Каков шампон користите?

Кој шампон е најдобар според вас?

  • Pantene

    Гласови: 48 17,3%
  • Subrina

    Гласови: 17 6,1%
  • L'oreal

    Гласови: 55 19,9%
  • Nivea

    Гласови: 114 41,2%
  • Palmolive

    Гласови: 43 15,5%

  • Вкупно гласачи
    277
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Користам NIVEA шампон за шатирана коса.
NIVEA регенмератор за шатирана коса.
И NIVEA маска за шатирана коса.
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
inace jas sum frizeka i mozam da vi ja preporacam firmata revlon professional ili subrina professional....dvete se dobri i imaat sekakvi kolekcii i za mrsna i za prvut,farbana,ostetena itn...samo da vi kazam deka ima golema razlika dali ke kupite proizvod za profesionalna upotreba t.e. od frizer ili od supermarket.
tie od supermarket(bez razlika dali e revlon,loreal,subrina,itn.)gi proizveduva druga firma samo so licenca za nivno ime i so pomal kvalitet od onie za vo salon...vo sekoj slucaj najubavo e vasiot frizer da vi ja oceni kosata i da vi preporaca sto e najdobro...pozdrav do site
Да,во право си.На фризер ми ја мијат косата со subrina professional и дома користам Субрина ама не го дава истиот ефект.Зато треба да почнам да си купвам од кај мојот фризер шампон,а не од супер маркет.И плус Нивеа или било кој друг шампон и општо марка не е истиот и кај нас и во странство.За нашиот пазар посебно се произведува,со помал квалитет.Ова од лично искуство.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Да,во право си.На фризер ми ја мијат косата со subrina professional и дома користам Субрина ама не го дава истиот ефект.Зато треба да почнам да си купвам од кај мојот фризер шампон,а не од супер маркет.И плус Нивеа или било кој друг шампон и општо марка не е истиот и кај нас и во странство.За нашиот пазар посебно се произведува,со помал квалитет.Ова од лично искуство.
А фризерот што мислиш од каде го набавува шампонот?
Разликата е во тоа што таму ти ја масираат главата, знаат како да го направат тоа, можеби количински ставаат помалку или повеќе. Загледај се како ја мие косата на некој и веднаш ќе приметиш разлика.

Инаку за Nivea конкретно. Точно е дека има и фалсификат, ама па кога купуваш прочитај каде е произведена. Сигурно дека ако не пишува земја на потекло Германија, нема да ја купам.:toe:
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
А фризерот што мислиш од каде го набавува шампонот?
Разликата е во тоа што таму ти ја масираат главата, знаат како да го направат тоа, можеби количински ставаат помалку или повеќе. Загледај се како ја мие косата на некој и веднаш ќе приметиш разлика.

Инаку за Nivea конкретно. Точно е дека има и фалсификат, ама па кога купуваш прочитај каде е произведена. Сигурно дека ако не пишува земја на потекло Германија, нема да ја купам.:toe:
Сто пати се имам загледано како ја мие косата,ама сепак има разлика во шампоните.Инаку кај нас тешко дека ќе најдиш Нивеа оргинал.Ко бев Германија користев само Нивеа и не можат да се споредат со овие овде.Плус кај нас цените на Нивеа се исти или поскапи.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
само Хед енд Шолдерс и ништо друго... колку да дигнам машки просек на темава :) :) :)
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Nivea za plava kosa :) Super samponche :D
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Сто пати се имам загледано како ја мие косата,ама сепак има разлика во шампоните.Инаку кај нас тешко дека ќе најдиш Нивеа оргинал.Ко бев Германија користев само Нивеа и не можат да се споредат со овие овде.Плус кај нас цените на Нивеа се исти или поскапи.
А ти сериозно мислиш дека таа го набавува шампонот од некоја друга земја???
Еве јас Nivea користам и ја купувам од Vero, истата е со таа што ја купив кога бев во странство. :toe:
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
А ти сериозно мислиш дека таа го набавува шампонот од некоја друга земја???
Еве јас Nivea користам и ја купувам од Vero, истата е со таа што ја купив кога бев во странство. :toe:
Вервај не се истите.Зависи од која земја си ја купила..сега ако си ја купила од Бугарија на пр. иста е ко кај нас.Ама Нивеата од Германија,нели од таму си е оргинал и Нивеа од Македонија има голема разлика.Две години таму користев цела колекција на Нивеа и е друга.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Вервај не се истите.Зависи од која земја си ја купила..сега ако си ја купила од Бугарија на пр. иста е ко кај нас.Ама Нивеата од Германија,нели од таму си е оргинал и Нивеа од Македонија има голема разлика.Две години таму користев цела колекција на Нивеа и е друга.
Од Грција ја купив. И да исти се. Јас така приметив, мајка ми и братучетките. :)

Е сега барам да ми одговориш што мислиш од каде таа твоја фризерка го купува истиот шампон? Да не мислиш дека случајноспецијално го набавува од таму?
Верувај дека не. Ти кажав знае како да ти ја измасира косата и главата и затоа поинаку ти делува таму, а поинаку кога го употребуваш дома.
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Од Грција ја купив. И да исти се. Јас така приметив, мајка ми и братучетките. :)

Е сега барам да ми одговориш што мислиш од каде таа твоја фризерка го купува истиот шампон? Да не мислиш дека случајноспецијално го набавува од таму?
Верувај дека не. Ти кажав знае како да ти ја измасира косата и главата и затоа поинаку ти делува таму, а поинаку кога го употребуваш дома.
Јас во претходните постови зборав општо за шампоните и козметиката,дека кај нас има друг квалитет ,а во сранство,во земјите каде се произведува друг.Нигде не спомнав дека фризерката купва оргинал од некоја поразвиена земја и сл.То со фризерите е веќе друго прашање,за то можи да речам дека си во право,сигурно ги земат од Македонија и сигурно и таму не се оргинал.Очигледно е до масажата итн.
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
L`oreal. Го користам долго време, и презадоволна сум!
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
А фризерот што мислиш од каде го набавува шампонот?
Разликата е во тоа што таму ти ја масираат главата, знаат како да го направат тоа, можеби количински ставаат помалку или повеќе. Загледај се како ја мие косата на некој и веднаш ќе приметиш разлика.

Инаку за Nivea конкретно. Точно е дека има и фалсификат, ама па кога купуваш прочитај каде е произведена. Сигурно дека ако не пишува земја на потекло Германија, нема да ја купам.:toe:
frizerot ZNAM deka ja kupuva od distributeri koi se zastapnici na odredena firma,sigurno nema da kupi od market.
razlika vo mienjeto ima no ne e golema,i ti mozes da si ja izmasiras glavate ne e tesko,samo ti treba trening i treba da posvetis vnimanie...
 

iis

Mraf4i
Член од
12 септември 2007
Мислења
432
Поени од реакции
16
Nirel koristam definitivno najbolje do sea medicinski e i ne emnogu skap a doktorive go preporacuvaat.
 
Член од
13 август 2007
Мислења
672
Поени од реакции
19
ни еден од тие
Гарниер Фруктис и лосион фруктис исто.. а чат пат и лореал еселве па за него гласав колку да има глас од мене :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom