 

Пики

amazing happens
Член од
10 март 2007
Мислења
1.923
Поени од реакции
37
Овој го избркале и од скајнет изгледа...само будала оди од подобра во полоша телевизија......канал5-па скај нет-па некоја си наша тв- па улица:pos2:
така тоа иде :kesa:
 
F

fantomX

Гостин
Наша ТВ е сателитска и кабелска телевизија, поточно Скај Нет само шо нема да е локална сеа.

Во медиумскиот простор, експериментално, почна да зрачи нова телевизиска фреквенција - НАША ТВ. Се работи за национална и сателитска телевизија, која е продукциски континуитет на маркетинг агенцијата АРТ УЛИЦА 26 за програмата на скопската телевизија Скај Нет. Поточно, во 100 проценти, програмата која се емитуваше на Скај Нет, од сега се емитува на фреквенцијата на НАША ТВ. Бидејќи се работи за сателитска телевизија, до граѓаните од целата земја, стигнува преку кабелските оператори.

Целокупната екипа, која стоеше зад програмата на локалната Скај Нет, сега ја подготвува програмата на НАША ТВ. Вклучително и Јанко Илковски и неговиот познат проект „Јади бурек“, кој од среда, 3 септември, 2008 година, ја започна новата сезона на „Јади бурек“, во ново студио, со ист концепт, со нова сценографија, секако продукциски збогатен, и во ист термин - секој работен ден, во 22:22 часот. Фреквенцијата на која се емитува НАША ТВ е определена од кабелскиот оператор, кој ја пренесува. Преку кабелскиот оператор ТЕЛЕКАБЕЛ, НАША ТВ во Скопје е на фреквенцијата C 55, во Битола - S 25, во Штип - C 58 и во Струмица - S 31.

Во програмската шема на НАША ТВ се и: „Македониум“ на Марина Дојчиновска, програмскиот концепт „Кажи и направи нешто добро за Македонија“, отворената програма „Ало Скопје“ што го вклучува проектот „Го сакам Скопје“, сатиричниот коментар „Вести“, информативно-едукативниот концепт „За бизнисот“, видео-есејот „За балансот“, атрактивните видеа „Фото бекстејџ“, репортажи, документарни филмови, концерти, македонските играни филмови...
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
aбе се што одеше на СКАЈ НЕТ оди сега на НАША тв...се е префрлено
а скај нет си остана без ништо, баш погледнете, 24 часа даваат само странска музика, некои непознати концерти и настапи
 
F

fantomX

Гостин
Наша ТВ = Скај Нет
Само шо сега можи да се гледа и на сателит - и на кабловските низ земјава.

Плус и Алфа е на сателит од денеска.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
epa kako togas samo JANKO znaci ke ide na satelit, nakablovska znaci samo? UBAVo si pisal deka ja napusta SKAJ NET, a Nasa TV ja nema vaka, ja ima samo na kablovska
 

Kajgana Shop

На врв Bottom