Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
Луѓе дај помогнете со ова сметководството.. да не му се наоѓаат на некој испитни комбинации... и ако може некој да ми каже како е на испит, прв пат полагам
Кога веќе се актуелизира менаџмент.. дај кажете нешто повеќе околу основи на менаџмент, во што е проблемот со предметот/професорот, на што треба да се обрне повеќе внимание, кој колоквиум е потежок и сл.. :)



P.S ако му текнува на некој некое испитно прашање економика - нека не се срами да пише по ПП. :)
pisi mi go mailot vo inbox, ekonomika najdov dosta prasana.. Ama ti posle preprakaj im gi na drugi. Me mrzi da prakam na site so ke mi pisat... taka da neka ne ocekuvaat. :)
Neka kruzat...
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
76
Поени од реакции
8
И кој му е начинот? :)

Некако ова со 2 колоквиуми ми ја отежнува работата додатно :icon_conf
Ke si gi ucis samo nabrojuvankite i se na pamet od zbor do zbor...zosto na testot moze da ti dade na primer samo edno zborce smeneto i mora da znaes tocno kako e vo knigata...a so ostanatiot tekst nema potreba da se zamaras...
 

ripcence7

ripcence
Член од
26 јануари 2010
Мислења
61
Поени од реакции
0
Najmili moi kolegi kako pominavte matematika? I ve molam ako imate nekoi prasanja ekonomika i e-biznis davajte navamu zasto mi se zdosadi od tie predmeti :(
 
Член од
11 август 2010
Мислења
96
Поени од реакции
33
Вчера бев на студентски да пријавам етика зашо бев заборавила и ми текна на кнап период. оваа не ми го пријави пошо асис. ги зел пријавите , ми рече со пријавата на испит ако дае професорката. Не сум искусила вакво нешо :toe: има ли шанси да ме пушти да полагам или да не си ја к'цкам глаата
 

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
Ќе сака ли некој што бил на факултетот тие денови да каже кога точно се уписите за 2ра год, т.е 3 семестар? Дали е од 13-17.09 или се с како што спомна некој погоре од 07.09.2010 - 14.09.2010 ?
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Najmili moi kolegi kako pominavte matematika? I ve molam ako imate nekoi prasanja ekonomika i e-biznis davajte navamu zasto mi se zdosadi od tie predmeti :(
И ти ни недостасуваше рипченце7 :smir:

Ќе добиеш веројатно од некој економика, почекај само да почнат да кружат :)
 
Член од
7 јуни 2010
Мислења
31
Поени од реакции
1
Дали знае некој во понеделник од колку саат е основи на маркетинг испитотт??? фалаа, поздрав!!! :)
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.030
Поени од реакции
2.045
Ќе сака ли некој што бил на факултетот тие денови да каже кога точно се уписите за 2ра год, т.е 3 семестар? Дали е од 13-17.09 или се с како што спомна некој погоре од 07.09.2010 - 14.09.2010 ?
Од 13-17.09 е, јас кога се запишував проверив, братучетка ми ме праша. :)
 
Член од
9 август 2009
Мислења
46
Поени од реакции
1
Хеј колеги ве молам да ми ги подредите следниве предмети ПО ТЕЖИНА :
ОСНОВИ НА МЕНАЏМЕНТ(знам дека е отприлика најтежок)
МАКРОЕКОНОМИЈА
и МОНЕТАРНА ЕКОНОМИЈА...
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.029
Поени од реакции
6.051
Деловна етика има од кога се полага? СПисоци глупости и слични ствари?
 
Член од
13 април 2010
Мислења
368
Поени од реакции
219
Хеј колеги ве молам да ми ги подредите следниве предмети ПО ТЕЖИНА :
ОСНОВИ НА МЕНАЏМЕНТ(знам дека е отприлика најтежок)
МАКРОЕКОНОМИЈА
и МОНЕТАРНА ЕКОНОМИЈА...
монетарна ако го фатиш на колоквиум го фатиш, на испит е изгор.. на пишување 3 лекции ама премногу бара професорот.... еве ммене ми остана мака мачам
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Еве денес сликнав за уписи... за да нема забуни ;) и имате плус со кредитите за сите предмети и колку се плаќа во зависност од надоместокот...






Иако се сликани со голема резoлуција, овдека ги дава со 160x160, ај ако сакаш стави ги пак или прати ми ги на мејл :)
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Иако се сликани со голема резoлуција, овдека ги дава со 160x160, ај ако сакаш стави ги пак или прати ми ги на мејл :)
И после ти фино лепо мене ме извести за се‘ што треба.:pipi:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom