Каролина Гочева

Член од
29 октомври 2008
Мислења
596
Поени од реакции
13
Најубави песни на Каролина:
Знаеш колку вредам, Ноќ, Срцето не ќе издржи, Мојот свет, од нас зависи, кажи ми, Јамајка, Македонска партизанска, Пролет лето есен зима, Ај беше мај, Ружа Ружица, Кад ми небо буде дом, Срешќемо се опет, Штом сакаш, Љубовта е моја религија, Хипокроит, Ова срце знае, Љубов под облаците, Од небо до дно, Мамо пушти ме, Птица малечка, За кого, Сирена, Засекогаш, Немир, Бјела пјесма, Ти и ја, Во заборав, Се лажам себе, Пловиме, Уште еден ден, Јас имам песна, Сакај ме, За нас, Тајна, Без оглед на се, Милениум со тебе, Тој, Ти можеш, Повторно вљубена, Силикони, Ајде да летаме, Напред Македонија, дафино вино црвено, Скопска магла, Ти златно сонце, Дојде време, Први март, Слатка горчина, умирам без тебе
karolina ti si?
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
Влезниците за концертот на Каролина Гочева во Универзалната сала ќе чинат 500 денари, а ќе можe да ги најдете веќе од денес (1 декември) во Универзална сала, Чув Де Чув, Југотон и цвеќарата Розе во Веро.. -inaku planiram da odam, ama za cenava nekako mislam deka e naduena. pred 2 godini bese 450, i traese saat ipol. Na Dino Merlin bese poeftino i traese povekje saati :S Moze deka ke ima golem orkestar i mnogu muzicari, ama sepak praznici se blizat, trebaat pari :)

t.e. greska sum, ne 450 tuku 350 den bese minatiot pat :eek:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Ова не е како прво ТАКОВ концерт, и не е сепак за дечиња концептот на концертов, него се работи за малце посериозна музика, за песни од најновиот албум, не тие поп песни од Каролина, такби ЌЕ НЕМА!
затоа е така поскапичка влезницата, поинтимен концерт е, само за тие штпо ја сакаат таа музика, а од друга страна, КАРОЛИНА и нејзиниот тим знаат она колку вреди
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
Секој човек вреди нешто, не само Каролина, само велам дека таа цена од 500 денари е малку надуена, и многу добро знам кои песни ќе ги пее, дека ќе нема комерцијални. Не сум од Скопје, ама ете ќе купам карта (и бензин за колата) :)
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Ср*ње у боја. 500 денари!!! Таа луда ли е бе?! Очигледно е. Ич к*р не ме боли каков е концертот. За таква тиква ни 50 денари не вреди да се дадат а камо ли 500.
Маестро Тоше Проески пееше за 200 денари, а неговиот квалитет ни оддалеку не може да се спореди со оној на к*ролина.
Кој ќе иде знам дека убаво ќе си помине т.е. така ќе си мисли пошо ко ќе даеш толку пари за некој како каролајна само за да не ти биде криво ќе си мислиш дека убаво си си поминал :)
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Јас ќе одам, и без да ја знаев цената, ќе одев
ПЛУС Каролина ли е крива бе за цената колкава е?
АВАЛОН е тоа, аманм веќе каролина за се крива, ако не и за штрајкот на образованието е крива Каролина, а?
работа на Каролина е само да пее, вие мислите за се она си кажува, она нема појма колкава е цената , се кладам и АМАН веќе од споредби со Тоше! залудни се, немаат врска споредбиве, ни Тоше не одличил з анеговата цена, а ни сега каролина не одлучува за оваа цена
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
У темата некст тајм незнам кој точно кажа дека зад секоја звезда (ако некој не ја глеа каролина како таква се извинувам), има зад себе цел тим кој работи на нејзината музика, концерти, организирање на промоции и слично... Лично и јас мислам дека 500 денари за концерт е премногу, но како и да е сигурен сум дека Каролина не стаала од спиење и рекла: Сакам карта за концертот да биде 500 денари...
И тие споредувања, Тоше беше ваков, Тоше беше таков, ве молам на страна... Тоше си беше звезда сам по себе и ЗВЕЗДА И ЌЕ ОСТАНЕ... Работеше на еден поинаков начин поради кој СИТЕ И ГО САКАВМЕ, И УШТЕ ЌЕ ГО САКАМЕ...
Но тоа што влезницата на Каролина е 500 денари, не значи дека треба одма да се прават споредби.
Затоа Тоше беше омилен меѓу сите... За разлика од Каролина, која поради тоа што нема ист однос кон публиката сите ја мрзат...
Се е тоа до личноста...
И уште еднаш, НЕ Е АМА ИЧ УБАВО ТОШЕ ДА ГО СПОРЕДУВАМЕ СО НИКОЈ...
Џабе им е сеа на овие нашиве ванаби звезди шо ќе праат хуманитарен концерт...
Тоше тоа го правеше на еден друг начин...
А тоа, дека 500 денари се многу за Каролина, се согласувам...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Kолку? 500 денари за Каролина? Нема теорија.
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Kолку? 500 денари за Каролина? Нема теорија.
Море ни теорија не пробувам да разглобам за Кароллина:helou:
Од секогаш ми била антипатична.
А реално гледано не вреди 500 денари.
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
Албумот е перфектен за албумот вреди да се иде.
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
И тие споредувања, Тоше беше ваков, Тоше беше таков, ве молам на страна... Тоше си беше звезда сам по себе и ЗВЕЗДА И ЌЕ ОСТАНЕ... Работеше на еден поинаков начин поради кој СИТЕ И ГО САКАВМЕ, И УШТЕ ЌЕ ГО САКАМЕ...

И уште еднаш, НЕ Е АМА ИЧ УБАВО ТОШЕ ДА ГО СПОРЕДУВАМЕ СО НИКОЈ...
Џабе им е сеа на овие нашиве ванаби звезди шо ќе праат хуманитарен концерт...
Тоше тоа го правеше на еден друг начин...
А тоа, дека 500 денари се многу за Каролина, се согласувам...
Ееее друже ама во нашава ни мила Македонија сите сакаат да бидат ѕвезди па и керолајн. А ако сакаат да бидат ѕвезди треба да земат пример од некој кој е вистинска ѕвезда. Некој кој живеел и творел на овие простори, а не да се огледува не некои западњачки го*на за кои влезницата е и по 50 евра.
Керолајн и Авалон работат и живеат во МК каде што стандардот е на незавидно ниво и мислам дека 500 денари е премногу. И колку си сигурен дека керолајн нема уддел во формирањето на цената на картата?!
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Ееее друже ама во нашава ни мила Македонија сите сакаат да бидат ѕвезди па и керолајн. А ако сакаат да бидат ѕвезди треба да земат пример од некој кој е вистинска ѕвезда. Некој кој живеел и творел на овие простори, а не да се огледува не некои западњачки го*на за кои влезницата е и по 50 евра.
Керолајн и Авалон работат и живеат во МК каде што стандардот е на незавидно ниво и мислам дека 500 денари е премногу. И колку си сигурен дека керолајн нема уддел во формирањето на цената на картата?!
Онолку сигурен колку што знам дека авалон продакшн е онаа која ги води сите работи, а во тоа верувај дека сум доста сигурен... Мислам дека секој може да се угледува на која личност сака... Никој не може мене да ми го ускрати правото да се угледувам на некој од западот (иако ја лично не го правам тоа)...Меѓутоа можам да ти гарантирам дека има луѓе кои ќе платат 500 денари за да отидат на коцертот... Не сум еден од тие, но знам доста...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom