Бабини деветини, суеверија

MiloBilderce

Bukake anyone ?
Член од
7 ноември 2009
Мислења
1.238
Поени од реакции
70
Ако си се појавел гол пред огледало ќе ти излезела таа крвавата Марија.
Знаев уште али не ми текнуваат.

Znaci ja do sea mrtov trebase da bidam :pos2:

Inaku ja znam deka ako zastanes na pragot na vleznata vrata , tocno vo 00:00 ke ti se pojavat samovili :pipi:
 
Г

Господ

Гостин
Za ova i baba mi mi ima kazuvano =)...toa se vika gluvo vreme od 11:45 do 12:15...na nekoja drugarka od baba mi (normalno) brat je koga se vrakal od svadba vo 12:00 zastanal i mu pobaral na nekoj covek kibrit ... covekot mu dal kibrit i mu ja zapalil cigarata a koga ovaj ja krenal glavata nagore covekot bil na 10Km od mestoto kade sto se naogal predhodno :toe::toe:


PS: COVEKOT KOJ SE VRAKJAL OD SVADBATA NE BIL GJUBRE PIJAN !!!

Aха,значи на полноќ,во густа темница тој знаел дека се наоѓа на десет километри од кај што бил...good one.
Не,не бил пијан.Бил high as fuck.

--- надополнето ---

Znaci ja do sea mrtov trebase da bidam :pos2:

Inaku ja znam deka ako zastanes na pragot na vleznata vrata , tocno vo 00:00 ke ti se pojavat samovili :pipi:
Касно прочитав иначе ќе почекав :(
Ај утре,може ќе се подадат:vozbud:
 

corbadzija

Адм1н1страт0р
Член од
21 јули 2010
Мислења
58
Поени од реакции
4
stalno slusam babini desetini i vejce preku glava mi dojdoa ama toa jet starite lujdze nemaet so da prat i prikazuvaat babini devetini
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.175
Поени од реакции
2.847
Eве некои бабини деветини:
Зошто 23.45 до 00.15 не се излегувало од дома?

Ги лажеле така за да си легнат порано за сабајле да се способни да станат за да рмбаат на нива, да ги пасат гојдата итн...

Ако не излегуваш од 23.45 до 00.15 надвор па тоа не значи дека ќе те следат среќа и бериќет во животот или пак дека ќе излегвиш во тоа време па тоа не значи дека во животот ќе ти се случуваат малери.

Еве јас колку пати сум излегувал тоа време па еве жив и здрав сум.
 

MK_Devojce

I simply don't care...
Член од
2 август 2009
Мислења
468
Поени од реакции
162
Не се фрлало ѓубре навечер оти така си си ја фрлал среќата.
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.868
За време на јадење не чинело да се протегниш, си му го давал јадењето на ѓаволот :pos2:
Не било убо да сечиш нокти од раце и од нозе во исти ден, не чинело на вечер да мочаш надвор, околу 00:00 да не влегвиш или излегвиш од куќа.... :pos2: Абе аман! :kesa:
 

corbadzija

Адм1н1страт0р
Член од
21 јули 2010
Мислења
58
Поени од реакции
4
Ако си се појавел гол пред огледало ќе ти излезела таа крвавата Марија.
Знаев уште али не ми текнуваат.
a ako si po gasti? :)

ne veruvam vo ovia babini desetini edinaesetini i tako dajle se glupost do glupost
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Да не знае некој за феноменот на црна мачка?

Станува збор за нешто што сум го приметил кај многу луѓе, претежно комшии кога ќе се роди дете додека не наполни неколку недели, кога се пречекува гости од странство, свадба... чуваат црна мачка, после ја фрлаат, тепаат...

Па ме интересира што претставува за нив мачката? :)

p.s не сакам да ги прашам нив, оти незнам дали ќе издржам да не им се изнасмеам в лице :)
 

Брокер

Broker of the Year
Член од
25 јули 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
257
Да не знае некој за феноменот на црна мачка?

Станува збор за нешто што сум го приметил кај многу луѓе, претежно комшии кога ќе се роди дете додека не наполни неколку недели, кога се пречекува гости од странство, свадба... чуваат црна мачка, после ја фрлаат, тепаат...

Па ме интересира што претставува за нив мачката? :)

p.s не сакам да ги прашам нив, оти незнам дали ќе издржам да не им се изнасмеам в лице :)


Не си свесен колку бабини деветтини има за време на бременоста и за време од 6 недели од кога ќе се роди бебето, замислете кога ќе одиш да го посетиш бебето не смееш да имаш секс претходниот ден, не смееш да го вадиш на полна месечина најверојатно врколак да не се направи или не знам што, премногу има вакви бабини деветтини. Не верувајте правете деца секој треба да има 3то дете :)
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Не било убо да сечиш нокти од раце и од нозе во исти ден
Знаеш... смешно звучи вака на форум но кога во реалност ќе налеташ на некој кој ќе полуди ако те види како сечиш нокти... навечер и притоа и на нозете и на рацете... е тука е веќе болно... патетично болно, ама ај :) уштее маалку и ќе се искорени и ова лудило што останало од старите

Не верувајте правете деца секој треба да има 3то дете :)
Не шири владини деветини бе :) темава е за оние ...бабините :D
 

cvetanovskiigor

›———————‹
Член од
6 мај 2009
Мислења
1.425
Поени од реакции
57
Ги читам овие заебанции и барам причина зошто би било така како што тврдат бабите.
Има логика , ако се земе у предвид векови поминати во страв.
Ако тие стравови преминале у колективна потсвест доволно е субјектот(подложен на овие деветини) да верува за да се остварат.
Незнам за друго ама кога станува збор за новороденчињата , тука има доста заебанции.
Ова е само теорија , не земајте здраво за готово.:)
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Свашта, најново што чув е демек ако се преместиш додека јадеш ќе се премажиш, ако седиш на ивица од масата па никад нема...
 

Брокер

Broker of the Year
Член од
25 јули 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
257
Знаеш... смешно звучи вака на форум но кога во реалност ќе налеташ на некој кој ќе полуди ако те види како сечиш нокти... навечер и притоа и на нозете и на рацете... е тука е веќе болно... патетично болно, ама ај :) уштее маалку и ќе се искорени и ова лудило што останало од старите



Не шири владини деветини бе :) темава е за оние ...бабините :D


А мислиш дека владини деветтини делам, онака напишав исперен и мене ми е мозокот од рекламите на МТВ :pos2: тие се полоши од бабини деветтини, а можеби па и има некои бабини деветини за 3 дете ако имаш немам слушнато ама мора да има нешто :)
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
502
Поени од реакции
113
Eве некои бабини деветини:
Зошто 23.45 до 00.15 не се излегувало од дома?

Ги лажеле така за да си легнат порано за сабајле да се способни да станат за да рмбаат на нива, да ги пасат гојдата итн...

Ако не излегуваш од 23.45 до 00.15 надвор па тоа не значи дека ќе те следат среќа и бериќет во животот или пак дека ќе излегвиш во тоа време па тоа не значи дека во животот ќе ти се случуваат малери.

Еве јас колку пати сум излегувал тоа време па еве жив и здрав сум.
Јас иам слушнато дека од 11:45 до 00:15...треба да седиш на едно место, зашо ако си шетал за тој пола саат наоколу ќе те следи нескреќа!!://:toe:
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.165
Поени од реакции
891
Мене баба ми ми има кажувано дека не чини да ракоплескаш и навечер да се гледаш во огледало.
Funny stuff :LOL:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom