ДУИ нема да го почитува законот!

Статус
Затворена за нови мислења.
B

Borg_Drone

Гостин
site devojki sto rabotat po noknite klubovi vo tetovsko i posiroko se makedonki .studentkite se ebat za pari niz sk za 1000 den ako imas zelba ke te odnesam da vidis ..ete kakvi se makedonskite devojcinja ..a da ne zboruvam za spozorusite sto gi ima vo golem broj :helou:
Ехх сега и ти постои телевизија слушам барем вести ако ништо друго бугарки и албанки има само:helou:.....

Или и ти како Агим Красниќи она на Еднооки знаеш...

"Кој ја не знам ништо":smir:
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
Е аман бе не сум слушнал досега дека македонките сакале кабриолети....

Имам слушано дека Албанци им завидувале на македонките зошто македонките живеат во 21 век и не се прават како булите....


Но од друга страна македонките не сакаат албанци зошто смрдат на овца и на лој и од проста причина не ги сакаат зошто се грди муслимани..

Како да се правени со травестит па затоа така на секој албанец му се испружени забите и одвоени(башка пожутени) како спојлери......


Имам слушано дека Албанците мастурбираат на македонките зошто не можат да мастурбираат на булите зошто булите се завиткани како мумии и на +40...


Така да можеш да си сонуваш ама тешко некогаш дека ќе се случи тоа..

Барем зборувам за сестра ми

Него да не те правеле тебе со травестит па така ти се испружани забите однапред како спојлери(како и 99,9% од албанците) :)
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
Ne si normalen Brat ....Da ti kazam te citam i zakluciv deka si vo Pravo :)
Abe gradzani na republika Skopje(poso na predhodnive postovi taka pisaa)
Ako sakate vie da se prispoete na taa vasa imaginarana drzava vazi be nema gajle ama prvin da vi otseceme sve (posto druga drzava ke bidete) Patna,mrezna,strujna,vodna,telekomunikaciska,...itn... Infrastruktura i albanija ili kosovo neka vi go pruzi toa i onaka den denes uste imaat restrikcii na struja voda....imajte si gi togas site site uslovi za neoliticko kameno doba i zivejte si go zivotot koj go posakuvate.Za policija stavete si ja uck da ve cuva, komandanti neka ve vodat u evropa(ako evropa ne ve saka VOJNA ebate so moze drugo napadnete ja evropa)Posle toa zalete se kaj vasite braka USA (poso i onka im go velicite znameto pocnavte i na bluzi da go nosite )i furajte od kaj da znate so vakvite tehnologii kako sto se denes moze i vie za edno 200 god da se vratite vo denesno realno vreme odnosno da ispadnete od kameno doba.... Ete kako se slagam jas da se otcepite.......
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
203
Поени од реакции
0
Ехх сега и ти постои телевизија слушам барем вести ако ништо друго бугарки и албанки има само:helou:.....

Или и ти како Агим Красниќи она на Еднооки знаеш...

"Кој ја не знам ништо":smir:
Mnogu se glupiras.. ela pa da se uveris zosto nemozes da sfatis koga srbinkite veke ne molat kamo li makedonkite ne go kazuvam ova za da te navredam tebe ili nesto drugo ali jebiga Ljep kao italianac jebash ko Albanec srbite ne go rekle toa dazbe :)
 
B

Borg_Drone

Гостин
Mnogu se glupiras.. ela pa da se uveris zosto nemozes da sfatis koga srbinkite veke ne molat kamo li makedonkite ne go kazuvam ova za da te navredam tebe ili nesto drugo ali jebiga Ljep kao italianac jebash ko Albanec srbite ne go rekle toa dazbe :)
Да ама тоа го рекле србинките, не го рекле македонките така:wink::helou:.

Значи на србите продавај им ги тие фори по нивните форуми.Јас колку што знам сум македонец....

Како и да е ова првпат го слушам од тебе па ништо чудно и ти да си авторот на тоа...

Ама реков дури и да го рекле тоа србинките што има везе не го рекле македонките:wink::helou:....

Али сум слушал и нешто друго викаа србите на Косово...

Чути,чути албо убит чу те ја знаш ли ону нашу стиже војводаааа:wink:

Додуша има телевизија не ми се лути тоа го имам слушано по телевизиите што да правам:)
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
ЕЕЕЕЕЕЕј па што ви е бре луге, не можете нормално да си дискутирате на темава.Што е ова мајки,шајки ебење.

Е сеа да му одговорам на Блади албоз . Со Рамковниот договор ние иѕгубивме во тоа што Уставот беше сменет спротивно на волјата на државата и насилно.Со нова измена на Уставот не се согласувам се додека некој од вас точно не каже кој член од Уставот треба да се смени, зашто треба да се смени и на кој начин тој член го дискриминира Албанското малцинство. Плус вие очигледно не сте свесни колку честото менувањ на Уставот може да донесе политичка криѕза и непочитување на правото.
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Морам да дополнам во врка со непочитувањето на законот. Што би било кога секој човек на кој не му одговара еден закон не го почитува истиот????? Хаос!!!!!!!Ain' gonna happen!!!!
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
Mnogu se glupiras.. ela pa da se uveris zosto nemozes da sfatis koga srbinkite veke ne molat kamo li makedonkite ne go kazuvam ova za da te navredam tebe ili nesto drugo ali jebiga Ljep kao italianac jebash ko Albanec srbite ne go rekle toa dazbe :)
:pos2: abe priznaj kakvi se albankite a:) da vidis samo sto pravat na fakultet:) ej beee rasturaaaa more beee shkndijaaa:)):pos2: heheh odi najdis tatistika za poslednive godini ke vidis kolku abortusi napravile albankite:) a ako ne napravile mora da ga zema inace kurshumot go jade:pos2: :pos2:
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Добро бе, сега ќе се препуцавате чии жени повеќе ебат, бог да чува :nesum:!!!

Каде има сиромаштија има повеќе проституција, па Света Албанка и Света Македонка да се викаат.

А и темата не е ебачките навики на македонската женска популација туку нешто сосема друго.
 
Член од
7 ноември 2007
Мислења
994
Поени од реакции
9
ЕЕЕЕЕЕЕј па што ви е бре луге, не можете нормално да си дискутирате на темава.Што е ова мајки,шајки ебење.

Е сеа да му одговорам на Блади албоз . Со Рамковниот договор ние иѕгубивме во тоа што Уставот беше сменет спротивно на волјата на државата и насилно.Со нова измена на Уставот не се согласувам се додека некој од вас точно не каже кој член од Уставот треба да се смени, зашто треба да се смени и на кој начин тој член го дискриминира Албанското малцинство. Плус вие очигледно не сте свесни колку честото менувањ на Уставот може да донесе политичка криѕза и непочитување на правото.
Pravnice,ajde prvo srekna nova Jas od tebe barav da mi kazesh koi zakoni ne da mi zboruvash generalno znaci da citirash zakoni od ustavot pa da debatirame.Ramkovniot Dogovor mislam deka ne treba da se diskutira za toa poveke zoshto eve na presret ni dojde Majskiot Dogovor.A plus i vie ne ste svesni deka se dodeka se praite fraeri deka samo vie ste drzavotvoren narod sekogash ke ima obidi za menuvanje na ova mislenje i toa ne znaci kako vo 2001 mozebi so drugi metodi.

A ti pred da me prashuvash mene podobro e sam da citirash kako shto rekov nekoi ustavni reshenija poshto si pravnik verovatno i mozeb znaesh podeetalno neli
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
A plus i vie ne ste svesni deka se dodeka se praite fraeri deka samo vie ste drzavotvoren narod sekogash ke ima obidi za menuvanje na ova mislenje i toa ne znaci kako vo 2001 mozebi so drugi metodi.
Жити се, 2001 беше за тоа Албанците да станат подеднакво држатворен народ? И врапците знаат за што беше 2001. Да ги потрошевте милионите од купените мини, пушки, платени војници од странство на инвестиции во Македонија (ете фирми од Албанци, ете подобар углед, ете подобра економија, ете подобар соживот) вие ги извадивте “картите“ за големи држави.

ДУИ се само куп планински луѓе кои кога им прдне каубојски го вртат револверот и претат.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.341
Поени од реакции
5.500
Жити се, 2001 беше за тоа Албанците да станат подеднакво држатворен народ? И врапците знаат за што беше 2001. Да ги потрошевте милионите од купените мини, пушки, платени војници од странство на инвестиции во Македонија (ете фирми од Албанци, ете подобар углед, ете подобра економија, ете подобар соживот) вие ги извадивте “картите“ за големи држави.

ДУИ се само куп планински луѓе кои кога им прдне каубојски го вртат револверот и претат.
Albanskata polozba vo MK bese vo mnogu losa pozicija, ne moznosta da se studira na majcin jazik, nemoznosta za vrabotuvanje vo drzavnite institucii, i site nepravdi sto im se nanesuvaa na albancite vo site strani , nivnite pari odea za izgradba na drugiot del na drzavata, albancite moraa sami da izgradat ucilista, ulici, kanalizcija, vodovod, ima slucaevi koga vo nekoe selo se naogja vestacko ezero, od toa ezero se snabduvaat makedonskite sela so voda, no ne i seloto vo koe sto se naogja ezeroto (albansko selo) , kako samo mozea voda da im nosat na selata 20 kilometri daleku od branata , a na onie sto ziveat najblisku do taa brana nemat cista voda.
Kako e mozno parlamentot da izglasi zakon za upotreba na zname , i sega ke im tekne na onie od ustaven sud da velat deka ne moze da se sprovede toj zakon , zatoa sto bil protivustaven, so koj li ustav se sluzat tie sudii , od 1991 ?
 
Член од
16 август 2007
Мислења
158
Поени од реакции
0
Likovskoto ezero go snabduva celo Kumanovo so voda, a samoto selo se snabduva od bunari, t.e. seloto ne zima voda od ezeroto koe se naoga na samoto selo. E toa drugari ako ne e diskriminacija , ne znam sto drugo e. Ama jebiga , izlgeda ke treba da se slucat uste 15 vojni pa da sfatite, inace na drug nacin tesko.
 
Член од
7 ноември 2007
Мислења
994
Поени од реакции
9
N e treba vojna mislam deka treba da mu se dava shansa na mirot.Koga velam shansa mislam na toa site da sme ednakvi vo kukata a ne nekoj corbaxhija a nekoj drug sluga.taka ne odi site sme svesni do kade otidoa rabotite poradi toa shto eden narod se smetashe sebesi za corbaxhija a drugiot celo vreme go gazeshe.Ako ima nekoj koj ne razbral do sega zalam za nego
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
Koga velam shansa mislam na toa site da sme ednakvi vo kukata a ne nekoj corbaxhija a nekoj drug sluga.
Дали си ти сериозен..во која земја живееш???жими се со бугариве ко брака да сте

јазик, основно, средно, вискоко, вера, градоначалници професори, три партии во собрание, телевизии колку ги има???? не се лупај од земја...

целата војна беше љубчо ахмети експеримент..без амин од сад не им помина..и на албанците и на македонците им е јасно дека освен што пари се украдоа и фотељи се пополниа ништо не се доби..само гробови на двете страни
 
Член од
16 август 2007
Мислења
158
Поени од реакции
0
Дали си ти сериозен..во која земја живееш???жими се со бугариве ко брака да сте

јазик, основно, средно, вискоко, вера, градоначалници професори, три партии во собрание, телевизии колку ги има???? не се лупај од земја...

целата војна беше љубчо ахмети експеримент..без амин од сад не им помина..и на албанците и на македонците им е јасно дека освен што пари се украдоа и фотељи се пополниа ништо не се доби..само гробови на двете страни
"јазик, основно, средно, вискоко, вера, градоначалници професори, три партии во собрание, телевизии" da, ama voda ne. Em te ebe em te pravi budala. E tesko veke so taa filozofija. Drugi vreminja sleduvaat, sakaj slozi se sakaj ne, ako ne sakas togas eve ti ja Bugarija ke te primat so siroko otvoreni race, a nema ni tesko da ti bide da "promenis" identitet, ima iljadnici slucai sto ukazuvaat na toa.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom