Хипхоп културата надвор од нашите граници

Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
cccc deniro - bog je moj sudja (only god can judge me)
- instrumentalka ta kradena od Dead Prez ????kako moze toa be ccc.....
scenite i stilot na spotot e kradeno od 2pac Keep Ya Head Up i dr spotovi....aaa e posle mozam li ova da go sporedam so TRAM!!!!!ne be ne me zezaj molam ti i daj slusaj pook rap.Se gleda deka slusas amateri a iako postues dobar rap...Postuvas dobro a slusas amateri (aj barem da se trudea so originalen stil i idea ama ova e SHIT izvini vaka.....moram taka da kazam.... a i ne e toa samo moe mislenje ima pod klipot i drugi komentari koi se poklapaat so meoto mislenje....)
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
lele brat stvarno me razocara so ova....aj be molam te...ej si mislev deka ima nesto uf ebago....abe produkciski,liri4ki,stilski,spotovi-reziserski u nieden pogled ne mozam da sporedam so Tram ccc...ovoj pat stvarno se uveriv deka Tram stvarno se TRUE RAP stvar....gi imam tie struka demian oneya i taj shit,nikogas ne sum gi slusal samo taka mi stojat....i sega koga gi preslusav si vikam cekaj be da ne sum greska jas??mozno li e vakvo da cuvam u pcto.....
ne ne ne ne ne......Tram 11 ve sakam uh u pi4ku mater kolku se samo dobri ebati lirikaaaaaaaaaaaaaaaaaaa......slusaj gi moite 5 tributa za niv sekoj sekoj ama sekoj klip i sekoj stih u nego go slusaj i ke vides kolku ima (nemam zborovi kako da gi opisam aj ORIGINALNOST ako nisto drugo) u niv.......no comment
 

EVIL-B

Hip-Hop Legend
Член од
2 декември 2007
Мислења
357
Поени од реакции
4
http://rapidshare.com/files/79174236/Struka_-_Muzika_Iz_Podruma__2007__www.frikovi.com.rar

eve ti albumi i od Stoka ako tolku go slusas
http://rapidshare.com/files/79078163/Stoka_-_Kravlje_Ludilo__2006__www.frikovi.com.rar
http://rapidshare.com/files/78807745/Nered_I_Stoka_-_Spremi_Za_Rat_www.frikovi.com.rar

Jas ovie decki Gospoda gi slusam,ako mozis spusti i slusni
http://rapidshare.com/files/78465169/Gospoda_-_Realno_Gledano__2006__www.frikovi.com.rar

A ovaj tip De Niro mi e klasika...Best of the Balkan
http://rapidshare.com/files/78183457/Deniro__2007__www.frikovi.com.rar

Inaku da ti odgovoram slusav odamna Tram 11 dobri se,ama ne mi se po kef.De Niro i Struka mnogu pojke mi godat film a ne deka gi mrazam Hrvatite kako nacija.
p.s Kopiraj gi linkovite oti mozi da gi izbrisat moderatorive na forumot
Pozdrav
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
http://rapidshare.com/files/79174236/Struka_-_Muzika_Iz_Podruma__2007__www.frikovi.com.rar

eve ti albumi i od Stoka ako tolku go slusas
http://rapidshare.com/files/79078163/Stoka_-_Kravlje_Ludilo__2006__www.frikovi.com.rar
http://rapidshare.com/files/78807745/Nered_I_Stoka_-_Spremi_Za_Rat_www.frikovi.com.rar

Jas ovie decki Gospoda gi slusam,ako mozis spusti i slusni
http://rapidshare.com/files/78465169/Gospoda_-_Realno_Gledano__2006__www.frikovi.com.rar

A ovaj tip De Niro mi e klasika...Best of the Balkan
http://rapidshare.com/files/78183457/Deniro__2007__www.frikovi.com.rar

Inaku da ti odgovoram slusav odamna Tram 11 dobri se,ama ne mi se po kef.De Niro i Struka mnogu pojke mi godat film a ne deka gi mrazam Hrvatite kako nacija.
p.s Kopiraj gi linkovite oti mozi da gi izbrisat moderatorive na forumot
Pozdrav
oti ne si stal se vo edno eee ebago sega ke treba dva dena da gi simnuvam oti neli se ceka po saat ipol za 80 MB....ama aj ke zemam prvo...daj prvo kazi mi so e najdobro od se toa pa da simnam....aj brzo

Inaku ne rekov deka imas nesto protiv Hrvatite.Sakav da ti kazam dekaa iako poteknuvam od srbsko semejstvo kade Hravtite ne se sakaat nogu sepak sum izlegol so svoj stav na koj najmnogu vlijaele Tram....\
aj odgovori na ona gore dodeka nesto pravam zatebe tuka,ke vidis vo prodolzenie poposle,za nekoj saat vreme.....

Hahaaaaaa brat 4uj go ova haha ova e po tvoj stil nezto za pi4inja....haha ajde simni gi i slusaj vnimatelno haha
lele ke se smees hh kolku e luda pesnata...pa posle kazi mi za originalnosta i pisi mi dali oseti erekcija hahahah...toa e pesna za hrvatskite estradni zvezdi ;-)

http://rapidshare.com/files/101338033/Tram_11_-_Mokri_snovi.rar.html
 

EVIL-B

Hip-Hop Legend
Член од
2 декември 2007
Мислења
357
Поени од реакции
4
Prviot link e od Struka spremen album se vika Muzika iz podruma 2007 e izdaden.Jas sekoj den go vrtam doma liricki i mnogu silen i flow spremno i unikatno ima coekot.
Gospoda ti se stirkno ulica stil so ne veruvam deka ke ti se sviga.
Stoka veke si go slusal mene ne mi se sviga ama radi tebe go staviv.
Spusti go De Niro da vidis so e album,iskreno tipot ne e za na video nema harizma ali kakva lirika ima kopileto alal da mu e.
E sega ti spusti so sakas.I ne mozev da gi stavam site zaedno oti jas ne gi uploadirav samo prezedov linkovi od edna strana i ti gi prativ.
Ako spustis i slusnis nekoe albumce pisi da vidam kako si gi procenil
Pozdrav
 

EVIL-B

Hip-Hop Legend
Член од
2 декември 2007
Мислења
357
Поени од реакции
4
Ja slusnav Mokri Snovi,ama iskreno ic ne mi napraj kef.
Neznam zosto ali Target nekako ne go biva na komercijalen ritam ili jas sum naucen da go slusam na socijalni temi neznam so e rabotata.
I so ti bese muabetot za toa so erekcijata demek jas pravam po komercijalni ritmovi za zenska da si fatam a?
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
Uzivaj si ti...ima mene koja da mi pomaga za erekcija,nego da ti objasnam jas do sega samo edna takva pesna imam snimeno onaka za majtap so eden drugar i za sreka super ispadna i bese prifatena i vrtena po doma i po telefoni.
I aj prati toa sto napisa pogore deka si go spremal za mene.
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
Ja slusnav Mokri Snovi,ama iskreno ic ne mi napraj kef.
Neznam zosto ali Target nekako ne go biva na komercijalen ritam ili jas sum naucen da go slusam na socijalni temi neznam so e rabotata.
I so ti bese muabetot za toa so erekcijata demek jas pravam po komercijalni ritmovi za zenska da si fatam a?
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
Uzivaj si ti...ima mene koja da mi pomaga za erekcija,nego da ti objasnam jas do sega samo edna takva pesna imam snimeno onaka za majtap so eden drugar i za sreka super ispadna i bese prifatena i vrtena po doma i po telefoni.
I aj prati toa sto napisa pogore deka si go spremal za mene.
Aman be brat...oh lele kako be taka.Prvo Mokre Snove ne e komercijalen bit ja ne mozamda vidam kade vide komercijalen bit ti vo taa pesna,koga ni samata lirika vo nea ne e komercijalna.A za erekcijata se zezav oti i samiot cu deka pesnata e posvtena za Hrvatskite Estradni Zvezdi od estradniot pol.Toa mi bese mislata a ne da masturbiras na pesnata.Celta na Target mu bese da se zeza so Zvezdite oti zigurno gi znaes i Severina i Alka Vujaca i Viktorija i drugi,toa se se jaki pi4inja neli??
I ne znam kako ne ti se dopadna pesnata hahahah male pesnata e supeeer.I pak ne si me svatil,pravam komercijalni bitovi za zenska da si fatam.CC abe toti ne razmislis prvo pred da pisis.Eve sam si akza deka pravis komercijalna muzika.A sto znaci toa.Muzika za reklama i muzika za profit.A so toa si se odrodil od osnovnata poraka na rapot.Deka ne e stvoren za reklama i profit.Tuku od du6a za du6a,od srce za srce...Aj brat pred da pisis postovi prvo 3 pati razmisli pa pisi.I koga ti prakam muzika ne i ja meni celta i porakata.Vo mokre snove nema ni tro6ka komercijalno ni6to.Ba6 e super.I ne sum cul taka ubavo napi6an tekst i pesna so takva tema.Hahah isto kao sega ti sega bi napi6al ne6to takvo za Karolina Go4eva,Kaliopi,Dani,Elena Ristevska i bla bla nekoi drugi makedonski pi4ici...
E 6to misle6 li nema da bide hit??Ono na Masakarot za Travata be6e hit a ne pak takvo ne6to hahaha...a ovoj deniro samo malku e podobar od Wigga.Mu go simnav albumo.Ni6to ne mi se dpoada.Ni6to....premnogu po4etni4ki a ima ima textovi ne e tolku lo6o.Ama sepak eheee ima u6te mnogu da raboti i u4i.Ako ni6to drugo sporedi go barem so Saf,RNS,Djaka i tie faci.Mislam deka ne e sporedlivo,a posebno ne so RNS koj e sigurno pomlad od toj Deniro....

Ono po nekogas e dovolno samo na youtube. da gi procitas komentarite odozdole i sve ke ti biti jasno.Te napravi sporedba.
otidi vidi gi komentarite na Gospoda - Sampanjac a posle otidi gledajgi komentarite na Tram 11.....mislam deka toa e toa.
I sepak primetiv deka jas i ti sme na dve razlicni strani vo po4itta na stilovite taka da najubavo da ne se raspravame ja i ti.Oti non stop se raspravame.Jas ubavo pisav vo mojot post koj bese posveten na TRAM 11,mojot tribute oti veke ne postojat kako grupa.I seto moe mislenje tamu ne treba da go prifati nikoj ako nesaka.Jas go pisav toa oti veke na forumov ne se pisese nisto 3/4 dena i zatoa si rekov cekaj da napravam nesto za Tram oti si gi sakam mnogu.Ubavo pisav jas u onojpost...i mislam deka ne trebase da mi repliciras za koj e car.I ti da si si pisel nekoe post4e za tvoj omilen artist jas nemase da ti recam ej bate odi vidi koj e car,tuku ke ti recev odi slusni go voa i pisi mi kako ti se sviga.Mozebi ke se smeev tuka sam mozebi ne ama toa e moe li4no...taka da uzivaj.Ponekogas a mozebi vo poveketo slucai komentarite na mnozinstvoto masa koja ostava komentari pod klipovite na youtube kazuva sve...pozdrav
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.662
Поени од реакции
5.348
Конечно Пикисипи, научил дека постои и westside и во неговата Хип Хоп Теза, паапапапапаауууу,зорТ продукција,хип хоп мераклии на грчката телевизија А1..пушти нешто од N.W.A...Ова треба во историјата да се запиши...
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Цела емисија беше посветена за NWA
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
Конечно Пикисипи, научил дека постои и westside и во неговата Хип Хоп Теза, паапапапапаауууу,зорТ продукција,хип хоп мераклии на грчката телевизија А1..пушти нешто од N.W.A...Ова треба во историјата да се запиши...
a zosto vikas meraklii na grckata televizija?

Inaku ja ne gledam Teza Friteza oti mi e sranje taa emisija izkreno....nafuran Piki Cipiripi a iako go postuvam za Safizam...da ne e nekoja negova ironi4na izreka toa pogore??
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.662
Поени од реакции
5.348
Тоа е политика, не е рап:wink:
 

Wannabemceez

Welcome to my WORLD!
Член од
17 јули 2007
Мислења
909
Поени од реакции
20
E toa e sranje zimi sve...da meshash politika i vo rapot,a koga rapot e protiv politikata.I aj sea...kakvi sranja eeeeeeeejjjjjjjjj c c c c....
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.662
Поени од реакции
5.348
Wannabemceez, колку сакаш прави се (и да се правам) имун на сите дејствија што се случуваат во Македонија не можам во никој смисол да се оградам од политиката(барем во сегашниов период што врви нашата земја) зошто мојата иднина и идентитет зависи од тоа!Постои социјален рап, а во него итекако се твори за политиката..Рапот е се тоа што те окружува, се она што се случува околу тебе, што те задира тебе како личност и како творба...Моментално, проблемов со името барем мене ме погодува така да мислам дека тоа е од круцијално значење за оваа земја и нема бегање..Покруцијално од овие препирања на форумов кој е поголем рапер овде, кој е вистинскиот емсииии, кој ќе напиши подолг пост, кој ќе се надвисне како Бог на рапот,ама каде??РАПОТ Е ДА СЕ ИСКАЖЕШ ШТО ТИ ЛЕЖИ НА ДУША...И јас секогаш ќе кажувам, секаде, независно дали за тебе е срање или не...
 

Wannabemceez

Welcome to my WORLD!
Член од
17 јули 2007
Мислења
909
Поени од реакции
20
Ok.Nemam namera da se raspravam po forumi za gluposti i itn itn.Live you'r life...end of story!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom