Каролина Гочева

Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
@SPAJDER
-dobro e stom se razbravme,se soglasuvam i sporedbata sto ja napravi so Kaliopi.jas toa go kazuvav uste od samiot pocetok.inaku ne gi citirav jas site sto ke kazea deka Karolina e super pejacka,tuku replicirav samo na tie sto me citiraa mene.pozdrav do tebe:smir:.

Само да кажам денес баш прочитав дека МИЛКА ЕФТИМОВА била на концертот на Каролина и била воодушевена
КАРОЛИНА земала часови по пеење кај Милка Ефтимова - мислам дека целата досегашна расправија дека сама си пеела и не правела ништо за да го задржи гласот и техниките паѓа во вода, конечно!

dobro e sto KONECNO Karolina svati deka i se potrebni casovi po peenje,i pocna da gi zema.sega veke ocekuvam golemo podobruvanje vo nejzinite izvedbi.(za toa podvlecenoto) ne paga vo voda,tuku bas naprotiv, se potvrduva faktot deka i se potrebni casovi po peenje(vprocem toa i samata go svatila).vo sekoj slucaj,sega veke ocekuvam da ja vidam Karolina da blesne vo vistinsko svetlo so svoite vokalni izvedbi.
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]:pos2::pos2:

Ќерката на спикерот Велјановски е двојничка на Каролина
[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Меѓу три кандидатки Ивана Велјановска е избрана за победничка во кампањата "Личам на Каролина" на естрадниот ТВ магазин "Бекстејџ"[/FONT]

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif] Ивана Велјановска, ќерка на претседателот на Собранието Трајко Велјановски е двојничка на поп-sвездата Каролина Гочева. Ја избра естрадниот магазин "Бекстејџ" на ТВ "Сител", во кампањата "Личам на Каролина" завчера во ресторанот "Дивино".
- На овој избор ме пријави мој добар другар. Се согласив на тоа затоа што сакав лично да ја запознам Каролина, и кампањата ми се виде како добра шанса. Јас сум студентка на Правниот факултет, ја слушам музиката на Каролина, но не ме бива многу за пеење. Татко ми на почетокот не ни знаеше дека се пријавив на изборот. Беше зафатен со политичките ангажмани со и патувањата, па дури и не гласаше за мене. Тој си има своја кариера, јас ќе имам своја. Мило ми е што една од наградите кои што ги добив е појавување во следните спотови на мојата омилена пејачка", ни рече 18 годишната Ивана. Таа ни откри дека е воодушевена од првата средба со Каролина, која се случила на фото сесијата кај фотографот Владо Георгиев. "Таа е многу фина, природна и пријателски расположена", вели двојничката на поп- sвездата.
Кампањата "Личам на Каролина" започна пред еден месец. Од околу 100 пријавени девојки, во потесниот избор влегоа трите кои најмногу личат на поп-sвездата. Последната недела, гледачите на "Бекстејџ" и стручното жири составено од неколку јавни личности бираа помеѓу Ивана, Симона Малинкова од Кавадарци и Ана Марија-Маневска од Скопје. Сите три девојки добија при-пејд пакети како награда. Ивана како победничка ќе се разубавува во "Силуете", и ќе вежба во "Пауер плејт" клубот.
Соработката во идните проекти на Каролина е награда за сите три девојки.

http://vest.com.mk/default.asp?id=161448&idg=8&idb=2560&rubrika=Revija
[/FONT]
 

mean

:пипи:
Член од
12 октомври 2008
Мислења
587
Поени од реакции
24
Оваа Ивана Велјановска победила?! Па таа баш најмалку личеше на Каролина, али чим е ќерка на политичар се` ми е јасно.
 
Член од
28 ноември 2008
Мислења
14
Поени од реакции
0
Па така бе сега ли свативте дека КАРОЛАЈНА цел живот мести фестивали, ибори и слично за пари, па така и овој Каролајна од мене има само палец надоле ГО ХОУМ ТО ТХЕ ФУЦКЕРС !!!
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
Па така бе сега ли свативте дека КАРОЛАЈНА цел живот мести фестивали, ибори и слично за пари, па така и овој Каролајна од мене има само палец надоле ГО ХОУМ ТО ТХЕ ФУЦКЕРС !!!
Abe istite sto plukate sea po Elena plukavte i po Tose: ,,Peder bil``, ,,Bubuljicar``, ,,Seljak od Krusevo``, ,,U film bil staven`` a posle Tose ova Tose ona sami si se lazete be luge Gospod ke vi sudi i vraka zatoa ste takvi iskompleksirani od toa sto Elena e ubava i e slavna a vie ne ste i za vas nikoj ne zbori vaka koa ke sednete i stiskate bubulicinja pred PC i ja gleate i plukate za nea :mad: TREBA DA SE ZARAMITE STO STE DEL OD MKD jas se sramam od vas !!! Dali i Elena treba da zagine pa da priznaete deka e POP IKONA ?
Vo temata za Elena si go ostavil ovoj komentar a tuka si dosol da ja plukas Karolina.Ne mozes da baras lugeto da ne plukaat po Elena ,a ti istoto go pravis vo odnos na Karolina:nenene:.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
јас затоа не плукам по никој до таа мера, едноставно нема фајде од тоа, јас им давам шанса на сите, нека си се покажат и докажат сите, со тек на време се покажува кој колку вреди
а иначе од трите девојки, оваа ИВАНА најмногу личи на Каролина, тоа е и повеќе од очигледно, јас за неа гласав и знаев дека ќе победи, е сега за понатака како ќе биде со неа, неам појма
Иначе не почнала Каролина сега да зема часови кај Милка Ефтимова, него изгледа од пред некое време, чим старата дама била поканета на концерт
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Побединичката:



Останатите две девојки:





Девојките со Каролина


Ивана па најнеличи ...
Ама добро бе ако она е среќна што личи нa Каролина супер :vozbud:
Еј здраво јас сум Ивана двојничката на Каролина :vozbud::vozbud::vozbud:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.497
Третава најадекватна ми изгледа. Кај им биле очите на жирито :tapp:
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Пак уште нагласува дека татко и не знаел за изборот, мај ес што не знаел :tapp:
Инаку, врска си немаат воопшто не личат. Типката да ти имала 18 години?:nesvest:
Прво ко ја видов на сликата си викам 24 некаде има.:nesvest:
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
да бидам искрен ниту една не ми личи на Каролина. Ама уште од почетокот најмногу ми наликуваше таа Ивана (најмногу во очите и некако од профил). Не гласав за никој, ама добро што и таа победи.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
јас затоа не плукам по никој до таа мера, едноставно нема фајде од тоа, јас им давам шанса на сите, нека си се покажат и докажат сите, со тек на време се покажува кој колку вреди
а иначе од трите девојки, оваа ИВАНА најмногу личи на Каролина, тоа е и повеќе од очигледно, јас за неа гласав и знаев дека ќе победи, е сега за понатака како ќе биде со неа, неам појма
Иначе не почнала Каролина сега да зема часови кај Милка Ефтимова, него изгледа од пред некое време, чим старата дама била поканета на концерт
sama si nosis zaklucoci?ne sega,pred nekoe vreme,ne e sija,tuku vrat.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
ГЛАС прва класа
за двојничката мене ми личи таа најмногу на Каролина
за празниците ексклузивно на СИТЕЛ ќе го даваат концертот на Каролина
 

Kajgana Shop

На врв Bottom